Wpis z mikrobloga

#kalistenika #streetworkout #mikrokoksy #silownia
#jazonworkout do czarnolistowania
Dzisiaj prowadziłem zajęcia z kalisteniki w ramach lekcji WFu w liceum w #pleszew
Coś tam pokazałem, coś tam pogadałem, generalnie spoko chyba xd
Starałem się uświadomić wszystkich, że kalistenika pozornie ma wysoki próg wejścia, ale w rzeczywistości można dobrać sobie ćwiczenia pod każdy poziom. Każde z ćwiczeń ma jakąś progresję.
Na długiej przerwie coś tam sobie nagrałem na insta na szybkości, wrzucam tu też xd
Jeszcze jutro dwie godzinki.
Jazon - #kalistenika #streetworkout #mikrokoksy #silownia
#jazonworkout do czarnolist...
  • 7
  • Odpowiedz
@Jazon: co wy macie z tym progiem wejścia? Przecież oczywiste jest, że nikt nie zaczyna kali od front leverów. A to właśnie długa perspektywa osiągnięcia takich pozycji jest tutaj kluczowa i fascynująca. Problem współczesnego świata jest zgoła inny - focie z drążkami i paraletkami w tle są dużo mniej fascynujące niż z siłowni. Tyle
  • Odpowiedz
@ChlopoRobotnik2137: w technikum jak zacząłem robić musle upy to gość mi kazał zejść bo sobie krzywdę zrobię i że to niebezpieczne, za to w gimbazie wfista mi gratulował jak MU zrobiłem na drążku, chyba jeszcze pamiętał jak w pierwszej klasie nie byłem w stanie się ani razu podciągnąć xD
  • Odpowiedz
  • 1
@kuroszczur: dlatego mówię, że pozornie wydaje się, że próg wejścia jest wysoki. Dla osoby nieświadomej treningowo, zaczynającej na zerowym poziomie podciąganie będzie czymś niemożliwym. No i co teraz? Większość osób zacznie od gum, co nie jest tak efektywne jak negatywy (faza ekscentryczny buduje więcej siły niż koncentryczna). Można zacząć też od podciągania australijskiego, które można również stopniować jeśli chodzi o trudność.Tak samo dipy, które wbrew pozorom nie są łatwym ćwiczeniem do
  • Odpowiedz
iększość osób zacznie od gum, co nie jest tak efektywne jak negatywy (faza ekscentryczny buduje więcej siły niż koncentryczna)


@Jazon:
teoretycznie może tak, ale nadal z gumami mamy wykonany podobny ruch jak bez nich i imo o tym nie można zapomnieć. Ja ćwiczyłem tylko na maszynie z podpórką i przeciwwagą. Negatywy kompletnie do mnie nie przemawiały, bo były daleki w wykonaniu od właściwego podciągnięcia
  • Odpowiedz
  • 1
@kuroszczur: gumy zmieniają Ci delikatnie środek ciężkości, bo ciągną nogi do przodu + w większym stopniu odciąża mięśnie w dolnej fazie. W negatywach mięśnie pracuję tak samo w pełnym zakresie ruchu.
@dominges08 ja po pierwszej godzinie też dostałem informację, że mam np nie robić wall walka pod stanie na rękach, bo ktoś sobie może krzywdę zrobić i na drążku nie szaleć zbytnio xD
  • Odpowiedz
gumy zmieniają Ci delikatnie środek ciężkości,


@Jazon: Być może. Z gumami ćwiczyłem może kilka razy, a całe przygotowania do podciąganie miałem na maszynie z ławeczką i przeciwwagą. Pamiętam, że bardzo fajnie nastawiło mnie to odpowiednią pracę pleców, zamiast rąk
  • Odpowiedz