Wpis z mikrobloga

Pracuje 2 lata w firmie jako junior software developer (6500 brutto) xD ale mam umowę o pracę na czas nieokreślony. Aktualnie mam tutaj nierozwojowy projekt, polegający na utrzymaniu i niczego się nie uczę. Miałem mieć obiecany awans w maju ale jednak znowu będą jakieś zwolnienia i nie mam co liczyć na to. Wczoraj dostałem ofertę pracy w małej outsourcingowej firmie dla klienta z niemiec jako junior aws devops. Hajs dużo lepszy, podobno dużo można się nauczyć, szukają kogoś na dłużej. Na początku mam umowę na 6 miesięcy ale z zamiarem przedłużania. Umowa b2b, jeden dzień płatny wolnego na miesiąc.
Czy zmieniać firmę? Trochę nie wiem co robić ehh xD #programista25k #programista15k #it
  • 13
  • Odpowiedz
@razgnarov: jeśli się tam widzisz, to zmieniaj pracę. Bo skoro w aktualnej firmie tyle czasu kisisz się cały czas robiąc to samo, nie ma szans na rozwój, to utkniesz na amen. A im dłużej będziesz siedzieć na nierozwojowym stanowisku entry level, tym trudniej będzie Ci później pójść gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@razgnarov: hajs dużo lepszy uwzględniając że (moim zdaniem) uop brutto brutto(koszt pracodawcy) x 1.1 = netto b2b? Bo ja bym tak to przeliczał. Ogólnie kontraktornie mają ostatnio ciężki czas, ja bym szukał firmy produktowej (chociaż wtedy trudniej o b2b, ale może dobre uop z akup wyneogcjuesz), ale jak obecny pracodawca ma problemy to może i tak warto wykonać skok.
  • Odpowiedz
@Wixonejo: jak pojdzie do kontraktorni na UoP (o ile w ogole sie zgodza) to pozniej nie pozwolą mu przejsc na B2B i sam tez stracilby wtedy ulgi
  • Odpowiedz
@Wixonejo: ulgi straci jak bedzie na UoP i przejdzie na B2B w tej samej firmie (mam na mysli kontraktornie ze idzzie na uop bo mala kasa a jak dostanie lepsza to zmienia na b2b - to nie przejdzie raczej a jak tak to i tak w plecy bedzie o te ulgi)
  • Odpowiedz
@obieq wiem, o co chodzi, bo sam myślałem nad B2B w aktualnej pracy, ale brałem też pod uwagę próbę dogadania się, aby przejść na miesiąc do jakiegoś Amazonu i wrócić na B2B, aby ulgi mieć
  • Odpowiedz
@Wixonejo: no u mnie podobnie jak u autora jak sie przyjmowalem to mi sie nie oplacalo, ale od razu jak spytalem to powiedzieli ze pozniej nie ma mozliwosci bo to wyglada jak wypychanie pracownika na dzialalnosc i liczyliby sie z kontrola z urzędu. A szkoda bo obecnie bym duzo lepiej na B2B wychodzil majac bardzo podobne przywileje
  • Odpowiedz