Wpis z mikrobloga

co to za gówno? Jest mniejsze od muszki owocówki, cieżko mu zrobić foto jest tak małe, lata wolno, ma zerowy instynkt samozachowawczy (nie ucieka gdy chce sie je zmiażdzyć). Z miesiąc temu zabijałem jedną dziennie, teraz zabijam kilka. Szukałem źródla i po otworzeniu puszki elektrycznej wyleciały dwie. Sąsiad to lekki alkus, mam obawe, że to u niego mogły się zalęgnąć. Jest to w ogóle możliwe żeby w bloku z wielkiej płyty instalacją el. przelatywaly te gówniaki? #owady #zwierzaczki #mieszkanie #smiesznypiesek
heater - co to za gówno? Jest mniejsze od muszki owocówki, cieżko mu zrobić foto jest...

źródło: 20240306_180100

Pobierz
  • 10
@HuGho: dzięki za ostrzeżenie. Właśnie ostatnio zaczęłam sobie wysiewać zioła i widzę że też już coś lata w okół sadzonek. Wywaliłem je na razie na balkon, ale muszę coś ogarnąć e takim razie, żeby mi te dziady nie przeszły na inne kwiatki.
@karokrakow: Kup takie żółte lepy w ogrodniczym. Wsadza się w ziemie w doniczce i mają tak siedzieć kilka tygodni co najmniej. Jak się złapie już bardzo dużo to nie wywalaj całego lepa tylko odetnij dolną część gdzie jest ich najwięcej i wsadź resztę lepa z powrotem w doniczkę żeby się kolejne pokolenia ziemiurek złapały. W małej doniczce mogą być setki przez kilka miesięcy nawet. Ja je tak wytępiłem w domu i