Wpis z mikrobloga

Fajnie ze znajomy z mniejszym doswiadczeniem co dostal robote w firmie gdzie aplikowalem pol roku temu, dzwoni po porady jak cos rozwiazac.
A sie odezwal do mnie bo na githubie moim znalazl ze robilem hobbystycznie dokladnie cos takiego co on teraz w firmie rozwiazuje i nie wie jak do konca...
Do mnie natomiast sie firma nie odezwala, jak wyslalem cv pol roku temu....
Jak widac skilla chyba mam skoro mnie sie pytaja...
#pracawit #pracait #programowanie
  • 17
@gharman: rekrutacja to loteria. Ty mogłeś złożyć CV jak akurat mieli "hiring freeze" i poszłoby do kosza nawet jakbyś był Linusem Torvaldsem. Znajomy może akurat się wstrzelił w okienko.
Drugi próg to "screening" przez nieznające się na temacie rekruterki. Jak w wymaganiach piszą "2 lata doświadczenia w X" a ty masz 1 rok i 9 miesięcy, to może nie dopasować do wzorca i odrzucić i techniczny nawet tego CV nie zobaczy.
  • 0
@End0: dzieki, zdaje sobie sprawe, natomiast fakt taki ze gosc nie wiem jak robote dostal bo to jego pierwsza praca, ale fakt ze dostal ja rok temu a nie pol... mozliwe ze budzetu na druga osobe nie maja i wola go douczyc niz wziac drugiego
@Saddam_Husajn no smiale zalozenie ze przez pol roku wyslalem jedno cv i czekam szczesliwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
Ale przez pół roku nie znalazłeś pracy w IT? Jak to możliwe? Na kogo aplikowałeś?


@Saddam_Husajn: mam aktualnie prace ale w innej branzy, w ktorej programuje (budownictwo drogowe) rozne skrypty, ale nie 100% czasu tylko czesc, szukam pracy stricte programistycznej, kolega sie zalapal do firmy co robi takie oprogramowanie, co ciekawe w poprzedniej pracy w ogole nie programowal, tutaj wyladowal jako junior kompletny, zeby nie bylo tez na juniora szukam ale
  • 1
@cyk21: do kolegi nie mam, mam do swiata ze ja juz 3 rekrutacje przeszedlem, normalny mail, you are picked out of all candidates i tego typu sprawy, kase mi przedstawili - proponowali w 2 firmach 1,5x tego co mam teraz, a w innej w ogole 2,5 raza a finalnie nic nie wyszlo z kazdego bo zawsze kontakt sie urwal...
czuje ze mam jakiegos gigantycznego niefarta bo jak widac przechodze rekrutacje, proponuja
@gharman: ale wiesz ze bardzo istotne sa tez social i soft skille? Wiele razy na rozmowach o prace od osoby technicznej slyszalem wprost, ze wola zatrudnić kogos kto pasuje do teamu, jest kontaktowy i spoko, a ma gorsze doświadczenie czy wiedze i wcale mnie to nie dziwi. I nie mowie tutaj o rozmowach na juniora tylko mid/senior.
Moze tutaj tez byl podobny przypadek