Wpis z mikrobloga

kolejny dowód na to, że #psychologia to pseudonauka: wmawianie ludziom, że wcale nie #kiedystobylo tylko że "wydaje się" że kiedyś było fajnie, a wcale nie było

no tak, bo nie można mieć w życiu lepszych i gorszych okresów, wszystko było beznadziejne i tylko "wydaje nam się" że było fajnie z perspektywy czasu

ja np. wspominam bardzo dobrze rok 2022 i pamiętam jak sobie myślałam wtedy, że ale się fajnie wszysko układa, pamiętam bardzo dobrze, że byłam często w dobrym humorku i nawet mam potwierdzenia w postaci rozmów innymi, jak przeglądam romowy z tamtego okresu, to widać wyraźnie że miałam fajny czas w życiu i humorek dopisywał, a mam też okresy w życiu, które MIMO UPŁYWU CZASU wspominam gorzej

i co na to teraz wyznawcy świętej psychologii?

#przemyslenia #antypsychologia #nostalgia
Zoyav - kolejny dowód na to, że #psychologia to pseudonauka: wmawianie ludziom, że wc...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Zoyav Ale co ma wspólnego psychologia jako nauka z twoim lepszym humorem dwa lata temu bo dalej nie rozumiem.

Ja w 2022 roku tez miałem złoty okres życia,teraz mam gorzej ,ale dalej nie powiedziałbym ze psychologia to bzdura.
  • Odpowiedz
  • 0
@giorgioborgio coś co się może w życiu przydać, psychologia nikomu potrzebna nie jest, a jak ktoś jest zainteresowany to może iść potem na studia psychologiczne, ale wpychanie psychologii do szkół średnich byłoby skrajną głupotą
  • Odpowiedz
@Zoyav Jakby psychologia była przedmiotem w szkołach ,to jest ogromna szansa ze byś tu nie siedziała i nie użalała się nad sobą co trzeci dzień.

I to nie jest pocisk a stwierdzenie faktu xd
  • Odpowiedz
@Hemingwayy: bo ciągle negowanie wszystkiego przez psychologów w pewnym momencie zaczyna tak wyglądać. Sam tego doświadczyłem jakiś czas temu co poskutkowało rzuceniem terapii z hukiem, bo nie będzie mi nikt usilnie wmawiał że wszystko co widzę, co odczuwam i pamiętam to efekt choroby psychicznej. Jakbym conajmniej nie miał swoich poglądów, cech charakteru, osobowości itd że widzę świat tak a nie inaczej. Dlatego rozumiem zdanie autorki
  • Odpowiedz
@jan-kopec Na psychologach często łatwo się przejechać ,bo teraz często wystarczy jakiś kurs nawet żeby ktoś mógł się tak określać.
Potem wiele osób to wykorzystuje na niekorzyść pacjenta.
Dlatego zawsze warto sprawdzać doświadczenie i ukończone szkoły plus opinie ludzi.
  • Odpowiedz
@Hemingwayy: w czasach w których negatywne komentarze są usuwane a zaburzeni ludzie równie niewiarygodni co psycholodzy ciężko znaleźć rzetelne informacje. Często psycholog może być zakamuflawaną #!$%@? z certyfikatami bo bije na łeb od "władzy".
  • Odpowiedz
@Zoyav Po części się zgadzam,mogłaś kiedyś mieć lepiej.
Z drugiej strony chyba chodzi o to ,ze my jako ludzie z natury koloryzujemy przeszłośc ale wynika to z tego ze zapamiętujemy dobre momenty a o złych zapominamy.

I tak jest w każdej dziedzinie życia,od relacji po muzykę.
  • Odpowiedz
@Zoyav: ale co to ma wspólnego z psychologią? mniej pretensje do tej osoby.

to, że jakieś zjawisko zaobserwowano to przecież nie oznacza, zę zawsze ono zachodzi i można temu przypisywać cudze emocje automatycznie.

możliwe, zę pewne rzeczy się wydają lepsze niż były emocjonalnie, jasne, ale równie dobrze faktycznie mogło być lepiej komuś. wtedy się pyta o konkretne argumenty: co było lepsze i dlaczego i najwyżej się atakuje te argumenty a nie
  • Odpowiedz
@jan-kopec: mnóstwo psychologów i psychiatrów to szarlataneria. Rada od bardziej doświadczonych, patrz się na ich papiery, doświadczenie i historię kariery. Wbrew pozorom nie trzeba sprawdzać lekarza do 3 pokolenia wstecz, wszystko to powinien mieć w zasięgu wzroku. No i zazwyczaj mówi konkretnie, ma argumenty na to, które trzymają się kupy i logiki. Na to patrz.
  • Odpowiedz