Wpis z mikrobloga

67 392 + 74 = 67 466

Kolejowy weekend pieszo-rowerowy. W sobotę porannym pociągiem do Torunia, aby uwiecznić turystyczny pociąg na linii, po której osobówki nie jeżdżą od lat. Fantastyczną robotę wykonali społecznicy, którzy wydobyli z krzaków i śmieci dawny dworzec Toruń Północny. Trochę pogoniłem za pociągiem, a następnie zobaczyłem jedyne z Polsce skrzyżowanie torów kolejowych i tramwajowych. Powrót na kołach przez Chełmżę. Miasto ciekawe architektonicznie, zwłaszcza odnowione kamienice na Rynku, który mam nadzieję doczeka się kiedyś porządnej granitowej kostki. Polbruk niszczy klimat tego miejsca.

Niedziela to spacer po niezwykle klimatycznej podbydgoskiej bocznicy kolejowej. Niestety czas miałem ograniczony i nie udało się przejść jej całej. Wpadły trzy kwadraty piesze. Muszę wybrać się tu jesienią na całodzienny trip.

Total tiles: 1522 (+18)
Max cluster: 966 (+4)
Max square: 26x26

#rowerowyrownik #rower #kwadraty

Skrypt | Statystyki
the_red - 67 392 + 74 = 67 466

Kolejowy weekend pieszo-rowerowy. W sobotę porannym p...

źródło: 20240302_102415

Pobierz
  • 27
  • 1
@cult_of_luna: O neogotyckiej wieży ciśnień nie miałem pojęcia. Będzie pretekst na kolejną wycieczkę. Przy okazji zobaczę również kolejową wieżą wodną opodal cukrowni, którą naście razy widywałem z okien pociągu, a wypadałoby z bliska. Pomost na jeziorku widziałem z daleka. Wrócę tu latem i dokładnie poeksploruję okolice jeziora. Mam tu sporo kwadratów do wyhaczenia.
@sylwke3100 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu rzucałem w tramwaju bluzgami, bo były zamknięte szlabany i spóźniłem się na autobus, a dalej na zajęcia na uczelni, a tu mówisz, że już nie ma? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mkarweta Nie, linia w całości się zlikwidowała z rok temu jak nie więcej.

Dawniej w samych Katowicach były z 4 albo 5 takich skrzyżowań.

Jedno na Zawodziu, jedno na Gliwickiej, jedno na dzisiejszej Chorzowskiej - Stęślickiego, jedno na Wełnowcu na al Korfantego. Tyle to ja kojarzę z map.