Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #kryzysit #wojna #ukraina #rosja #4konserwy #patriotyzm #polskawalczaca #kanalzero

Post merytoryczny - gdzie uciekać w razie wojny jako programita? Wojna Polski z Rosją to raczej przesądzony temat i to kwestia kilku miesięcy/roku. Nie bez powodu wszyscy straszą, Ukraina od dawna przegrywa i Rosja pewna siebie szykuje sie na wojnę z NATO. Pomoc od NATO to będzie powtórka 1939 roku pakt Polska-Anglia-Francja, zwłaszcza jak Thrump wygra wybory. Cała wschodnia flanka NATO tak jak Ukraina pójdzie na straty raczej (zmieni się narracja i będą dostarczać pewnie uzbrojenie i amunicję do Polski, ale NATO tu nie wkroczy, żeby nie eskalować konfliktu) i wojska zjednoczonej Europy będą bronić się dopiero w Niemczech lub Francji. Nawet jak Rosja przegra to i tak sporo z nas umrze w razie wojny i Polska będzie zniszczona.

Nie widzi mi się umierać na froncie, zwłaszcza że poza 20k na rekę nic od życia nie mam, bo przez lata polscy Scrum Masterzy wymuszali na nas programistach nieustanne dokształcanie się w weekendy i popołudnia po pracy i nie było czasu na jakieś randki nawet.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #kryzysit #wojna #ukra...

źródło: programowanie

Pobierz
  • 41
Post merytoryczny - gdzie uciekać w razie wojny jako programita?


@nad__czlowiek: A może w ogóle nie uciekaj? Ruskie też robią jakieś drony. Niewątpliwie przyda im się programista. Zwłaszcza, że niewątpliwie jesteś ekspertem od ML-a i autonomicznego drona zrobisz w kilka minut. Zamiast rozkminiać kierunek wyjazdu zacznij uprawiać kwiatki które posłużą do przygotowania bramy powitalnej. Po ceremonii powitania Rosjan pozostanie tylko wydać kilku prozachodnich sąsiadów i będziesz mógł nadal wystawiać faktury. W
@elmerski-fudski: ale ja nie jestem fanem Rosji tylko po prostu widać, że Ukraina od dawna przegrywa, sam Bartosiak na kanale zero mówił że trzeba przygotować nasz naród do wojny bo ludzie nie wierzą, że wojna jest już za rogiem

Amerykański wywiad tez nam nie mówi, że Rosja szykuje sie na wojne z NATO - bez powodu
@zonley: sugerujesz, że kanał zero jest na usługach Rosji lub naszego Rządu by szerzyć strach? Bo to nie był jeden odcinek gdzie mówią, że Rosja najprawdopodobniej nas zaataktuje i jest bardzo duża szansa na to
@nad__czlowiek: Nie. Mówię Ci, żebyś poddał wątpliwości to co słyszysz i widzisz. Z każdej strony od 30 lat jesteśmy straszeni lub poruszane są jakieś zastępcze tematy. Jak nie polityka, która ma podzielić ludzi na dwie wzajemnie zwalczające się grupy, to trzeba wprowadzić inny temat, który zajmie ich głowy - żeby nie myśleli o tym, by poprawić swoje życie - żeby myśleli tylko o tym, żeby jakoś przeżyć.
@zonley: no raczej nie, chlopie od 2 lat leci propaganda jaka to Rosja jest słaba i Ukraina już wygrywa od dawna wojne i to kwestia jak Ukraina wygra wojne za 1,2, 4 tygodnie max! W 2022, 2023 roku NIKT nie mówił, że Rosja komukolwiek zagraża, ba każdy mówi, że Rosja przenigdy nie odważy sie zagrozić NATO i ledwo, ledwo dają sobie radę z Ukrainą i mocno przegrywają, a ich gospodarka pada.
wydaje mi się też, że porównywanie roku jest 1939 jest niezbyt odpowiednie.


@StanMarsh93: cooo? Nie słyszałeś co mówi Trump? Trump jak wygra to rozważa rozwiązanie NATO a przynajmniej wycofanie żołnierzy do USA by pilnowali sytuacji na granicy z Meksykiem. Porównanie jak najbardziej na miejscu.