Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z wykopowiczów korzysta z programu do nauki języków Akelius languages?I jaką macie o nim opinię?Bo ja kilka dni temu zainstalowałem go na komórce i szczerze mówiąc spodobał mi się, nawet bardzo. Jest oczywiście całkowicie darmowy i dostępny w Google Play.
Pytam się dlatego, ze od dwóch lat korzystam z Duolingo premium, przerobiłem wszystko co się dało, powtarzam w kółko to samo i jeżeli chodzi o Duo nie ma żadnego postępu. Dlatego korzystam jeszcze z memrise, preply, podcastów i YT.
Natomiast ten Akelius languages jest chyba całkiem nowym programem z tego roku, rozwojowym, bo ma mało opinii, niemniej jest naprawdę bardzo dużo materiałów, zagadek, tekstów, dialogów, gramatyki, fiszek , również można ściągnąć teksty i fiszki w pdf Można się uczyć 11 języków.I co najważniejsze, inaczej niż w Duo można od razu przejść np do poziomu A1, A2, B1, czy B2.
Po przerobieniu losowych kilku lekcji i testów z poziomu B1 czy B2, stwierdziłem, że zdecydowanie więcej korzyści będę miał z nauki w Akeliusie niż Duolingo, który już mnie nudzi.
#duolingo #angielskizwykopem #angielski
  • 6
Bo ja kilka dni temu zainstalowałem go na komórce i szczerze mówiąc spodobał mi się, nawet bardzo.


@kecajek: i tego się trzymaj. Jak wejdzie trzech mirków i powie, że program ssie pałę to odinstalujesz? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Używaj tego co dla ciebie działa i tego czego potrzebujesz.
Zamiast powtarzać w kółko Duolingo, bo to naprawdę może być nudne do porzygu, to zrób coś co ci sprawi
  • 0
@razdwatrzy55: Ja wybieram takich w cenie około do 40-50 zł za godzinę (ok 10-12$), głównie z RPA, a jest naprawdę olbrzymi wybór, nawet w cenie już od 20 zł. Warto sobie wziąć jedną lekcję próbną i sprawdzić, czy lektor odpowiada. Ja miałem kilka lekcji z jedną Angielką polskiego pochodzenia, ale po miesiącu zrezygnowałem, byłem niezadowolony.
A podcastów słucham różnych, co się akurat nawinie. Często słucham "Listening time :English practice" - półgodzinne
  • 1
@non-serviam: Co do Duolingo, to korzystam dokładnie codziennie minimum te 30 -60 minut od 690 dni. Całe Duolingo przerobiłem na luzie chyba w 100 dni, ale miałem wcześniej podstawy (15 lat temu jakieś Speak-up, jakiś kurs w pracy).
Czy coś mi dało? Pewnie tak. Na pewno poprawiło mi się słownictwo, bo ciągłe powtórki zwrotów pewnych słów powodują, że jednak to się zapisuje gdzieś tam w pamięci. A niestety pamięć już u
@kecajek: za 40-50 to juz nie lepiej native? nawet takiego co nie ma expa? co prawda najczesciej to sa laski 20-24 i słaby z nimi small talk, ale zawsze coś

Listeting time dobry jest, ja polecam też babke elephant podcast music, ale lepiej wybrać level wyżej bo dosyć wolno mówi