Wpis z mikrobloga

Galeria miernot drogowych 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W weekend zrobiłem trasę Wawa-Kraków-Waw i nagrałem paru "wybitnych" kierowców xD

https://streamable.com/3optuu

Zacznijmy od pana, który nie bardzo wiedział co chce zrobić. Razem w 3 auta wyprzedzaliśmy tira. Kierowca auta przede mną (numer 2), po wyprzedzeniu tira zjechał na prawy pas zaraz za autem numer 1 bez zachowania odpowiedniego odstępu. Pewnie chciał jechać szybciej, ale po co zjeżdżał za auto nr 1 skoro zachowałem 2.5 sekundowy odstęp od niego i nie wywoływałem żadnej presji?

Ja wyprzedzałem tira jako trzeci i widzą zajazd obu aut na prawy pas, zacząłem je wyprzedzać. Kierowca auta 2 nagle jednak zdecydował, że POWOLI ZAJEDZIE MI DROGĘ pomimo, że zacząłem się już do niego zbliżać. Nie dość, że powoli zjechał na mój pas jakby mnie tam nie było to potem wyprzedzał tempem ślimaka. No ale WAŻNE ŻE JECHAŁ WOLNO xD

Pozostaje zadać pytanie, który z wykopowych kierowców siedział za kierownicą?
Ja typuję: @szynszyla2018, @bruhh, @missioncritical, @derek25, @Andrzej2035 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody #prawojazdy

Zakładam nowy tag #miernotydrogowe ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • 91
  • 0
ale jesteś buraczany napinacz kamerkowicz ( ͡° ͜ʖ ͡°) nic się nie stało a ty się jarasz bo ci ktoś wjechał przed maskę twojej dacii ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@inrzynier: No i potem takie buraczane miernoty drogowe jak ty powodują wypadki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanko: jeśli po wyprzedzeniu tych aut na filmi jechałm 180/120 to też się nic
  • 1
@RAMBOnaBOSO: Wszyscy już wiemy, że nie masz za grosz kultury, ani umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną. Oszczędzę ci wstydu i za pozwoleniem twojej mamy, zablokowałem ci możliwość pisania komentarzu.

Baju Baju sebo z magazynu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
że POWOLI ZAJEDZIE MI DROGĘ pomimo, że zacząłem się już do niego zbliżać. Nie dość, że powoli zjechał na mój pas


@cwlmod: Tak się prawidłowo zmienia pas, a nie od razu komuś sru przed maskę.
Nope, każda


@cwlmod: tylko istotna. Przepisy są akurat jasne w tej kwestii.

Tyle dyskutowałeś o przejściach dla pieszych, a tam jest ta sama zasada. Jeśli pieszy był zmuszony zmienić tempo ruchu to było wymuszenie :P


W przypadku pieszych przepis mówi o zwolnieniu/przyspieszeniu, nie istotnym zwolnieniu/przyspieszeniu.

Ustawodawca wyraźnie tutaj rozróżnia co musi zajść w przypadku kierującego i pieszego. Jak pieszy będzie musiał po prostu zwolnić, bez względu na jego prędkość poruszania się
  • 0
tylko istotna. Przepisy są akurat jasne w tej kwestii.


@Krupier: Ok, w każdym razie tutaj był taki przypadekk.

Co nie zmienia faktu, że jak sam napisałeś wystarczyło lekko nacisnąć hamulec więc dalej do wymuszenia nie doszło bo nie potrzebowałeś istotnie zmienić prędkości.

Nacisnąłem lekko hamulec i to nie wystarczyło. Odległość od auta poprzedzającego była poniżej legalnej/zalecanej - ergo jest to wymuszenie.
@cwlmod: no wystarczyło bo nie doszło do kolizji. Dziesiątki razy dziennie wciskam lekko hamulec bądź puszczam gaz gdy ktoś wyjeżdża z podporządkowanych i w życiu nie przyszłoby mi do głowy by traktować to jako wymuszenie.

Gdybym musiał dać hamulec w podłogę to inna sprawa.

Nie będę cię przekonywał, ja w tej sytuacji nie widzę nic nadzwyczajnego i nawet by mnie nie ruszyła.
  • 0
Dziesiątki razy dziennie wciskam lekko hamulec bądź puszczam gaz gdy ktoś wyjeżdża z podporządkowanych i w życiu nie przyszłoby mi do głowy by traktować to jako wymuszenie.


@Krupier: To że przewidujesz co się dzieje to inna sprawa.

Gdybym musiał dać hamulec w podłogę to inna sprawa.

Nie. Każde wymuszenie to wymuszenie.

Nie będę cię przekonywał, ja w tej sytuacji nie widzę nic nadzwyczajnego i nawet by mnie nie ruszyła.

Mnie też
Nie. Każde wymuszenie to wymuszenie.


@cwlmod: gdyby tak było to ustawodawca nie rozróżniałby pojęć "istotna zmiana prędkości" dla kierującego i po prostu "zmniejszenie/zwiększenie prędkości" dla pieszego.

Po to ten przepis jest tak skonstruowany by właśnie każdego wyjazdu z podporządkowanej czy zmiany pasa nie traktować jako wymuszenie.

I nie zawsze wszystko przewiduję. Po prostu widzę, że typ wyjeżdża, widzę, że jeśli nie zredukuję lekko prędkości to może go uderzę więc lekko przyhamowuję,
Jak kierujący będzie musiał lekko nacisnąć hamulec (co zmieni jego prędkość lekko, a nie istotnie) to do wymuszenia pierwszeństwa nie doszło.


@Krupier: Wedlug przepisow w przypadku wyprzedzania sie ciezarowek "chyba że pojazd ten porusza się z prędkością znacznie mniejszą od dopuszczalnej dla pojazdów kategorii N2 lub N3" interpetacja "predkosci znacznie mniejszej" to roznica juz 10km/h, lekkie nacisniecie hamulca przy 140 zmniejszy nasza predkosc juz o te 10-15km/h

Porownywanie zmiany predkosci zeby