Wpis z mikrobloga

Galeria miernot drogowych 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W weekend zrobiłem trasę Wawa-Kraków-Waw i nagrałem paru "wybitnych" kierowców xD

https://streamable.com/3optuu

Zacznijmy od pana, który nie bardzo wiedział co chce zrobić. Razem w 3 auta wyprzedzaliśmy tira. Kierowca auta przede mną (numer 2), po wyprzedzeniu tira zjechał na prawy pas zaraz za autem numer 1 bez zachowania odpowiedniego odstępu. Pewnie chciał jechać szybciej, ale po co zjeżdżał za auto nr 1 skoro zachowałem 2.5 sekundowy odstęp od niego i nie wywoływałem żadnej presji?

Ja wyprzedzałem tira jako trzeci i widzą zajazd obu aut na prawy pas, zacząłem je wyprzedzać. Kierowca auta 2 nagle jednak zdecydował, że POWOLI ZAJEDZIE MI DROGĘ pomimo, że zacząłem się już do niego zbliżać. Nie dość, że powoli zjechał na mój pas jakby mnie tam nie było to potem wyprzedzał tempem ślimaka. No ale WAŻNE ŻE JECHAŁ WOLNO xD

Pozostaje zadać pytanie, który z wykopowych kierowców siedział za kierownicą?
Ja typuję: @szynszyla2018, @bruhh, @missioncritical, @derek25, @Andrzej2035 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody #prawojazdy

Zakładam nowy tag #miernotydrogowe ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • 97
interpetacja "predkosci znacznie mniejszej" to roznica juz 10km/h, lekkie nacisniecie hamulca przy 140 zmniejszy nasza predkosc juz o te 10-15km/h


@harrame: twoja interpretacja. I tak, zmniejszenie prędkości przy 140 km/h o 10-15 km/h nie jest istotną zmianą prędkości.

Porownywanie zmiany predkosci zeby zaliczac do wymuszenia w przypadku pieszego do samochodu to idiotyzm, bo zmuszenie pieszego zeby szedl o 1km/h wolniej to zmiejszenie jego tempa o 1/4, to tak jakby zmusic samochod
  • 0
I nie zawsze wszystko przewiduję. Po prostu widzę, że typ wyjeżdża, widzę, że jeśli nie zredukuję lekko prędkości to może go uderzę więc lekko przyhamowuję, on wjeżdża, rozpędza się, a ja jadę dalej za nim. No big deal.


@Krupier: No big deal bo przewidziałeś to tak jak ja. Gdyby mnie ten głupi manewr zaskoczył to bym nie tytułował się dobrym kierowcą. Ja pokazuje jakie są realia na drogach i że przekraczanie
  • 0
twoja interpretacja. I tak, zmniejszenie prędkości przy 140 km/h o 10-15 km/h nie jest istotną zmianą prędkości


@Krupier: Ale właśnie jest i taki był tutaj przypadek. Gdybym szybciej przyspieszył, a ten gość by tak pojechał jak pojechał to musiał bym mocno depnąć po hamulcu przy tej samej redukcji prędkości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cwlmod: ale dlaczego miałby cię zaskoczyć skoro gość wrzucił kierunek przed zmianą pasa? Nie #!$%@?ł się tam nagle.

Ale właśnie jest i taki był tutaj przypadek. Gdybym szybciej przyspieszył, a ten gość by tak pojechał jak pojechał to musiał bym mocno depnąć po hamulcu przy tej samej redukcji prędkości ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cwlmod: dlatego się nie #!$%@? ponad limit. ¯\(ツ)/¯
  • 0
@Krupier: Wykusil na mnie hamowanie a zatem jest to wymuszenie i nie bardzo jest o czym dyskutować w tej kwestii.

W dodatku całościowo pokazał że nie ogarnął tego manewru.

Jak się #!$%@? to trzeba umieć przewidywać takie sytuacje co też robię. Dlatego ja mogę jeździć szybko ale niektórzy nie ¯\(ツ)/¯
Wykusil na mnie hamowanie a zatem jest to wymuszenie i nie bardzo jest o czym dyskutować w tej kwestii.


@cwlmod: no jest bo tak jak już któryś raz piszę nie każde twoje hamowanie spowodowane innym pojazdem jest wymuszeniem pierwszeństwa.
@cwlmod: co już ci udowodniłem (podając i tłumacząc przepisy), że to jednak wymuszenie nie było. Tym bardziej, że sam pisałeś o "lekkim" hamowaniu. Lekkie =/= istotne. A ty dalej bezsensownie się upierasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Krupier: Co ci udowodniłem, że moje hamowanie było lekkie i nie wystarczyło ¯\(ツ)/¯

Poza tym odbiegasz od tematu. Udowodniłem ci, że było to wymuszenie i jest to element całego złego zachowania tego kierowcy, a to chciałem przede wszystkim pokazać.

Miernoty drogowe tak się właśnie zachowują i powodują zagrożenie w ruchu.
@cwlmod: Ale co się niby stało? Nic się nie stało. A tak w ogóle każda osobówka ma prawo korzystać z lewego pasa. Nie należy tylko do ciebie, i nikt inny nie ma prawa wjechać bo gdzieś z tyłu na horyzoncie będziesz cały czas ciągnąć lewym.
  • 0
@Adamfabiarz: No stało się. Miernota drogowa nie wiedziała jak jechać i wymusiła na mnie pierwszeństwo. Nie wiem skąd wziąłeś, że ciągnę się na horyzoncie skoro byłem w optymalnej bezpiecznej odległości autostradowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Adamfabiarz: Niesamowite jakie jest przyzwolenie dla zachowania miernot drogowych xD

Musiałem lekko hamować i zbliżyłem się do niego zbyt blisko dla utrzymania bezpiecznej odległości - to jest definicja wymuszenia

Poza tym jak możesz mówić, że tutaj jest wszystko ok skoro gość ewidentnie nie widział co ma robić? Wjechał na dupę kierowcy przed nim, by potem zajechać drogę mi. Normalny kierowca by w ogóle nie zjeżdżał na prawy. Ja do niego nie
@cwlmod: No tu racja, trochę bez sensu wjeżdżał na prawy by zaraz potem na lewy.

Ale przejedź się chwilę po Niemczech albo Czechach, tam dopiero jest częste wracanie bezsensowne na prawy, aby zaraz wrócić na lewy.
via Wykop
  • 0
@Adamfabiarz: Wiem o tym. Dzieje się to tam gdzie są limity, bo wszyscy jadą na limicie i trudno czasami wymierzyć kiedy wyjechać na lewy. Sam parę razy tak zrobiłem w Austrii. Tak niestety wyglądają realia gdy wszyscy trzymają się limitu