Wpis z mikrobloga

@aczutuse: tak i nie - jesli zabronisz flipowania to zajma sie nim deweloperzy pod przykrywka termomodernizacji czy jakakolwiek inna. jedynym sposobem na rozwiazanie banki budowlanej i patodeweloperki jest moratiorium budowlane i utworzenie panstwowej spolki odpowiedzialej za budowanie zgodnie z normami oraz sprzedaz detaliczna z klauzula odkupu tak zeby przedsiebiorstwa nie mogly wykupywac budynkow mieszkalnych na slupy z babci.
@aczutuse: Tyle lat minelo, tyle przypadkow, tyle eksperymentow, a i tak wyskoczy ktos z pomyslami ze ZAKAZAC PROHIBICJA BAN to magicznie spadna ceny.
Nie spadna, a ucierpią wszyscy. Mieszkanie to produkt, a klientem są masy de facto bezdomne. Rentierzy nie zaczną wyprzedawać. Podwyższą czynsze żeby splacic kataster. Moze wystawia na wynajem za bajonskie sumy jak maja pustostan. Taka propozycja jest zreszta absurdalna bo
@affairz @Anien totalna patologia byloby ZMUSZANIE kogos do
@Lwke: zazwyczaj to #!$%@? banały bez pokrycia :)

"Siedzę" na jdg bo jestem pracowity i nie mam oporów przed monetyzacją benefitów, które są na uop.
Dodatkowo pracuję w więcej niż jednym miejscu i więcej niż jednej branży.

na te niskie podatki JDG a tak naprawdę różnicę w stawkach pomiędzy uop a jdg składa się:
1. Niższa emerytura - wyrównanie za składki emerytalne wliczone w stawkę
2. Urlop bezpłatny - wyrównanie za
@Lwke to już powoli się kończy. IT też zacznie odchodzić od działaności, rynek jest przesycony i zaraz bezpieczeństwo zatrudnienia zacznie odgrywać większą rolę.
weź nie pieprz bo akurat przedsiębiorcy są mniej uciskaną grupą w polsce niż zwykli pracownicy. To że przedsiębiorstwa się nie udają jest normalną koleją rzeczy, te które upadają przez jakiś fiskalizm czy biurokrację to garstka. Najwięcej ich upada przez brak pomysłu na siebie. Przedsiębiorcy tak lubią narzekać na wysokie podatki ale dziwne że ludzie uciekają na działalność bo zapłacą mniejszy podatek.


@Uuroboros: ale to napisz że po prostu jesteś czerwony. Masz
@zapalara: oczywiście mać czerwony bo zauważam że w polsce jest regresywny system podatkowy i przedsiębiorcy uciekają na działalność płacić mniejsze podatki, nie poniżaj się kucu
@Uuroboros: napisałeś dużo więcej niż o degresywnych podatkach, co jest prawdą. Uraczyłeś nas całą anty-przedsiębiorczą tyradą i anty-kapitalistyczną. Ale nie mam ochoty wchodzić w polemikę, w każdym razie nic dziwnego że trafia do ciebie argumentacja lewicy.
@Lwke: zazwyczaj to #!$%@? banały bez pokrycia :)

na te niskie podatki JDG a tak naprawdę różnicę w stawkach pomiędzy uop a jdg składa się:

1. Niższa emerytura - wyrównanie za składki emerytalne wliczone w stawkę

2. Urlop bezpłatny - wyrównanie za urlop wliczone w stawkę

3. Stała stawka godzinowa - niezależnie od normalnych godzin czy nadgodzin


Jaką stawkę? Przedsiębiorca nie pobiera wynagrodzenia, tylko żyje z dochodu swojej firmy. Na tym
kapitalista to inwestuje w technologię, przemysł, przedsiębiorstwa np. za pomocą rynku akcji. Mieszkania to kupuje feudalista wąsaty Janusz


@aczutuse: a wiesz, że ci wąsaci janusze uważają samych siebie za rekinów biznesu, za sól tej ziemi xD
Czy zgadzacie się ze Śpiewakiem, że nieruchomości nie powinny być flipowane, ani kupowane inwestycyjnie tylko powinno się je kupować do własnego użytku? Nie mam nic wspólnego z lewactwem, ale tutaj chłop mnie przekonał, że te rentiery żerują na swoich niewolnikach i taki system to jest feudalizm, a nie kapitalizm.


@aczutuse: nie, to jest kwintesencja kapitalizmu.
a ja zamiast zakazów zderegulowałbym rynek - tak żeby budownictwo było tanie i dostępne plus ułatwił budowanie na nieużytkach itd.


@zapalara:

A tak konkretnie? To co chcesz zdelegalizować? Które to rzeczy są niepotrzebne i obniżą nam ceny?

Nie martwi cię to, że bez regulacji miałbyś bloki obłożone palną elewacją gdzie ludzie mogą się zgrillować jak kurczaki jak w Grenfell w Londynie? (w Valencii niedawny przypadek)