Wpis z mikrobloga

Uwaga, achtung, alarm XD

Dynamiczny Mariusz, którego inwestycyjną przygodę obserwuję zrobił kolejny ruch. Przypominam: zakup w wakacje za 900k, próba sprzedaży za 1,2 mln, chętnych brak, oferta wynajmu za 7k, chętnych brak, próba wynajmu za 4,5k, dalej chętnych brak, w marcu dopisane do oferty OKAZJA.

Teraz wróciło na sprzedaż. Za prawie 1,4 mln, mariusz się nie chrzani.

Nikogo to nie interesuje, więc poinformuję o kolejnych ruchach XD

#nieruchomosci #natropieflipperow #dynamicznemariusze
  • 70
@mickpl pomyśleć, że jakby zrobił ten sam ruch ale na BitCoin to teraz miałby 1.8 mln i brak problemu ze sprzedaniem ;-) Trzeba tych inwestorów edukować :-P
Przypominam: zakup w wakacje za 900k


@mickpl: Jako typowy przedstawiciel klientów na rynku nieruchomości nie wiem w ogóle co to 900k, nawet nie potrafię sobie wyobrazić takich pieniędzy.
Ale pan doradca kredytowy przetłumaczył mi że to jest 5389 zł, miesięcznej raty na kredyt 7% na 30 lat i 10% wkładu, więc trochę za drogo.

Teraz wróciło na sprzedaż. Za prawie 1,4 mln


@mickpl: Nadal nie wiem ile to kasy, ale
Dynamiczny Mariusz, którego inwestycyjną przygodę obserwuję zrobił kolejny ruch. Przypominam: zakup w wakacje za 900k, próba sprzedaży za 1,2 mln, chętnych brak, oferta wynajmu za 7k, chętnych brak, próba wynajmu za 4,5k, dalej chętnych brak, w marcu dopisane do oferty OKAZJA.


@mickpl: Policz sobie to dokładnie. Kupił za 900k. Przyjmijmy, że minął rok. Trzeba uwzględnić: inflację, koszt czynszu i mediów ponoszony w tym czasie, podatek od nieruchomości. Łącznie pewnie maks. 70k
@fhgd
W wypadku nieruchomości ryzyko jest naprawdę bardzo niskie.
Osobiście nie znam nikogo, kto by stracił.
Jak teraz nie, to wystarczy poczekać na kolejny, fantastyczny pomysł rządowy i nieruchomości wzrosną.
Obecnie nie widzę, żeby jakakolwiek ekipa miała jakikolwiek pomysł na spadek cen nieruchomości, jest wręcz odwrotnie, każda obecną propozycja jedynie spowoduje ich wzrost.
Jeszcze kwestia tego, gdzie Janusz ma tą nieruchomość, jak wschód to ryzyko jest większe, jak na zachodzie to nikłe.
@hellfirehe: 4657 zł przez pierwsze 10 lat, wbrew pozorom niektórzy ludzie zaciągający zobowiązania na 30 lat umieją liczyć. Z bk 2% skorzystały głównie golasy, których inaczej nie było by stać na zakup i im i tak wychodziło taniej niż najem, mieszkania za 1,2 mln nie kupi żaden golas. Może rodzina z 3 dzieci, która załapie się na bk0%, ale nie rozumiem dlaczego mieliby kupować takie mieszkanie zamiast pobudować dom.
Nic nie mogę znaleźć, a dużo to zmienia.


@Arturr99: Zmieni o tytle, że utrudni sprzedaż ludziom, którzy chcą szybko i bez problemów pozbyć się nieruchomości. Znów trzeba będzie bujać się z Januszami targującymi się o 2zł. Na ceny wpływu to nie ma żadnego.