Wpis z mikrobloga

Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 16k za metr w "kameralnych" osiedlach deweloperskich xD

Jeszcze żeby te mieszkania były jakieś spoko ale nie są bo:
-Sa fatalnie zaprojektowane
-Brak infrastruktury, brak zieleni, brak przestrzeni, brak parkingów
-Jakieś przedmieścia które za kilka lat zamienią się w slumsy
-Nasrane blok obok bloku, 5 metrów od balkonu okno sąsiada

A tymczasem do polszy nadchodzi kryzys demograficzny, gospodarczy i potencjalnie wojna. Przecież to za max 10 lat będzie warte połowę swojej ceny(realny koszt budowy metra kwadratowego to około 5k złotych, reszta to zysk dewelopera). Ale młodzi oraz "inwestorzy" janusze dalej biorą kredyty na potęgę i nabijają kabzę bankom i deweloperom a za 10 lat będzie płacz bo klitka już nie jest warta 600k i max co można za nią dostać to 250k. A kredyt na nią razem z odstekami opiewa na 1200k xD Ciekawe ile kredytobiorców wie że w przypadku straty wartości bank będzie się domagał dodatkowego zabezpieczenia? Pamiętajcie, prawdziwa bańka to kiedy nikt nie wierzy że ona jest i wszyscy myślą że ceny będą rosnąć w nieskończoność.

#nieruchomosci #wojna #gospodarka #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #zarobki #mieszkanie #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia #deweloperka
Viado - Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 16k za m...

źródło: comment_1582549690T35PFrTLq4Ol6pkARVKH4Y

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
powiedz mi czego nie mam w powiatowym? ¯\(ツ)/¯ faktem jest, ze dobrych restauracji jest z 10 w miescie. Ale wiecej nie potrzebuje do szczescia. Wszystko inne jest. Zlobki, przedszkola, szkoly, szkoly srednie, uczelnia. Szpitale, gabinety lekarskie. Markety, centra handlowe. Wszystko czego potrzebuje normalny czlowiek jest w zasiegu reki. Kino i teatr, baseny, kręgielnie, bary/puby i kluby


@PanieAreczku: 10 dobrych knajp to mam na samych Kabatach, w odległości 10m spaceru.
Ile masz
  • Odpowiedz
@Viado: Gdyby dostawał m2 za każdy raz kiedy przeczytałem te bzdury o tym, że już za chwilę demografia wszystko zaora to bym był teraz Iwoną Morawiecką.
  • Odpowiedz
@Viado: Też uważam, że obecne ceny mieszkań to granda, ale ludzie po prostu nie mają innej opcji. Co mają robić przez te kilka najbliższych lat, przepalać hajs na wynajem? Przeprowadzić się do Wąchocka i nie mieć dobrej pracy? Sytuacja bez dobrych rozwiązań. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 2
@JudzinStouner Koszt m2 w Warszawie w 2022 roku:
5k budowa
0.5k projekt (koszt byłby mniejszy przy budownictwie masowym)
2k ziemia (haracz dla dewelopera kiszącego grunty)
0,5k koszt kredytu, inne wydatki (pewnie marketing, finansowanie naganiaczy)
3,5k marża ma czysto dewelopera xD

Tak mieszkania można by było budować za 6-7k/m2 ale pośrednicy zrobili z tego prawie 12k xD
Dlkvv - @JudzinStouner Koszt m2 w Warszawie w 2022 roku: 
5k budowa
0.5k projekt (kos...

źródło: temp_file595803802291584821

Pobierz
  • Odpowiedz
@Anakee: otóż wystarczy mi tych 10 restauracji. Mi tam chleb z cybulko wystarczy a nie jakieś tam sushi-sruszi.
A tak serio - jadałem w życiu w wielu restauracjach, będą tysiące przez całe życie - trafiały się i takie z podwójną gwiazdką Michelin. I mimo, że żarcie pyszne, to ile można żreć? Różowa lubi i umie świetnie gotować i to nie tylko chleb z cybulko. W codziennej prozie życia wolimy spędzać czas
  • Odpowiedz
@Viado: Tyle że swoje mieszkanie to też spokój, szczególnie jeśli je spłacisz. Ja przez wiele lat wynajmowałem mieszkania do czasu aż w grudniu przed świętami właściciel powiedział że będzie potrzebował mieszkanie i że do końca stycznia ma mnie nie być.

Teraz odkąd mam swoje mogę robić co chce, nie przejmuje się tym że ktoś mi zaraz powie że mam się wynieść.
  • Odpowiedz
co za różnica ile spadnie wartość mieszkania jeżeli kupujesz je do życia, a nie na sprzedaż?


@KriegCaptain710: różnica jest taka że jeśli nie kupujesz docelowego mieszkania, w którym chcesz żyć do usranej śmierci, a obstawiam, że klitka 40 mkw dla większości takim mieszkaniem nie jest, to przy ewentualnej chęci zmiany na większe czy lepszy standard, jesteś w czarnej dupie.
  • Odpowiedz
Tak mieszkania można by było budować za 6-7k/m2 ale pośrednicy zrobili z tego prawie 12k xD


@Dlkvv: to buduj, czeka sława i bogactwo. Wystarczy, że będzie 10% tańszy niż rynek.
  • Odpowiedz
Tyle że swoje mieszkanie to też spokój, szczególnie jeśli je spłacisz. Ja przez wiele lat wynajmowałem mieszkania do czasu aż w grudniu przed świętami właściciel powiedział że będzie potrzebował mieszkanie i że do końca stycznia ma mnie nie być.


@eskejper: tak samo zakończyłem moje ostatnie wynajmowane mieszkanie
  • Odpowiedz
Co do centrali firm, tu masz Pan trochę racji, ale nie do końca. Na pewnym poziomie profesjonalizacji mozna bardzo dobra prace złapać zdalnie. Praca zdalna lub własna firma / swój januszeks w powiatowym i żyjesz Pan jak król.


@PanieAreczku: praca zdalna to mniej niż 10% rynku pracy i na dłużą mete jest tylko dla aspołecznych ludzi. Ile zdalnie zrobisz operacji? Ile banków czy firm ubezpieczeniowych pozawala na 100% zdalna?
  • Odpowiedz
Na moim luksusowym osiedlu gdzie sie buduje pod miastem sa praktycznie sami wlasciciele firn, prawnicy, lekarze, adwokaci. Nasz 300mkw dom jest jednym z mniejszych. Sa i takie po 700mkw. Z basenami, saunami, silowniami, domowym spa, salka kinowa, pokojem bilardowym, biblioteka itp.


@PanieAreczku: chcesz się licytować sąsiadami? :)
  • Odpowiedz
co za różnica ile spadnie wartość mieszkania jeżeli kupujesz je do życia, a nie na sprzedaż?


@KriegCaptain710: Ma bo nie masz jak go zbyć, bo zostanie ci jeszcze 50% długu. Zostajesz wtedy niewolnikiem w pracy, bo boisz się utraty pracy. Wyprowadzić też się nie możesz. W Japonii jak walnęła bańka to 3 dekady zastoju mieli.
  • Odpowiedz