Wpis z mikrobloga

Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 16k za metr w "kameralnych" osiedlach deweloperskich xD

Jeszcze żeby te mieszkania były jakieś spoko ale nie są bo:
-Sa fatalnie zaprojektowane
-Brak infrastruktury, brak zieleni, brak przestrzeni, brak parkingów
-Jakieś przedmieścia które za kilka lat zamienią się w slumsy
-Nasrane blok obok bloku, 5 metrów od balkonu okno sąsiada

A tymczasem do polszy nadchodzi kryzys demograficzny, gospodarczy i potencjalnie wojna. Przecież to za max 10 lat będzie warte połowę swojej ceny(realny koszt budowy metra kwadratowego to około 5k złotych, reszta to zysk dewelopera). Ale młodzi oraz "inwestorzy" janusze dalej biorą kredyty na potęgę i nabijają kabzę bankom i deweloperom a za 10 lat będzie płacz bo klitka już nie jest warta 600k i max co można za nią dostać to 250k. A kredyt na nią razem z odstekami opiewa na 1200k xD Ciekawe ile kredytobiorców wie że w przypadku straty wartości bank będzie się domagał dodatkowego zabezpieczenia? Pamiętajcie, prawdziwa bańka to kiedy nikt nie wierzy że ona jest i wszyscy myślą że ceny będą rosnąć w nieskończoność.

#nieruchomosci #wojna #gospodarka #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #zarobki #mieszkanie #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia #deweloperka
Viado - Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 16k za m...

źródło: comment_1582549690T35PFrTLq4Ol6pkARVKH4Y

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
Po co mam budować taniej, jak mogę podnieść 10% i mieszkania i tak zejdą, bo rząd sypnie kasą


@Dlkvv: to czemu innych namawiasz do bycia frajerem? :)
  • Odpowiedz
@Anakee: nie, chociaz mam niedaleko od siebie czlowieka z listy Forbesa. Zlota 44 to nie jest, ale nadal nie ma wstydu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) a zycie spokojne i chyba cale clue polega na tym jakie kto ma priorytety w zyciu. Dla zycia rodzinnego miasto powiatowe jest moim zdaniem lepsze, ale mozesz miec inne zdanie. Ja zrobilem tak i zrobilbym to drugi raz. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Ma bo nie masz jak go zbyć, bo zostanie ci jeszcze 50% długu. Zostajesz wtedy niewolnikiem w pracy, bo boisz się utraty pracy. Wyprowadzić też się nie możesz.


@Bubbo: Mieszkanie z długiem czy poniżej wartości zakupu możesz sprzedać. Nawet możesz sprzedać poniżej aktualne wartości długu (ja tak swoje kupiłem). Nie jesteś zadnym niewolnikiem :) jak nie masz hajsu na rate to wydłużasz okres spłaty (rośnie koszt całkowity, ale dajesz sobie oddech
  • Odpowiedz
Dla zycia rodzinnego miasto powiatowe jest moim zdaniem lepsze, ale mozesz miec inne zdanie. Ja zrobilem tak i zrobilbym to drugi raz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PanieAreczku: wszystko zależny od potrzeb i momentu w życiu. Zanim kupiłem mieszkanie w Wawie robiłem analizę potrzeb i oczekiwań, bo brałem też pod uwagę dom pod Wawą. Wygrało mieszkanie i nie żałuje tej decyzji. Pewnie za kilka lat kupie sobie jakieś
  • Odpowiedz
  • 2
@Anakee A gdzie Ty widzisz namawianie? Deweloperzy robią to, co do nich należy, czyli maksymalizują zyski. Stratami społecznymi ma się przejmować rząd ale jak widać ten woli ulegać lobbystom i pompuje dopłaty pod byle pretekstem. Słuchając Hetmana mam wrażenie, że on nawet nie wie specjalnie jak argumentować zasadność bk0%.

Wystarczyłoby ograniczyć dopłaty do rynku pierwotnego, albo najlepiej wpompować te pieniądze w spółdzielnie, które stanowiłyby konkurencję spoza zmowy deweloperów.
  • Odpowiedz
najlepiej wpompować te pieniądze w spółdzielnie, które stanowiłyby konkurencję spoza zmowy deweloperów.


@Dlkvv: to jeszcze wiekszy syf niż deweloperzy
  • Odpowiedz
  • 1
@KriegCaptain710 Rodzinka polityka zarobi mniej na obrocie i najmie mieszkań. Poza tym, obywatel ma kajdany na 30 lat i łatwiej jest takim sterować. Dasz mu wakacje kredytowe, to zagłosuje na ciebie. Jak będzie wojną, to nie zostawi nieruchomości i chętnie pójdzie na front, jak mu pomożesz w spłacie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Anakee Spółdzielnie wybudowały miliony mieszkań w wielkiej płycie, które po dziś dzień stoją i długo stać będą. Wszystko to, mimo niesprzyjającego systemu i przyzwoleniu na niegospodarność.
  • Odpowiedz
Spółdzielnie wybudowały miliony mieszkań w wielkiej płycie, które po dziś dzień stoją i długo stać będą. Wszystko to, mimo niesprzyjającego systemu i przyzwoleniu na niegospodarność.


@Dlkvv: wiesz, jaki tam TERAZ jest syf?ile hajsu płynie na boku?
  • Odpowiedz
  • 0
@Anakee Powielanie mitów, powstałych kilka dekad temu. Ja na swoje doświadczenia ze spółdzielnią nie narzekam. Jeśli jest ogarnięty prezes, to potrafi zarządzać obiektami lepiej, niż niejedna korpo.

Nadużycia są wszędzie i tego nie unikniesz ale mieszkalnictwo to jedna z niewielu dziedzin, gdzie centralne planowanie działa lepiej niż wolny rynek.
  • Odpowiedz
A tymczasem do polszy nadchodzi kryzys demograficzny, gospodarczy i potencjalnie wojna. Przecież to za max 10 lat będzie warte połowę swojej ceny(realny koszt budowy metra kwadratowego to około 5k złotych, reszta to zysk dewelopera).


@Viado: widzę że mamy tutaj eksperta XD. kryzys to może bedzie u ciebie na wiosce ale nie w Warszawie czy Wrocławiu. jak straszenia wojną czy tych bzdur o kosztach budowy to nawet nie warto komentować.
  • Odpowiedz