Wpis z mikrobloga

Niesamowite jak świat potrafi się zawalić człowiekowi w jednej chwili ()

Jeszcze miesiąc temu:
praca we #wroclaw
mieszkanie na wynajem
10 letni związek (narzeczeństwo)
perspektywy na przyszłość, poczucie bycia kochanym przez rodzinę, narzeczoną

Ostatni tydzień:
rozstanie z narzeczoną
nie chcą mi przedłużyć umowy w pracy więc zostaję do końca kwietnia,
wynajęte mieszkanie jest na mnie i dziewczynę, ale ja nie mam oszczędności, więc muszę się wynieść - brak mieszkania
rodzice i rodzina nie bardzo chcą mnie z powrotem u siebie w mieście - brak miejsca powrotu

W skrócie: zostałem kompletnie na lodzie, sam, bez wsparcia nawet finansowego. To jest tak mocny strzał w głowę, że człowiek nie myśli racjonalnie. Mam ochotę zapaść się pod ziemię, zasnąć i się nie obudzić. Wiem, że powinienem zacząć działać, szukać czegoś, nowej pracy i jakiegoś lokum. Ale w obecnej chwili jest to niemożliwe dla mojej głowy. To jak próba odpalenia zepsutego auta. Psychika jest w kompletnej rozsypce, pewność siebie na poziomie 0, rozmyślam o tym co się stało i kompletnie nic nie dociera. W dodatku rodzina, która miała być wspierająca, wyrzuca mi, że zakończenie związku to pewnie moja wina, że zawsze byłem "mniej kumaty" i uparty. A oni starzy, schorowani i generalnie nie chcą mnie w domu. Dziś jest 10 kwietnia. Zostało mi 20 dni na kompletny ogar swojego życia i podniesienie się. Bo inaczej wyląduję pod mostem, bez lokum, środków do życia i kogokolwiek bliskiego.

Cóż mogę rzecz mireczki... fajnie było, ale się skończyło. 30 lat to piękny wiek. Pamiętam jak te 10 lat temu byłem na studiach, jak wychodziłem na łąkę za swoją uczelnią i oglądałem przyrodę. Życie wtedy wydawało się takie piękne, takie nieodkryte, fascynujące. Czuło się motywację, nowe możliwości, nowe rejony, które na mnie czekają. Nigdy nie przypuszczałem, że o 21:40 10 kwietnia 2024 będę pisał takie słowa. Załamany, samotny, kompletnie wyprany z emocji. Nawet mi się płakać nie chce. Wydaje mi się, że na tym etapie mózg już sobie odpuszcza.

Życzę KAŻDEMU, by nigdy nie doświadczył na raz takiego bólu i poczucia straty.

#zalesie #depresja #praca #zycie #rozstanie #zwiazki #pieniadze
ponerLokej - Niesamowite jak świat potrafi się zawalić człowiekowi w jednej chwili (╥...

źródło: obraz_2024-04-10_220128609

Pobierz
  • 358
  • Odpowiedz
@Wychwalany: rozdupcaja mnie takie bomble jak ty. I jeszcze 500 osób plusuje ze nie ma oszczędności. Wy tutaj wszyscy siedzicie na kasie, każdy z was ma przynajmniej 300 000 oszczędności i lejecie bo akurat koleś nie ma. Jak ja bym chciał was zobaczyć osobiście aby przekonać się z jaką częścią narodu rozmawiamy tutaj czasem.


@zenon_z_chorzowa1: boli cie to ze odpowiedzialni ludzie istnieja?
  • Odpowiedz
Współczuje, ale jednocześnie mnie to przeraża, że dorosły człowiek w wieku 30 lat mający pracę i mieszkający z kimś nie posiada żadnych oszczędności. Jak jeszcze chodziłem do liceum to nauczyciel poruszył temat wolności, gdzie powiedział ze pieniądze może szczęścia nie dają, ale dają właśnie wolność. I jeśli chcecie mieć poczucie wolności i wyboru powinniście mieć odłożoną kwotę na min. 6 miesięcy życia, wtedy nawet jak Cię zwolnią, wyrzucą z domu itp to
  • Odpowiedz
@ponerLokej: zawsze taka zmiana najgorsza jest zanim nadejdzie (obawa przed nią) i zaraz po nadejściu.
Oczywiście nie mówię o dziewczynie bo to sprawy sercowe, bardziej mi chodzi o pracę i mieszkanie.
Zobaczysz i mogę się założyć, że znajdziesz pracę i mniejsze mieszkanie / pokój.
Teraz już się stało - bierz się do roboty i za miesiąc/dwa będzie lepiej. Trzymam kciuki!!
  • Odpowiedz
@ponerLokej: opisana przez Ciebie sytuacja BARDZO pasuje do mojej sprzed pół roku. wiem, że teraz jest Ci ciężko ale nie poddawaj się. to co teraz wydaje się być końcem, za pół roku będzie już tylko niesmacznym żartem od losu. czas leczy i jest po Twojej stronie. trzymam kciuki.
  • Odpowiedz
  • 0
@ponerLokej tak wielu ludzi na świecie chciało by być na Twoim miejscu. Masz coś, o czym marzy tak wielu. Zdrowie i młodość. Straciłeś pracę? Chłopie, gdybyś dziecko stracił, to rozumiem. Pracę znajdziesz. Dziewczyna odeszła? Nie była warta zainteresowania.
Kiedyś tu czytałem wpisy gościa, który pisał że ma już dość wszystkiego, bo ma 30 lat i nic mu się nie udaje i nic nie osiągnął. I jeden wykopek mu odpisał: "gdybym ja mógł
  • Odpowiedz
  • 0
30 lat bez oszczędności xD jak to możliwe


@Wychwalany: Przy tej inflacji koniunkturze oszczędności to tylko straty, bezustanny spadek siły nabywczej, już przy w miarę pewnym i stabilnym dochodzie to najlepiej siębwychodzi jak się nabrało "życiowego zaopatrzenia" na paroletnie raty 0%, już posiadasz, a w przeliczeniu na siłę nabywczą płacisz mniej. Oszczędzając jeszcze nie masz, tracisz siłę nabywczą a finalnie płacisz wyższą cenę.
  • Odpowiedz
@ponerLokej: trzymaj się, przetrwasz i znowu zaświeci słońce. W kryzysie jesteś w takiej bańce bólu, strachu, niemocy i nie widzisz już przyszłości, ale ona jest, tylko wytrzymaj.
Rodzice cię w domu nie chcą? No ciekawe jak im trzeba będzie pomóc na starość, to co wtedy, czy będą nadal tacy mądrzy.
  • Odpowiedz
Życzę KAŻDEMU, by nigdy nie doświadczył na raz takiego bólu i poczucia straty.


@ponerLokej: a ja życzę właśnie każdemu by doświadczył, inaczej zostałbyś oskarkiem bananowym
  • Odpowiedz
@ponerLokej o ho, pokolenie Z wchodzi w dorosłość. Budzą się, że jednak wyjebongo na wszystko nie kończy się najlepiej. Stary, jak można nie mieć żadnych oszczędności po kilku latach pracy??? Co do Twojej sytuacji. #!$%@? to by było jakbyś dostał Raka. Jak jesteś zdrowy to możesz wszystko. Łapiesz jakiś tani pokój, robotę ma budowie lub w magazynie (tam stawki całkiem dobre), #!$%@? kilka miesięcy i stajesz ja nogi. Druga opcja, łapiesz kontrakt
  • Odpowiedz
będę pisał takie słowa. Załamany, samotny, kompletnie wyprany z emocji. Nawet mi się płakać nie chce. Wydaje mi się, że na tym etapie mózg już sobie odpuszcza.


@ponerLokej: Cóż, przykra sytuacja, współczuję i domyślam się, że teraz musisz czuć się okropnie i wydaje Ci się, że Twój świat się zawalił ale poważnie to:
NIE MA SIĘ CZYM PRZEJMOWAĆ.

Właśnie dostałeś od życia bardzo cenną lekcję. Być może cenniejszą niż cała Twoja
enten - > będę pisał takie słowa. Załamany, samotny, kompletnie wyprany z emocji. Naw...

źródło: 07B89120-B48D-45FB-AF1D-49AF6CD16790

Pobierz
  • Odpowiedz