Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że są ludzie, którzy robiąc sobie dzieci oczekują od nich opieki na starość?

Skazując własne dziecka na taki los każe mu się rezygnować z własnego życia żeby poświęciło je podcieraniu nam odbytu podczas gdy są domy opieki. Pierwsze do demonizowania takich miejsc są osoby, które zapewne osobiście się starymi ludźmi opiekować nie będą.

#dzieci #starosc #bekazpodludzi #antynatalizm #logikaniebieskichpaskow
WielkiNos - Wiedzieliście, że są ludzie, którzy robiąc sobie dzieci oczekują od nich ...

źródło: temp_file5721604368450828705

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
  • 1137
@WielkiNos: myślę że to jest bardzo indywidualna decyzja i nic nikomu do tego kto jaką decyzję w tej kwestii podejmuje. Zawsze najwięcej do szczekania mają ci którzy sami nie mają nikogo starszego do opieki i nie wiedzą z czym to wszystko się wiąże. Jeszcze naprawdę pół biedy jeśli jest to osoba świadoma która chociaż potrafi sobie podetrzeć tyłek, ale sytuacje są naprawdę różne...
  • Odpowiedz
  • 19
@SynuZMagazynu właściwie nie powinno się oceniać tego czy ktoś oddał rodzica do domu opieki czy nie był w stanie.

Ale oczekiwanie tego jako rodzic z góry i rycie dziecku psychy, że taki jego los jest okrutne.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: To jest bardzo trudna dyskusja. Pracowałem w domu opieki, na oddziale dla osób z zaawansowana demencją. I tak, od razu mówię, że nie powinno się takimi osobami opiekować w domu. Taka osoba potrzebuje opieki 24h i rodzina nie jest w stanie tego zapewnić. Jednakże nadal uważam, że powinno się taką osobę odwiedzać jak najczęściej, nie porzucać ich w domu starców i zapominać. Dużo rodzin niestety się zachowuje w ten sposób.
  • Odpowiedz
@WielkiNos:

Pierwsze do demonizowania takich miejsc są osoby, które zapewne osobiście się starymi ludźmi opiekować nie będą.

Pierwsze do demonizowania takich miejsc są przede wszystkim osoby które nigdy nie miały nawet styczności z osobą obłożnie chorą, czy np. z Alzheimerem. Oni w ogóle nie biorą pod uwagę faktu, że ludzie na starość zazwyczaj są nieco inni niż uśmiechnięta staruszka z reklamy herbaty w torebkach ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@WielkiNos To są komentarze p0lakow. P0lak nigdy nie zrozumie że ktoś może nie mieć czasu, warunków itd zbdy opiekować się starsza osoba.

Albo po prostu jak Ja, chęci ( ͡ ͜ʖ ͡)

Domy spokojnej starości to nic złego, a wręcz przeciwnie, to bardzo często miejsce bardzo dobre z racji fachowej opieki itd.
  • Odpowiedz
  • 74
Z drugiej strony tylek podcieraja dzieci innych ludzi i to niby jest ok?


@Demoliton_hammer właściwie tak, bo same wybrały taką pracę.

Ja się czepiam głównie oczekiwania tego jako rodzic. Mówienia dziecku tekstów w stylu: tyle pieniędzy w ciebie zainwestowaliśmy, opiekowaliśmy tobą jako dziecko to teraz musisz odpłacić.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: I tak, i nie, chcesz dziedziczyć, opiekuj się mną. Jak nie. Sprzedać i przeznaczyć na opiekę w domu starców. Praca jako opiekun, to bardzo fajna praca, ale strasznie wyniszczająca. Znieczulica gwarantowana bardzo szybko. Cierpi na tym jakość opieki.
  • Odpowiedz
@WielkiNos Miałem babcie w domu opieki, żyła tam ostatnie swoje 2lata, odeszła jak miała 95lat. Oprócz tego że miała tam opiekę 24h 7dni w tygodniu wraz z lekarzem, czego w życiu nie byłby nikt w stanie zapewnić, to miała jeszcze profesjonalne łóżko antyodlezynowe, oraz pakowali ja na wózek inwalidzki i była windą transportowana na dół gdzie z innymi babciami oglądała seriale, śpiewała piosenki i malowała obrazki.
  • Odpowiedz
Wiedzieliście, że są ludzie, którzy robiąc sobie dzieci oczekują od nich opieki na starość?


@WielkiNos: Bardziej by mnie dziwiło, gdybym poznał kogoś, kto faktycznie planuje starość inaczej niż zwalić się dzieciom na łeb z problemem w majtach xD. Póki co może moje pokolenie 30+ coś tam inaczej zaczyna myśleć o starości, w sensie takim, że niektórzy już z góry zakładają, że wylądują w domu opieki. Zresztą starości trzeba najpierw dożyć, a
  • Odpowiedz
@WielkiNos przecież wiadomo, że te komentarze pisali ludzie, którzy nigdy się nikim nie opiekowali. Jak moja babcia była schorowana, to musieliśmy skoordynować nasze 3 rodziny żeby się nią opiekować. Naprawdę "wspaniałe" ostatnie wspomnienia mam babci, zmienianie jej pieluch, leczenie odleżyn, "zapach"moczu i gnijącego ciała.
  • Odpowiedz
@WielkiNos ludzie to jednak paramety, bo lepiej by mama siedziała sama w domu zamiast w domu pełnych swoich rówieśników gdzie może kogoś nowego poznać, pograć w gry dla swojego wieku i mieć wszystko pod ręką...
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Opieka nad starszą osobą, to jest roboty i odpowiedzialności na więcej niż jeden etat. Jak dorosły człowiek ma jednocześnie zająć się swoim domem, pracą, sobą dziećmi i dziadkami? Nie da się. Choćbyś wyszedl z siebie i stanął obok to się #!$%@? nie da, zawsze coś zostanie zaniedbane. Dlatego tam gdzie się da, trzeba te odpowiedzialności możliwie odsuwać. Dziadków do domu opieki (jeśli nas stać...), dzieciom przydzielić cześć obowiązków domowych, a
  • Odpowiedz
  • 6
@fraciu akurat w przypadku żłobków sytuacja jest trochę inna, bo takie dziecko do roku najlepiej gdyby było przy matce. To ważne dla jego rozwoju. Kiedyś urlopy macierzyńskie trwały 2 lata.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: mało co mnie #!$%@? jak fakt, ze niektórzy ludzie uważają, że każdy musi być wdzięczny rodzicom i opiekować się nimi. Nie żeby coś, ale to powinno działać zupełnie odwrotnie. To rodzic sprowadza dziecko na świat i sam sobie tworzy obowiązek opieki nad nim, to jego decyzja i nie ma potem prawa wymagać od dziecka, że będzie go całować po stopach, bo - uwaga - dziecko się o nic nie prosiło.
  • Odpowiedz