Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że są ludzie, którzy robiąc sobie dzieci oczekują od nich opieki na starość?

Skazując własne dziecka na taki los każe mu się rezygnować z własnego życia żeby poświęciło je podcieraniu nam odbytu podczas gdy są domy opieki. Pierwsze do demonizowania takich miejsc są osoby, które zapewne osobiście się starymi ludźmi opiekować nie będą.

#dzieci #starosc #bekazpodludzi #antynatalizm #logikaniebieskichpaskow
WielkiNos - Wiedzieliście, że są ludzie, którzy robiąc sobie dzieci oczekują od nich ...

źródło: temp_file5721604368450828705

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Moja prababcia mając 85 lat mieszkała sama. W miarę było z nią okej ale coraz bardziej widzieliśmy, że się odkleja. Dziadek nie chciał jeej oddawać do domu opieki. Do momentu, kiedy zapragnęła sobie coś zrobić w kuchni na patelni. Włączyła, zapomniała i poszła spać. Potem się obudziła i zadzowniła do dziadka, że chyba jest w niebie bo na około niej wszędzie chmury.
Na szczęście się nic nie stało. Potem babcia
  • Odpowiedz
@WielkiNos:
Mało co swojej matki sam do domu opieki nie oddałem. Rak paliatywny. Stan taki, że nas już nie poznawała. Było nas 2 do opieki nad nią z ojcem. 2. A nie dawaliśmy rady psychicznie ani fizycznie po 2 miesiącach tego piekła. Środek covidu, ojciec emeryt, ja student, więc byliśmy przy niej 24/7, a i tak nie dawaliśmy już rady. Kto w domu nie miał chorego ten nie wie o czym
  • Odpowiedz
@WielkiNos: moja babcia ma 98 lat. jej stan jest juz taki że nie porusza sie sama, nie poznaje ludzi i nie wie gdzie jest i czy jest noc czy dzień. coraz rzadziej ma w ogole przebłyski świadomości. opiekuje sie nią od kilku lat moja ciotka której mi najbardziej szkoda w tym wszystkim bo jest to bardzo obciążające fizycznie i psychicznie. babcia jak nie gada od rzeczy to płacze że chce już
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Moja babcia od niedawna jest w takim ośrodku i nie mam pretensji do cioci, która się nią opiekowała. Babcia ma 98 lat, jeszcze dwa lata temu jeździła do sadu zrywać borówkę bo nie chciała siedzieć w domu, dopiero wtedy zaczęła się demencja i dzisiaj praktycznie nikogo już nie kojarzy, mało tego wygląda to tak, jakby miała umysł dziecka. Przypomnę jeszcze raz - co może wydawać się dziwne - ale babcia
  • Odpowiedz
@WielkiNos ja to bym matki do domu opieki nie chciał wysyłać, jeśli byłoby to wykonalne bez krzywdy dla niej. Ale z drugiej strony moja matka jest normalna i sama mówi, że jak już nie będzie ogarniać, to żeby ją gdzieś oddać, ale do jakiegoś w miarę przyzwoitego miejsca, a nie do umieralni i ma nadzieję, że z racji, że ma trzech synów, to dołożą tę resztę, której nie pokryje jej emerytura
  • Odpowiedz
  • 22
@haabero babcia niebieskiego potrafiła odkręcić gaz i zapomnieć. Taka osoba może wysadzić w powietrze cały blok niestety. Stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: tak mówią tylko osoby, które nie mają w ogóle styczności ze starszymi. Mogłabym książkę napisać o tym co odwala moja babcia z demencją, a matka wszystko robi i jeszcze słucha wiecznie jej narzekań i pretensji, że się jej nie zabawia 24/7. Za to takich pretensji nie ma do obu synów, którzy mają wywalone na nią, zadzwonią raz na miesiąc na 5 minut i tyle z ich pomocy. Nie mówiąc o
  • Odpowiedz
@WielkiNos No ciekawe kto by zarabiał na utrzymanie schorowanej matki i córki, jakby córka się zwolniła z pracy, żeby się opiekować… nikt się z pracy nie zwolni, a taka osoba potrzebuje opieki praktycznie 24/7
  • Odpowiedz
Dlaczego nie można zrobić eutanazji starszej osobie w takim stanie że w ogóle nie kontaktuje? Przecież nie wyzdrowieje. Sam zamierzam sporządzić oświadczenie że mają mi zrobić eutanazję jeśli zostanę starym warzywem.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Takie jest myślenie niektórych ludzi. Najlepiej jakbyś się opiekował 24h, ciężko pracował, płacił ZUS i jeszcze odchował trzech kolejnych do zasilenia systemu. Na szczęście do takiej krytyki tego skłonni są tylko ludzie o mentalności starych pudernic. Wiem z czym to się je, bo mam taką osobę, która choć fizycznie sprawa i zdrowa, to robi mi np. aluzje, że jadę sobie dwa razy do roku na kilka dni na wakacje, a
  • Odpowiedz
  • 10
nie wyobrażam sobie #!$%@?ć rodziców do schroniska a potem jeszcze zamieszkać w ich domu xD współczuję takich dzieci


@WujaTHC: Ty nie, ale z Twittera tej babeczki wychodzi na to, że sama jest niepełnosprawna.
Z tego co wyczytałem to coś związanego z poruszaniem się, problemy z nogami itp. - w tym konkretnym przypadku ona sama potrzebuje pomocy, a gdzie jeszcze opiekować się kimś innym?
  • Odpowiedz
Skazując własne dziecka na taki los każe mu się rezygnować z własnego życia żeby poświęciło je podcieraniu nam odbytu podczas gdy są domy opieki.


@WielkiNos: też mnie to zastanawia właśnie. Medycyna jest coraz bardziej skuteczna, ludzie żyją coraz dłużej. Przecież córka tej kobiety z wpisu może mieć 60-70 lat. Niedługo sama będzie potrzebować opieki xD
  • Odpowiedz