Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że są ludzie, którzy robiąc sobie dzieci oczekują od nich opieki na starość?

Skazując własne dziecka na taki los każe mu się rezygnować z własnego życia żeby poświęciło je podcieraniu nam odbytu podczas gdy są domy opieki. Pierwsze do demonizowania takich miejsc są osoby, które zapewne osobiście się starymi ludźmi opiekować nie będą.

#dzieci #starosc #bekazpodludzi #antynatalizm #logikaniebieskichpaskow
WielkiNos - Wiedzieliście, że są ludzie, którzy robiąc sobie dzieci oczekują od nich ...

źródło: temp_file5721604368450828705

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
A to popierasz wysyłanie rodziców do ośrodka, byle tylko ci spadeczek wpadł? Bo ci się należy za to, że żyjesz?


@Demoliton_hammer: no widać, że świat ci krąży wokół grosza, skoro dla ciebie albo ośrodeczek albo kaska. pewnie boli dupcia, że ty musiałeś jakiemuś staruszkowi dupę podcierać, podczas gdy syn albo wnuk pojechał sobie na wakajki.

pomijam już fakt, że gówno ci do motywacji rodzin pensjonariuszy. ty byłeś od sprzątania, nie od
  • Odpowiedz
@WielkiNos: domy opieki są zajebiste - na starość chcę tam skończyć, żeby móc sobie grać w karty z dziadkami i mieć trochę ruchu fizycznego i psychicznego, a nie gnić w ciszy w czterech ścianach przed TV, albo i bez
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Po 10+ latach opiekowania sie prababcia z Alzheimerem dostalismy jasne instrukcje - od razu jak zaczna tracic kontakt ze swiatem to wysylac do domu opieki.
Jak zmarła to nikt nie płakał tylko wszyscy odetchneli z ulgą. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU

@WielkiNos Zakładając, że to nie jest jakaś umieralnia gdzie pampersa zmieniają raz na tydzień. Co jest złego w domu opieki w którym taka babuszka ma ciągle opiekę, towarzystwo innych ludzi, jakieś rozrywki? ¯_(ツ)_/¯

Pewnie nikt z nich nie opiekuje się rodzicem czy dziadkiem. U mnie w domu był dziadek po wylewie, później przejęla go druga rodzina. To była ciągła opieka, bo stan był ciężki, później trochę lepszy. Życie kręci się wokół
  • Odpowiedz
@Cadfael:Synek czy wnuk może pojechać na wakajki tylko dlatego, że takie osoby jak ja istnieją. Widać ty to chcesz wysłać do ośrodka i zabrać kaskę. Bo inaczej tego komentarza nie można zrozumieć. Jesteś jedna z tych, co po telefonie, że rodzic może nie dożyje jutra, mówią, że teraz nie mogą, bo właśnie są na wakacjach?
  • Odpowiedz
@fizzly @REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU @Demoliton_hammer @Zgrywajac_twardziela

@Krzysztof53647 @WielkiNos @Demoliton_hammer @wezsepigulke

Mam znajomego którego mama ma duże problemy natury neurologicznej plus starszy wiek plus demencja itp.

Jest jedynakiem. Jego tata, który jest oczywiście mężem jego mamy jest starszym człowiekiem ale ogarnia życie, ale nie dawal rady ogarniać tylu obowiązków przy żonie.
Ten znajomy zaczął oczywiście na początku pomagać raz w tygodniu potem kilka razy w tygodniu, potem bywał codziennje. Brał urlopy, urlopy na żądanie ,
  • Odpowiedz
Ale oczekiwanie tego jako rodzic z góry i rycie dziecku psychy, że taki jego los jest okrutne.


@WielkiNos: myślę, że absolutnie żaden rodzic nie chciałby, żeby jego dziecko było umęczone opieką nad nim. Jeśli by chciał, to znaczy że jest po prostu złym rodzicem i nie kocha swojego dziecka.
Trzeba też pamiętać że na jednym końcu skali mamy dziecko umęczone podcieraniem tyłka rodzicowi z demencją, a na drugim ludzi którzy wysyłają
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Różne mają ludzie od warunków przez możliwości skończywszy na chęciach do opieki i tak naprawdę nie powinno się tego komentować i tyle. odpycha mnie tylko ton twojej wypowiedzi o rezygnacji z życia dla podcierania jak to bardzo fachowo w stosunku do bliskiej osoby określiłeś, odbytu. Po za tym wytłumacz mi gdzie w komentowanym przez ciebie tak uroczo materiale jest choćby wzmianka o tym, że ktoś celowo posiada dziecko jako zabezpieczenie
  • Odpowiedz
@WielkiNos: rodzice wysłali mnie do przedszkola, po czym zerówki a następnie do szkoły, zamiast się mną zająć. O dziwo nie uczęszczałem do żłobka, jeszcze im się chciało :)

Jeżeli to sprawdzone i bezpieczne miejsce, to chyba dobrze, że osoba starsza może otrzymać profesjonalną opiekę całą dobę. Mnie niestety nie stać, żeby samemu taką zapewnić, muszę chodzić do pracy :(
  • Odpowiedz
Synek czy wnuk może pojechać na wakajki tylko dlatego, że takie osoby jak ja istnieją.


@Demoliton_hammer: widać, że masz grube kompleksy, pewnie #!$%@?łeś się do rodzin licząc na ekstra gratyfikację i ci w końcu podziękowali
  • Odpowiedz
@WielkiNos całe życie matka mnie wychowywała z tą myślą. Chciałem wyjechać za granicę. Synek a jak się rozchoruje to kto się mną zajmie, na studia? Synek musisz pójść do pracy bo ledwo na rachunki starcza, ehh.. człowiek był słaby psychicznie i teraz zbiera tego plony
  • Odpowiedz
@WielkiNos: https://youtu.be/oH1dojwFQNk?si=cIvqLb6xnx7pFJWg
Jeżeli dobrze pamiętam, to w tym odcinku Radia Naukowego, była o tym mowa, niestety nie podam dokładnej minuty, bo słuchałam tego dawno, a nie zrobili timestampów.
Samo słowo wycug z tego co rozumiem oznacza szerzej, właśnie przebywanie takiej starszej osoby na utrzymaniu rodziny, ale tam był dodatkowo dodany kontekst właśnie o tym, że czasami próbowano taki pobyt seniora u rodziny "skrócić".
  • Odpowiedz
Przynajmniej miała by w swoim otoczeniu osoby w swoim wieku, a tak większość dnia spędza przy telewizorze.


@K-S-: Tam oglądałaby TV z osobami w swoim wieku a nie przy rodzinie.
  • Odpowiedz