Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że są ludzie, którzy robiąc sobie dzieci oczekują od nich opieki na starość?

Skazując własne dziecka na taki los każe mu się rezygnować z własnego życia żeby poświęciło je podcieraniu nam odbytu podczas gdy są domy opieki. Pierwsze do demonizowania takich miejsc są osoby, które zapewne osobiście się starymi ludźmi opiekować nie będą.

#dzieci #starosc #bekazpodludzi #antynatalizm #logikaniebieskichpaskow
WielkiNos - Wiedzieliście, że są ludzie, którzy robiąc sobie dzieci oczekują od nich ...

źródło: temp_file5721604368450828705

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
@WielkiNos lepsze to niż być opodatkowanym prze państwo do takiego stopnia, że żyje się od pierwszego do pierwszego i nie możesz się realizować prywatnie.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Nie widzę innej możliwości dla siebie na starość niż dom opieki a najlepiej eutanazja w razie poważnych chorób.
Wszystko teraz się zmienia, kiedyś opiekowano się w domu, bo nie było takich domów opieki, nie trzeba było wydawać pieniędzy na leki, materace, terapie itp a ludzie nadal mentalnie są w przeszłości.
  • Odpowiedz
Wiedzieliście, że są ludzie, którzy robiąc sobie dzieci oczekują od nich opieki na starość?

Tak, bo moi rodzice tego oczekują. Były teksty typu "ale nie oddasz mnie do domu opieki, wiem, że będziesz się mną opiekować" już jak byłem nastolatkiem. Skutkiem tego jest #przegryw i brak własnego życia.
  • Odpowiedz
@Cadfael: Dlaczego miałbym się korzyć?! Bo pomagałem ludziom w codziennych czynnościach? Bo dbałem o to żeby byli czyści i najedzeni? Bo traktowałem ich jak ludzi, mimo że już nie potrafili mówić? Bo byłem przy nich jak umierali? A takie syny/wnuki przychodziły od święta i komentowali, że tatuś potrzebuje do ubikacji, a nie ma opiekuna pod ręką?
  • Odpowiedz
@WielkiNos: spójrz na argumenty typowych rodziców pod dyskusjami mieć/czy nie mieć dzieci, albo artykułami o ludziach, którzy wybrali życie bez dzieci “a kto ci szklankę wody poda na starośc” “a kto będzie pracował na twoja emeryturę” “a kto się tobą zajmie” kiedyś ludzie robili dzieci żeby było komu na gospodarstwie pracować, dzisiaj robią żeby mieć opiekunkę na starość
  • Odpowiedz
Jesteś jedna z tych, co po telefonie, że rodzic może nie dożyje jutra, mówią, że teraz nie mogą, bo właśnie są na wakacjach?


@Demoliton_hammer: po twoich wypowiedziach widze, ze nie nadajesz sie do pracy w domu opieki i tyle.
Nie twoj problem co robia inni. Rozumiem twoje rozczarowanie, bo inni oddali rodzicow/dziadkow do domu opieki, a ty z wlasnej nieprzymuszonej woli podcierales tym staruszkom zadki, Chciales pomagac w tym miejscu, to
  • Odpowiedz
Ja powiem tak.

Moja babcia też siedzi w domu opieki, niestety alzheimer #!$%@?ły - 86 lat, od 6 lat ledwo nas pamięta, myli imiona, kto jest kim etc.

Wszystko zależy od ludzi, ale moim rodzice sami zaczynają chorować, tata nie dałby rady się opiekować babcią - a strach jest, że sam zachoruje na to cholerstwo, bo są jakieś tam pierwsze oznaki.

Więc dla mnie to jest wszystko mega indywidualne, zależy od osoby,
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Opieka nad rodzicami powinna wygladac tak jak wygladala ich opieka nad dziecmi. Jak rodzice dziecko bili, to dziecko na starosc powinno rodzicow bic. Jak rodzice w ogole zaniedbywali wychowywanie dziecka, tylko oczekiwali ze szkola we wszystkim ich wyreczy, to miejsce takiego rodzica jest w DPSie.
  • Odpowiedz
@WielkiNos ogólnie mam takie samo zdanie jak Ty, aczkolwiek fakt jest taki, że od zarania dziejów tak to właśnie wyglądało. Robimy dzieci, żeby zaopiekowały się gospodarstwem i nami na starość

  • Odpowiedz
@programista15cm U mnie właśnie tak było. Bardzo ciężko pracowali na to żeby być wrzodem na dupie, chamem czy przeszkodą.

Jeździłem po lekarzach, szpitalach, umawialem wizyty, wzywalem karetki itd itp i zawsze byłem ten najgroszy.
Ja to tam #!$%@?, przebolałbym bo rodzicami byli tragicznymi ale mieszkając 12km od swojej wnuczki mają na nią tak totalnie #!$%@? ze szok. Zero kontaktu, nawet głupiej czekolady na święta czy prostych życzeń.
Liczy się tylko własne ja,
  • Odpowiedz
@Wszystko_albo_nic:Nic o mnie nie wiesz, więc mnie nie oceniaj. Największy ból mają zwykle osoby, które 'nie mają czasu' żeby się zając swoimi rodzicami, a pozują na bardzo rodzinnych i przejętych. Mają pretensje do opiekunów, że nie są na zawołanie a sami od święta odwiedzają rodziców/dziadków.
  • Odpowiedz
Dlaczego miałbym się korzyć?! Bo pomagałem ludziom w codziennych czynnościach? Bo dbałem o to żeby byli czyści i najedzeni? Bo traktowałem ich jak ludzi, mimo że już nie potrafili mówić? Bo byłem przy nich jak umierali?


laurki chcesz? za to, że ludzi traktowałeś jak ludzi? xD nieźle ci kompleks boga wjechał

A takie syny/wnuki przychodziły od święta i komentowali, że tatuś potrzebuje do ubikacji, a nie ma opiekuna pod ręką?


@Demoliton_hammer:
  • Odpowiedz
  • 3
@MortenH bo w ogóle taka starość bez kontaktu ze światem kiedy człowiek nie jest w stanie ogarnąć wokół siebie jest straszna. Nie ważne czy w domu opieki czy w domu własnym. Rodziny takiej osoby, która się opiekuje przecież też szkoda. Tu nie ma idealnych rozwiązań. Co by nie zrobić będzie źle i będzie to przykre.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Ziomek mi kiedyś wspominał że ma dziadka w domu opieki to się najpierw upewnił jesteśmy sami, nikt nie słyszy i żebym nikomu nie mówił bo dla polaczków zapewnienie starszej schorowanej osobie profesjonalnej opieki 24/7 jest niegodne. Trzeba się z tym męczyć samemu mimo że nie jest się w stanie zapewnić opieki odpowiedniej jakości
  • Odpowiedz
@Cadfael: Bo widzisz różnica jest taka, między mną a tobą. Ja ludzi traktuje jak ludzi, a ty ludzi traktujesz jak rzeczy. Winszuje długiego życia. Tak żeby starczyło na ośrodek. Mam nadzieję, że nie trafisz na opiekunow, którzy mnie zastąpili i mają podobne podejście.
  • Odpowiedz
Zakładając, że to nie jest jakaś umieralnia gdzie pampersa zmieniają raz na tydzień. Co jest złego w domu opieki w którym taka babuszka ma ciągle opiekę, towarzystwo innych ludzi, jakieś rozrywki? ¯(ツ)


@REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU: jej dzieci mają własne życie, a tak się nie godzi powinny trzymać ją w pokoju robiąc za pielęgniarki i patrzeć jak uchodzi jej życie z braku tego co ma zapewnione w domu opieki
  • Odpowiedz
mało co mnie #!$%@? jak fakt, ze niektórzy ludzie uważają, że każdy musi być wdzięczny rodzicom i opiekować się nimi


@Limonene: mało co mnie #!$%@? jak fakt, ze niektórzy ludzie uważają, że rodzice mają obowiązek dawania spadku swoim dzieciom, zamiast przechulać ten hajs
  • Odpowiedz