Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mireczki, co wolicie? #programista15k

1. Spokojna praca na umowę 30k brutto

2. fakturka na kwotę 50-60k, ale duża presja. Mają też umowę o pracę. Na początek dają 45k na fakturę.

Kolega namawia, żebym poszedł do jego firmy. Firma duża, ma dobrą pozycję na rynku, ale jest duża rotacja. On tam pracuje 2 lata, ale niektórzy odpadają po 3 miesiącach.

Sam mówił, że z jego teamu zwolnili już 2 osoby w tym roku, bo nie dawały sobie rady. Oczywiście nie wyrzucają z dnia na dzień, ale mają tak wysoko poprzeczkę, że często ludzie sami odchodzą. Firma jest ze Stanów, ma biura w Polsce, więc można pracować z biura.

Angielskim się nie martwię, bo w obecnej firmie też mamy urzędowy język angielski, więc legnie mam poziom c1-c2.

Dodam że z takimi zarobkami bym mógł wziąć duży kredyt i spłacić w 3 lata.

#programowanie #it



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Co wybrać

  • Spokojna robota na umowę 55.7% (98)
  • Fakturka 44.3% (78)

Oddanych głosów: 176

  • 39
  • Odpowiedz
Mają też umowę o pracę. Na początek dają 45k na fakturę.


@WyjmijKija: Ten fragment spowodował, że nacisnąłem UOP. Po odliczeniu urlopów wychodzi 21k netto vs 30k netto(po opłaceniu zusu). Czy warto rezygnować z przywilejów UOP i lekkiej pracy 2h dziennie dla 9k? Kwestia dyskusyjna, dużo zależy od sytuacji życiowej.
Dodam, że opis brzmi znajomo i raczej nie chciałbym tam pracować.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim kolega ma pewnie grubą premię za polecenie. Zamiast pytać na wykop wystalkuj na LinkedIn paru byłych pracowników i wyciągnij info jak te zwolnienia (i ogólnie kultura pracy w firmie) wyglądały z ich strony. +Ile realnie godzin trzeba pracować.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @xentropia Ma premię, ale to dobry kolega. Firma ma dobre opinie na social mediach. Na LinkedIn są pracownicy, którzy pracują po kilka lat. O opinie się nie boję, bo to dobra i znana firma. Po prostu mają wysokie wymagania, ale zarobki też nieźle. UOP też mają jednak lepiej wyjdzie mnie u nich b2b

  • Odpowiedz
Czasem trzeba posiedzieć dłużej i skończy się tak że będę pracował 20h dziennie.


@mirko_anonim: z perspektywy czasu widzę, że w każdej firmie (poza pierwszą w karierze) po 3-6 miesiącach wdrożenia byłbym stanie ciągnąć dwa etaty pracując średnio 8 godzin dziennie i jeszcze jakiś zapas na obijanie się. Łatwiej tak niż jedna praca z dużą presją, że dużo ludzi nie wytrzymuje 3 miesięcy.

Po rozważeniu ewentualnych możliwości zwiększenia zarobków, stwierdziłem że korzystniej
  • Odpowiedz