Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mireczki, co wolicie? #programista15k

1. Spokojna praca na umowę 30k brutto

2. fakturka na kwotę 50-60k, ale duża presja. Mają też umowę o pracę. Na początek dają 45k na fakturę.

Kolega namawia, żebym poszedł do jego firmy. Firma duża, ma dobrą pozycję na rynku, ale jest duża rotacja. On tam pracuje 2 lata, ale niektórzy odpadają po 3 miesiącach.

Sam mówił, że z jego teamu zwolnili już 2 osoby w tym roku, bo nie dawały sobie rady. Oczywiście nie wyrzucają z dnia na dzień, ale mają tak wysoko poprzeczkę, że często ludzie sami odchodzą. Firma jest ze Stanów, ma biura w Polsce, więc można pracować z biura.

Angielskim się nie martwię, bo w obecnej firmie też mamy urzędowy język angielski, więc legnie mam poziom c1-c2.

Dodam że z takimi zarobkami bym mógł wziąć duży kredyt i spłacić w 3 lata.

#programowanie #it



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Co wybrać

  • Spokojna robota na umowę 55.2% (96)
  • Fakturka 44.8% (78)

Oddanych głosów: 174

  • 39
@Krolik: To nie ty ostatnio pisałeś, że zarabiasz lepiej niż 99% lekarzy? Teraz piszesz, że masz 50 netto. To się zdecyduj, bo te zarobki lekarzy to chyba wziąłeś z 2004. xd
@romyy: A Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem że mam 50 netto.

BTW: 50k netto to jest prawdopodobnie i tak lepiej niż 99% lekarzy. Wg statystyk wynagrodzenia.pl tylko 25% z nich zarabia lepiej niż 12750 zł brutto, przy medianie 8840 zł brutto. Przyjmując rozkład normalny (ok, lekko naciągane), przy 3 sigma mamy znacznie mniej niż 50k brutto, a co dopiero netto.
@romyy: A Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem że mam 50 netto.


@Krolik: No jestem pewien, że masz miliony monet netto, żeby pisać takie rzeczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW: 50k netto to jest prawdopodobnie i tak lepiej niż 99% lekarzy. Wg statystyk wynagrodzenia.pl tylko 25% z nich zarabia lepiej niż 12750 zł brutto, przy medianie 8840 zł brutto. Przyjmując rozkład normalny (ok,
@cordianss: @some_ONE:

Po odliczeniu urlopów wychodzi 21k netto vs 30k netto(po opłaceniu zusu). Czy warto rezygnować z przywilejów UOP i lekkiej pracy 2h dziennie dla 9k?

Typowy research wykopowy XD UoP 30k brutto daje 18k netto, a 45k na fakturze zakladając niepłatny miesiąc urlopu, mały zus i ryczałt 12.5% da 34k netto. Już nie wspominając nawet o tym że OP pisał o perspektywie 60k ()
Typowy research wykopowy XD UoP 30k brutto daje 18k netto, a 45k na fakturze zakladając niepłatny miesiąc urlopu, mały zus i ryczałt 12.5% da 34k netto. Już nie wspominając nawet o tym że OP pisał o perspektywie 60k ()


@chinski_pierozek: Tylko dlaczego liczysz najbardziej optymistyczny scenariusz dla B2B i najmniej dla UoP?
Policz z pełnym ZUSem na B2B, a na UoP dodaj KUP to będzie pewnie bardziej
@some_ONE: optymistyczny? To policz teraz b2b z zerowym zusem na start, IPboxem i uwzględnij oszczędności na vacie ;)

bardziej do OPa cytowanego komentarza się #!$%@?łem, Ciebie zawołałem bo jednak wychodzi prawie 2x w bazowym scenariuszu (a jakby miał w końcu dostać te 60 jak pisał to już prawie x3)
Ciebie zawołałem bo jednak wychodzi prawie 2x w bazowym scenariuszu (a jakby miał w końcu dostać te 60 jak pisał to już prawie x3)


@chinski_pierozek: Jak dla mnie bazowy to pełny ZUS + ryczałt vs KUP na UoP. Gdzie wychodzi 1.5x
@chinski_pierozek: Czemu wliczasz mały zus, który jest tylko na początku działalności? Czemu liczysz 30 dni wolnych, skoro na UOP masz 26 dni + święta + chorobowe?

UoP 30k brutto daje 18k netto

A tutaj wziąłeś oczywiście najgorszy możliwy wariant. Ja wliczyłem tylko KUP, a nie wliczyłem na przykład posiadania dzieci, PPK, urlop ojcowski itd. Dlatego też napisałem, że decyzja zależy od sytuacji życiowej, gdybym starał się o dziecko to opcja z
Sam mówił, że z jego teamu zwolnili już 2 osoby w tym roku, bo nie dawały sobie rady. Oczywiście nie wyrzucają z dnia na dzień, ale mają tak wysoko poprzeczkę, że często ludzie sami odchodzą. Firma jest ze Stanów, ma biura w Polsce, więc można pracować z biura.


@mirko_anonim: Kolega ci mówi, że atmosfera pracy to kołchoz.

Dużo płacą, bo wymagają wydajności za 2.5 etatu - żadne pieniądze nie zrekompensują tobie
@romyy: nie, dane nie są zaniżone, to że nie pasują do Twojej wizji świata nie oznacza że są złe. Spoko, podaj lepsze dane, czekam.


@Krolik: Podajesz mi stronę, z której wynika, że chirurg plastyczny zarabia mniej niż PHP Developer, i piszesz coś o wizji świata. xd

Wejdź sobie na Konsylium i sprawdź stawki. Albo na cenniki na ZnanymLekarzu. Płacenie 200 zł za 15-20-minutową wizytę to zupełnie powszechna rzecz. Mówimy tutaj