Wpis z mikrobloga

Było już kilka zrywów młodych ludzi jak protesty przeciwko ACTA czy te lockdownowo-aborcyjne. To mocno już widoczne oburzenie w necie na kredyty 0% to zwykle taki pierwszy etap i powinna się rządowi zapalić czerwona lampka. Moim zdaniem może to wybuchnąć pod byle pretekstem i "wszyscy będą zaskoczeni", jak zwykle w takich sprawach zresztą.

#nieruchomosci #mieszkanienastart
  • 13
  • Odpowiedz
  • 38
@Iskaryota: Może tak, ale masa ludzi nie planuje kupować tu i teraz, nie chce brać udziału w wyścigu, tylko sobie spokojnie odłożyć na wkład. Ich te kredyty 0% triggerują i z tego co widzę to mocno.
  • Odpowiedz
  • 3
@rzzz: Raczej takie protesty wybuchają na spontanie. Nie ma żadnego organizatora, lidera itp. Po prostu najpierw narasta społeczne wkurzenie, potem jest trigger, rozchodzi się jak mem i masa osób jest na ulicy. Nikt nie analizuje szczegółów tylko chodzi o ogólny skutek, jak np. przy ACTA. Widzę tutaj podobny schemat XD
  • Odpowiedz
ale masa ludzi nie planuje kupować tu i teraz, nie chce brać udziału w wyścigu, tylko sobie spokojnie odłożyć na wkład. Ich te kredyty 0% triggerują i z tego co widzę to mocno.


@mickpl: A co słychać poza domem?
  • Odpowiedz
@mickpl

@rzzz: Raczej takie protesty wybuchają na spontanie. Nie ma żadnego organizatora, lidera itp.


No właśnie musi być jakiś organizator.

Przypomnij sobie tą aferę z ćwiczeniami wojskowymi. Wiele osób pisało, że chętnie wezmę udział w proteście. I dłuższy czas trwało, a protestu nie było.

W końcu jakiś anonimowy mirek zielonka zrobił znalezisko, powiedział, że zorganizuje protest. Wszyscy byli ucieszeni, już się szykowali żeby iść.

A co się wydarzyło na kilka dni
  • Odpowiedz
Może tak, ale masa ludzi nie planuje kupować tu i teraz,


@mickpl: nie ma tylu inteligentnych polakow, zeby to byl jakis blok wyborczy XD
  • Odpowiedz
@mickpl tak jak pisałem, że każdy protesty musi mieć zaplecze polityczne, tak wyszło.

Było znalezisko, że będzie protest przeciwko BK0.

Spotkałem kto organizuje i ktoś mi odpisał "jakieś ultra lewaki, Miasto Jest Nasze, ..." i dalej nie pamiętam (a sprawdzić nie mogę, bo usunięty komentarz).

A teraz okazuje się, że całe znalezisko usunięte, bo protest organizują Czerwoni:
https://wykop.pl/wpis/76003697/widze-ze-zdjeto-znalezisko-dotyczace-protestu-prze#267083733
  • Odpowiedz