Wpis z mikrobloga

Platforma wyciąga trupy z szafy. Jeszcze Piskorskiego wykopcie z politycznej mogiły i będzie libkowe bingo XD
#bekazlibka #neuropa #polityka #wybory #nieruchomosci #warszawa

- Zobaczymy, czy mieszkańcy stolicy mi zaufają - powiedziała Interii Hanna Gronkiewicz-Waltz. Była prezydentka Warszawy wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca na warszawskiej liście KO. - Nie miałam dużo czasu na przemyślenie, zgodziłam się, żeby wzmocnić listę - przyznała kandydatka do PE.

W październiku 2017 roku ratusz opublikował audyt, z którego wynikało, że ze 160 zbadanych spraw, w aż 60% były stwierdzone poważne nieprawidłowości. Za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz wydano w prywatne ręce ponad dwa tysiące nieruchomości. Czy to możliwe, żeby ponad połowa z nich została oddana z pogwałceniem prawa?

Jak profesor prawa na Uniwersytecie Warszawskim i wieloletni szef Narodowego Banku Polskiego mógł dopuścić się do takiej skali nieprawidłowości przy dysponowaniu publicznym majątkiem wartym miliardy złotych? Nie mówimy przecież o przetargu na koszenie trawników, ale dysponowaniu miejskimi kamienicami.


Na konferencji, na której prezydent przyznała się do systemowych nieprawidłowości w ratuszu, padły inne, słynne już słowa. Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że w ratuszu „działała grupa przestępcza, która wychodziła poza kilku urzędników, których dyscyplinarnie zwolniłam. Mam tu na myśli sądy i, niestety, adwokatów”. Liderka liberalnego europejskiego obozu politycznego, urzędująca prezydent europejskiej stolicy z rozbrajającą szczerością powiedziała, że mafia zinfiltrowała instytucje publiczne, adwokaturę i sądy. Między urzędnikami ratusza, prawnikami i branżą nieruchomościową powstał nieformalny układ, który oplótł całe miasto. Nowoczesność, technokracja i rządy prawa okazują się tylko fasadą dla przestępczych interesów.
BojWhucie - Platforma wyciąga trupy z szafy. Jeszcze Piskorskiego wykopcie z politycz...

źródło: z20794316IER,Mem

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Piskorski był niewierny, a HGW semper fidelis na całego. Ona wejdzie. Warszawa Trzaskowskiego i HGW to wizja szklanych domów itd. Tam naprawdę jest duże przyzwolenie na kombinowanie wszelakie, bo skąd mamo masz pieniądze, jak to skąd z bankomatu;)
  • Odpowiedz
znając warszawkę to jeszcze na nią zagłosują XD


@kapitan_bomba: i znając życie ta fatalnie zarządzana warszawka dalej będzie wysysana z pieniędzy przez inne regiony które radzą sobie jeszcze gorzej nawet z kroplówką od tej warszawki xD
  • Odpowiedz
@kapitan_bomba: bo jest swiatowa I nowoczesna. Bez powodu nie lansowano Petru i jego partii o tej nazwe N!. Musialy byc badania spolecznosci lemingow, co im odpowiada i na podstawie rysu psychologicznego wyszlo, ze to jest najbardziej pozadana cecha.
  • Odpowiedz