Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaza #kolchoz #korposwiat

Tak moi drodzy, w innym wątku się zbłaźniłem. Jestem prosty CRUDiarz. Myślicie że jak klepę CRUDy w Javie, Spring Boocie, wrzucam serverlessy w pythonie to wiem co cokolwiek z sieci? Nie wiem nawet szczerze co to TCP/UDP, sockety, guano mnie to obchodzi. Mnie tylko obchodzi by sie mikroserwisy komunikowały przez kafkę, sqsa lub protobuffa i tyle, 20k wpada

Wracając, mimo wszystko dalej podtrzymuje, że dobre porządne firmy na pracy zdalnej pozwalają się łączyć z firmowym VPNem tylko ze stałej lokalizacji - biuro lub własne mieszkanie. To ma sens z punktu widzenia security, jeśli ktoś chce sie włamać wam do firmy to albo musi wejść do biura albo napadnąć jakiegoś CRUDiarza z mieszkania. Gdyby z byle WIFI z maca można się było połączyć z firmowym VPN to przecież praktycznie każda firma by miała jakieś ataki hackerskie i potraciła cenne dane xD

Tak więc - jeżeli wasza firma pozwala wam się łaczyć z dowolnej lokalizacji z prywatnymi zasobami za VPN to pracujecie w jakimś kołchozie. Amatorka i wielka dziura w security, podatność dla hackerów.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaz...

źródło: I CO

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
chyba nie do konca wiesz jak dziala VPN, co?


@user_no_4: Jak to wywnioskowałeś z jego wpisu?

Ja się nie spotkałem z whitelistowaniem adresów IP na potrzeby połączenia z VPN, ale słyszałem taką historię co najmniej raz od znajomego - nie wiem czy wtedy pracował dla jakiegoś banku czy ubezpieczalni? Nie pamiętam już.

Zazwyczaj wystarczy wymaganie certyfikatu klienckiego + czasami do tego MFA i raczej nie ma potrzeby bawienia się w whitelistowanie
  • Odpowiedz
można się było połączyć z firmowym VPN to przecież praktycznie każda firma by miała jakieś ataki hackerskie i potraciła cenne dane xD


@nad__czlowiek: ja bym zrobił weryfikację poprzez unikatowy taniec rejestrowany przez kamerkę ku czci złodzieja, który jest znany tylko przez pracowników
  • Odpowiedz