Wpis z mikrobloga

Mam syna z którym przez ostatnie 5 lat wakacje spędzaliśmy baaardzi aktywnie. W ramach wyjazdu uczestniczyliśmy zawsze w zawodach sportowych.
Na zasadzie rano start, godzina może dwie i potem wolne.
Odkąd pamiętam nie był szczęśliwy z tego powodu.
Teraz po raz pierwszy w życiu jesteśmy na wakacjach alliclusive.
Nic nie robimy, śpimy, jemy i leżymy.
Też nie jest zadowolony.

Jak można pomóc komuś kto cały czas widzi w połowie pustą szklankę?

#psychologia #logikaniebieskichpaskow
  • 98
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: kek 5 lat zmuszałeś dzieciaka do aktywności, których nie chce, a teraz jak łaskawie zadecydowałeś, że ma nic nie robić, to oczekujesz, że będzie skakał z radości i całował Cię za to po rękach xd
  • Odpowiedz
  • 6
@Sl_w_k_1 Zrozumcie wreszcie że:
Wakacje z kumplami pod blokiem > super extra full all inclusive wakacje na księżycu.
On chce siedzieć z kumplami i grać w fortnite albo chodzić po mieście a nie spędzać czas ze starymi i ich super pomysłami.
  • Odpowiedz
  • 1
@neib1: dlaczego mam dziwny vibe?
W dzisiejszych czasach każdy dzieciak chce być Youtuberem a moim zadaniem jest stymulowanie dziecka.
Czy biegi na orientację to taka straszna rzeczy. Syn nie musi wygrywać. Wystarczy że skończy trasę.
@girlsjustwannahavefun dzięki
  • Odpowiedz
moim zadaniem jest stymulowanie dziecka


@Sl_w_k_1: twoim zadaniem jest zrozumienie własnego dziecka - ale o to ciężko, gdy tego nie dostrzegasz sam.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sl_w_k_1 chłopie, starszy syn ci niebawem ucieknie więc może nie popełniaj znów tych samych błędów tylko zadaj sobie pytanie jak możesz uratować relację z młodszym? Na prawdę koniecznie musicie razem biegać?
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: ja nienawidziłem takich wyjazdów gdzie od rana były aktywności i może dzieciak już alergicznie reaguje na wszelkie wyjazdy z tobą po prostu tym bardziej, że teraz odbiliście w drugą stronę, ale czy on ma co tam robić? Mnie w tym wieku interesowało granie na pc i czasem spotkanie z kolegami, teraz dzieciaki tłuką minecraft/roblox i jakieś fortnity na telefonach, a czy twój ma coś do pogrania/ innej rozrywki? Bo jeśli
  • Odpowiedz
  • 0
@Sl_w_k_1 kup wiatrówkę i do lasu postrzelać, jak masz domek to do swojego ogrodu. Tylko ogarnij inne cele niż tarcza bo się pewnie dzieciak znudzi strzelaniem do papieru, coś co się rozwala/strąca.

Z tanich masz Diana airbug albo Beeman p17 nie m sensu płacić 1.5 koła za weihrauha jak może.mu się nie spodoba
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Do pewnego wieku też marudziłem, że muszę z rodzicami jeździć na wyjazdy bo wolałem siedzieć przed kompem albo grać w piłkę z kolegami. Teraz uważam, że to było najlepsze co zrobili, czyli przymusem zabierali mnie na takie rzeczy. Dużo się przez to nauczyłem, dużo fajnych miejsc poznałem i dzięki temu kocham przyrodę i naturę! Teraz im za to dziękuję, wtedy człowiek był młody i głupi
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: jestes na urlopie z rodziną, a zamiast spędzać z nią czas, gadasz z randomami na wykopie. Nic dziwnego że syn nie jest zadowolony z czasu spędzanego z ojcem który jest wpatrzony w telefon, i realizuje swoje ambicje sportowe jego kosztem. Jaki miałeś czas na 10 km w jego wieku? Jak spędzałeś wtedy czas?
  • Odpowiedz
Cytuję odpowiedź: "życie"


@Sl_w_k_1: To znaczy, że boi Ci się zwierzyć z jakiegoś powodu.

To tak od zawsze, czy coś się zmieniło i wtedy zaczął? Jak spędza czas wolny? Ma znajomych?
  • Odpowiedz
Pokazuj mu wachlarz różnych aktywności, obserwuj, zobacz co go interesuje, daj mu wybrać, nie narzucaj swoich pomysłów
  • Odpowiedz