Wpis z mikrobloga

Bench press vs chains 250kg (200kg vs ~50kg chains) Z przypadkową pauzą lol. Ale pauzy to żaden problem jak się właściwie trenuje. Lekkie jakoś to było.

To jest +20kg do PR względem ostatniego razu jak robiłem ten wariant czyli jakieś ~10 tygodni temu. I tak zapas był na kolejne 10-20kg lol. Siła jest potworna i ciągle rośnie.

Ostatnio problem z łapami wrócił, przez 170kg w OHP, potem 390kg w siadzie dostały te łapy naprawdę mocno. Troszkę myślałem nad tym, no i trzeba posłuchać jeszcze silniejszych niż ja. Zacząć używać elbow sleeves i elbow wraps właściwie do każdego ćwiczenia.
Dzisiaj założone miałem knee sleeves na łokcie, luźne były, ale nawet to minimum kompresji dało bardzo dużo, na wyciskaniu mniej mi te łapy doskwierały a po całym treningu też mniej czułem zmęczone ręce.
Po prostu przy tak mocnym wzroście siły, wzroście ciężarów przy wyciskaniach, siadach i właściwie wszystkich asystach, nie uniknę tego typu problemów, to jest normalne przy takich obciążeniach. Dlatego trzeba wykorzystać wszystko żeby móc dalej trenować.

Tych łap nie chciałem już dowalać dalej, dlatego żadnych cięższych asyst na łapy nie robiłem, tylko pompa na triceps. Potem plecki, no i 3 rundy dowalenia tyłu barków... co w rzeczywistości było o wiele cięższe niż wygląda, po prostu ogromna pompa, w końcu 60 powtórzeń w serii.

Cały trening

Bench vs 3 chains (12 oczek) 200kg x 1
1h Underhand Triceps Pressdown 4x15
DB kickbacks 3x15
Band triceps pushdown 1x200
Barbell rows + Pause at top 3x10
Wide lat pulldown 4x12
3x
20x DB rear flys
20x H-rolls
20x Band pullaparts

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Bench press vs chains 250kg (200kg vs ~50kg chains) Z przypadkową pauzą...
  • 17
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: jak jesteś taki wielki, to w sumie jak to wygląda w życiu? Nie masz problemów z założeniem skarpetek, kurtki, jak z pakowanie zakupów itp.? Chodzisz na piechotę czy wszędzie samochodem, żeby masy nie tracić?
  • Odpowiedz
  • 1
@krzysztoww: Dzięki :) Już to wszystko oglądałem, GymReapera śledzę :) Wrapy już kilka dni temu zamówiłem, znalazłem wrapy które on używał/używa https://uk.tuffwraps.com/collections/elbow-supports/products/villain-elbow-wraps-all-black

Powinny być git. Wcześniej sceptycznie do wrapów na łokcie podchodziłem, ale okazuje się że mnóstwo wyciskaczy ich używa, bo problem z łapami jest typowy, gdy się wyciska dużo, często i się progresuje. A u mnie jeszcze dochodzą tyrające łapy siady.
I to po prostu jest problem, bo traci się
  • Odpowiedz
  • 2
jak jesteś taki wielki, to w sumie jak to wygląda w życiu? Nie masz problemów z założeniem skarpetek, kurtki, jak z pakowanie zakupów itp.? Chodzisz na piechotę czy wszędzie samochodem, żeby masy nie tracić?


@SlepyBazant: Ja jestem sprawny jak na taką wagę :) Nie mam raczej problemu z codziennymi czynnościami, albo może aż tak się do tego przyzwyczaiłem lol.
Po prostu dla mnie, dla mojego ciała ta waga to nie jest
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: trzeba śledzić największych i najsilniejszych, nawet jak nie zawsze można zgodzić się z ich metodami to i tak warto bo coś można podłapać. Ja jeszcze wrapow nie potrzebuje, ale zapewne jak zbliżę się do twoich ciężarów i dorzucę w końcu siady itd to będzie trzeba coś pomyśleć. Na ten moment to odlegly dla mnie temat :)
  • Odpowiedz