Wpis z mikrobloga

Witam w podsumowaniu mojej obecnej fizjologii wysiłku biegowego. Tydzień temu odbyłam badania wydolnościowe na bieżni elektrycznej, niestety nie udało się dobić do mojego max HR ( ͡° ʖ̯ ͡°) dotarłam już do prędkości 18 km/h gdzie przyznam że nie operowałam jeszcze na takich szybkościach i bałam się że się po prostu wywalę xD wydolnościowo był zapas bo jeszcze nie nie bolało, no ale cóż, trzeba będzie tą prędkość naprawić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Maksymalny kwas jaki udało się uzyskać to 8mmol/l przy tętnie 188. Wrzucam poniżej wyniki które uzyskałam lekko ponad rok temu (po pół roku doświadczenia w bieganiu, był to sam tlen lub czasem strefa mieszana) w zestawieniu z wynikami otrzymanymi z ostatniej próby wydolnościowej. No i oczywiście wisienka na torcie w porównaniu z obecnymi wartościami z Garmina :D Fajnie widzieć że mogę ciut intensywniej pracować.
Baza zrobiona, czas dołożyć beztlen ( )
Za tydzień startuję w półmaratonie, chwila odpoczynku i wsiadam pod trenowanie na 5 km () Tylko niech mi jeszcze support garmina odeślę nowy pas hrm na który czekam od 2 tygodni xD and jazdunia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bieganie #badaniawydolnosciowe
enteropeptydaza - Witam w podsumowaniu mojej obecnej fizjologii wysiłku biegowego. Ty...

źródło: podsumowanko

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@enteropeptydaza: Bardzo fajny post! Widać progres! Jestem zdumiony tym że Garmin się mało pomylił w Vo2max xD To jest chyba parametr, w którego pomiar na zegarku w ogóle nie wierzę no i można nim mocno manipulować.
  • Odpowiedz
@Poemat: Jak? Przecież na codzień nie biegasz ze spirometrem, więc Garmin nie ma dokładnych danych. U mnie w próbie wysiłkowej vo2max wyszedł 52 podczas gdy Garmin pokazuje 58.
  • Odpowiedz
@neufrin: W Twoim przypadku, z takim poziomem biegowym to bardziej Garmin ma rację niż badanie. Może trochę przestrzelił, nie wiem. Może prawda leży gdzieś po środku.
Gdyby to badanie nie było tak drogie, to proponowałbym je powtórzyć, ale w innym miejscu.
  • Odpowiedz
Jak?


@neufrin: No zrobili sobie patent to korzystają (σ ͜ʖσ) Wg whitepaper Firstbeat margines błędu na ogólnej populacji wynosi do 5%. Jeżeli osoba nie ma żadnych patologii kardiologicznych to wzrost tętno:tempo jest w pewien sposób liniowy i z tego się bierze estymacja Vo2. To, że Garmin Ci pokazywał 58 a miałeś na teście 52 - czy to 58 wyszło Ci po zrobieniu takiego
  • Odpowiedz
@Poemat: W garminie jest opcja że pokazuje pułap po jakimś teście do odmowy?

U mnie to jest proces, więc np. od 2 miesięcy spada mi pułap w garminie od 66 do 64 np. mimo że jestem w życiowej formie xD
I jakoś nie zaktualizuje się jak nawet #!$%@? do odmowy mile w 3:00/km
  • Odpowiedz
@aukolb: Wbudowanych chyba nie ma, trzeba by zrobić step by step w aplikacji jak to jest na badaniach i wtedy skorelować co on wypluje.

Ja mam podobnie przy rowerze, noga kręci a spadło mi na przestrzeni miesiąca 3 oczka w dół. Podejrzewam tylko dlatego, że przestałem trenować na bardzo dużej mocy ponad swój próg i już nie koreluje tego tak jak poprzednio ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Poemat dawno nie robiłem tego testu Garminowego. Mam ustawioną automatycznie wykrywanie progu podczas aktywności. I tak w 4 miesiące mi pozwolił wzrósł z 55 na 58. Myślałem że jak podczas badania mam maskę na twarzy to ten parametr jest mierzony z rzeczywistych wartości, a nie oszacowany na podstawie korelacji innych współczynników jak u Garmina. Runalyze jako jedyne podaje mi bardzo zbliżony vo2max do tego z badania czyli 52.
  • Odpowiedz