Wpis z mikrobloga

@In_thrust_we_trust: Bieganie to zupełnie inny rodzaj ruchu. Musisz przenieść cały ciężar swojego ciała w przestrzeni. Na rowerze wykorzystujesz siłę generowaną przez mięśnie aby pchnąć rower do przodu. W wioślarzu podobnie, tylko pracują mocniej KG. Wchodzenie po schodach zapewne nie robisz w takim tempie jak próbujesz biegać. Zacznij biegać (biegać - to bardzo ważne, a nie chodzić udając bieg ;) ) w dużo wolniejszym tempie niż próbowałeś do tej pory - np.
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: zwykle zima biegam, latem jezdze na rowerze - duzo. Po mimo tego ze ciagle jestem w ruchu i wydolnosc na koniec sezonu rowerowego mam super, to powrot do biegania zajmuje mi okolo miesiaca i 15 treningow bym biegal "ok" i mogl zaczac przygotowania. Takze chciale przekazać tylko, ze by dobrze biegac trzeba duzo biegac
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: tak ale nie da się długoterminowo polączyć biegania z siłownią. Im więcej zaczynasz biegać tym bardziej spada ci siła, a mniejsza siła to mniejszy bodzieć do utrzymania/budowy mięśni, szybsze zakwasy itd. Oczywiście możesz biegać cały czas małe dystanse niska intensywność ale wtedy nic ci takie bieganie nie daje.

Mówimy tutaj już o sytuacji gdzie np ćwiczysz 4 razy w tygodniu na siłowni i biegasz 3-4 razy po godzinie na wyższej
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek:

Im więcej zaczynasz biegać tym bardziej spada ci siła


To chyba można znaleźć jakis złoty środek i czerpać klrzyści zarówno z ćwiczeń siłowych, jak i biegowych

Dla mnie np było frustrujące gdy kiedyś docinałem biegając, biegałem raptem 3-4 razy w tygodniu i redukcje zakończyłem spadkiem siły w siadzie/martwym o ok 50kg i z 20kg mniej na klate


Hmm no ale w sumie to co się takiego stało? Tak naprawdę to
  • Odpowiedz
Hmm no ale w sumie to co się takiego stało? Tak naprawdę to tylko cyferki i to raczej takie o których tylko Ty wiesz, co Ci w realnym życiu po wyniku w wyciskaniu na klatę? xD


@In_thrust_we_trust: no bo potem żeby wrócić do takiej siły potrzeba 3-4 miesięcy #!$%@? w trójboju.

No dla mnie akurat ważne bo staram sie każdego roku dokładać te 5-10kg w boju by jakiś progres był. Jeżeli
  • Odpowiedz