Wpis z mikrobloga

@GangrenaM: aha, czyli myślisz, że można zrobić małżeństwo dwóch kobiet, ale wtedy nie byłoby ono chronione prawem i opieką RP?

w kodeksie rodzinnym jest o zawarciu małżeństwa "kobieta i mężczyzna"

ja akurat nie mam nic przeciwko temu, żeby dwóch, jak to mówi korwin, homosiów prawilnie mówili do siebie mężu

niestety narobienie miliona przepisów - kodeksów, ustaw, niejednoznacznych zapisów konstytucji niczego nie wnosi i niczego nie ułatawia

a jak ludzie lubią się
  • Odpowiedz
@bruceivins: to trzeba propsować takie rozwiązanie, by więcej libertarian startowało z list KNP i np. PL nawiązało z nimi współpracę. KNP to bardzo różne środowisko, a z tego co mówił sam Korwin - on sam żałuje, że Sierpiński nie startował z ich list

nie ma szans na inną aktywizację tego typu środowisk i ich głosu, na pewno nie w partiach estabilishmentu takich jak POPiS czy inne SLD
  • Odpowiedz
@spluczka: Tak bo z pewnością KNP by się zgodziło na ustawę o związkach partnerskich od Palikota i PO ;). W oficjalnych broszurach mają bzdury w stylu zakaz "promocji zboczeń", zakaz gender, zakaz edukacji seksualnej. Proszę cię.
  • Odpowiedz
Tak bo z pewnością KNP by się zgodziło na ustawę o związkach partnerskich od Palikota i PO ;). W oficjalnych broszurach mają bzdury w stylu zakaz "promocji zboczeń", zakaz gender, zakaz edukacji seksualnej. Proszę cię.


@artpop: w oficjalnych oświadczeniach programowych Palikot informuje że nie ma w jego środowisku zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne :)
  • Odpowiedz
@spluczka: wiem, że to jest wałkowane po stokroć, ale największym problemem KNP w tej chwili jest brak spójnego programu - co widać powyżej. gdyby się przysłuchać każdemu z 'liderów' (nie mówiąc już o poszczególnych członkach!) to obraz przyszłego państwa który roztaczają różniłby się w każdym przypadku.
  • Odpowiedz
Nie. W oficjalnych oświadczeniach programowych nie ma nic o małżeństwach i adopcjach przez osoby homo.


@artpop:

Janusz Palikot przeciwny adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Oburzenie w środowisku LGBT: "Homofobiczna wypowiedź"

Koalicja Europa Plus Twój Ruch w przeddzień wyborów ma problem. Po tym, jak Janusz Palikot na antenie TVN 24 stwierdził, że jego partia nie chce adopcji dzieci przez pary homoseksualne, w środowisku LGBT rozpętała się burza. Niektórzy deklarują nawet, że w
  • Odpowiedz
  • 0
@focer: moze byc chronione, konstytucja nie wyklucza, po prostu minimum zapewnia, tak, a nie inaczej. Potwierdza to analiza konstytucjonalistki, Łętowskiej chyba i opinie prawne dla ministerstwa sprawiedliwosci. Bylo o tym w mediach, bo Gowin jako minister klamal o niekonstytucyjnosci ZP, a gdy odszedl odnalazly sie analizy neutralne i pozytywne dla ustanowionego juz prawa.

Kodeks rodzinny mowi o tym, co swiadczy USC, to latwiejsze do zmiany niz konstytucja w przypadku malzenstw, ale
  • Odpowiedz
wiem, że to jest wałkowane po stokroć, ale największym problemem KNP w tej chwili jest brak spójnego programu - co widać powyżej. gdyby się przysłuchać każdemu z 'liderów' (nie mówiąc już o poszczególnych członkach!) to obraz przyszłego państwa który roztaczają różniłby się w każdym przypadku.


@cinkek: bo program to wypadkowa ścierających się poglądów wszystkich członków i wewnątrzpartyjnych frakcji. moim zdaniem - to dobrze, że KNP nie jest jednolite jeśli chodzi o
  • Odpowiedz
@spluczka: ok. tyle tylko, że wypadkową tego powinien być kompromisowy program przedstawiający jedną, spójną wizję państwa. bez tego cały czas będą wątpliwości czy dana wypowiedź, dany pogląd jest promowany jako partyjny, czy też może jest to jedynie odchylenie jednego z członków...
  • Odpowiedz
  • 0
@spluczka: W sprawie adopcji partia nie ma stanowiska i tyle. Palikot jest przeciw, Gibala tez, a Grodzka, Debski i Ryfinski za. Czego nie kumasz? Nie ma tego w programie, kazdy zaglosuje bez dyscypliny, gdy cos takiego trafi pod obrady.
  • Odpowiedz
W sprawie adopcji partia nie ma stanowiska i tyle. Palikot jest przeciw, Gibala tez, a Grodzka, Debski i Ryfinski za. Czego nie kumasz? Nie ma tego w programie, kazdy zaglosuje bez dyscypliny, gdy cos takiego trafi pod obrady.


@GangrenaM:

Mógł powiedzieć po prostu, że nie będzie dyscypliny, i sprawa byłaby jasna.. ale on wypowiedział się wyraźnie w imieniu całej partii, a nie - w swoim imieniu.

jego partia nie chce adopcji
  • Odpowiedz
Od czasu Ruchu Palikota nie jest. Nawrócił się na normalnosc i wolność :>


@artpop:

"W sprawie adopcji partia nie ma stanowiska i tyle. Palikot jest przeciw"

Co teraz?
  • Odpowiedz
  • 0
@spluczka: Powiedzial "nie jestesmy", to tylko liczba mnoga, jak nie jest samemu przeciwny, ale z np. Gibala, to uzyl takiego wyrazenia. W programie nie ma ani postulatu "za", ani "przeciw".
  • Odpowiedz
@spluczka wszystko powiedział, ja tylko dodam, że niektórzy reprezentują tzw. daleko idącą komuszą mentalność. Nie sa w stanie pojąć, że w partii mogą być ludzie, którzy się różnią poglądami, nie są w stanie pojąć, że partia nie posiada zbiorowej samoświadomości...
  • Odpowiedz
@artpop: W kwestii aborcji nie miałem wyraźnego zdania, ale Korwin mnie przekonał. Aborcja musi być zakazana z dwóch powodów:

- powód prawny - nie do utrzymania jest prawo, że dziecko można zabić w brzuchu, a po wyjęciu tego samego dziecka już zabić nie można, granica działania prawa nie może być płynna, musi być wyraźna i taką granicą musi być moment poczęcia, nie ma rady

- powód moralny - chyba zgadzamy się,
  • Odpowiedz