Wpis z mikrobloga

@mirko_anonim: we Włoszech już 30 lat ubywa ludzi, a jakoś żyją normalnie. Ok, nie ma już tam „dynamicznego rozwoju i wzrostu PKB”, ale jakoś przeciętny Włoch nie narzeka, tylko piję kawkę ładnie ubrany
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
nowoczesny-marzyciel-68: Popatrz sobie na lata poprzednie i wszystkie afery, covid- ludzie po prostu po umierali i już nikt o nich nie pamięta, z demografią będzie to samo, ludzie po prostu będą umierać w złych warunkach i nikt o nich nie będzie pamiętał za te kilka lat, albo nawet wcześniej.
Zobacz sobie na wcześniejsze katastrofy np. drugą wojnę, czy ktoś płacze dzisiaj za jakimś zwykłym polakiem którego zgazowali w obozie? Albo s
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 4
taktowny-marszand-54: Ale wam wszystki od lewej do prawej przeprali mózgi z tą demografią. Jestescie bydłem, które trzeba namnażać, żeby hajs się państwu zgadzał i się z tego cieszycie.

Nie, nie potrzebujemy stałego wzrostu demografii. To czego potrzebujemy to usunięcie emerytów których z roku na rok jest coraz więcej i zaprzęgnięcie ich do pracy, a jak już nie mogą to niech rodzina się nimi zajmuje.

Wszyscy ci migranci których tak bardzo potrzebujecie sa tylko
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
uzdolniony-narrator-86: @arsze_nick: Niemcy są w o tyle lepszej sytuacji że to TOP1 gospodarka w UE więc każdy tam ciśnie za pracą (zresztą to samo jest wyjaśnione we wpisie). U nas kraj nie jest atrakcyjny do pracy (duża część Ukraińców idzie na zachód, u nas tylko przystanek) + marne zarobki nauczycieli i będziesz mieć efekt.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
ułożony-wizjoner-39: Mnie śmieszą te bzdury o tym że lekarzy będzie brakować i pretensje do bezdzietnych. Po pierwsze zwykły robol i tak nie spłodzi lekarza, bo do tego są potrzebne dobre geny i duże pieniądze, inwestycja w dziecko od najmłodszych lat, a zwykły robol nie ma na to pieniędzy. Po drugie to miej pretensje do izb lekarskich, które celowo ograniczają miejsca na medycynie, na jedno miejsce jest ze 20 osób, więc dostaną
  • Odpowiedz