Wpis z mikrobloga

#shitwykopsays #4konserwy

#neuropacwel #polityka

Oto kolejne przemyślenia o Korwinie kolegi @gkpl:

Jak ma Unię gdzieś to równie dobrze mógł zademonstrować swoją niechęć całemu światu w inny sposób: oddać mandat.


http://www.wykop.pl/wpis/9338398/#comment-25417598

Ze swojej strony dodam, że w maju nie wrzuciłbym takiego wpisu z tym tagiem, bo wówczas do tępych, ciasnych łepetynek wykopowych debili, lewaków, wariatów itp. jeszcze nie dostarczono w ilościach hurtowych argumentacji w tym temacie. Wówczas jeszcze mieli prawo sądzić, że jak ktoś jest przeciwko systemowi emerytalnemu, to powinien nie brać emerytury, choć okradano go całe życie, jak przeciwko publicznej służbie zdrowia, to choć zmuszony jest na nią płacić, powinien z godnością umrzeć pod szpitalem, a jak ktoś jest przeciw obecnej wypaczonej polskiej pseudodemokracji, to nie powinien startować w wyborach.

Ale na przeczytanie jednego z miliona komentarzy, w których wyjaśniano, że trzeba mieć 70IQ, by tak myśleć jak oni, mieli ponad kwartał i jeśli nadal przekaz nie dotarł, to są sami sobie winni.
  • 9
@Pantokrator:

Analogie nietrafione imo. Jesli juz to:

Jestem przeciwny systemowi emerytalnemu, bede bral emeryture, pieniedzy uzywal jako rozpalki w kominku i bede biadolil ze zimno.

Jestem przeciwny publicznej służbie zdrowia, ale zmuszony za nią płacić pojde do szpitala, zajme lozko i bede sukcesywnie odmawial leczenia.

Jestem przeciwny wypaczonej europejskiej pseudodemokracji, ale zdobede mandat i bede spal w trakcie pracy i narzekal ze nudno.
@Astyr:????

Nie wiem co ci strzeliło do głowy, że wymyśliłeś te zupełnie oderwane od opisywanej sytuacji przykłady, ale najwyraźniej nie masz chyba ZIELONEGO pojęcia, w czym problem.

Jeśli istnieje jakiś system, który rozdaje politykom GRUBĄ kasę, to JEDYNY sposób, by z nimi konkurować na równych zasadach to też ciągnąć kasę z tego systemu.

Jeżeli w tym systemie, którego jestem wrogiem, jedyny sposób, by dotrzeć do ludzi z przekazem (albo chociaż: łatwiej
@Pantokrator:

No spoko, pomysle. Pomysle sobie nad wieloma rzeczami.

Pomysle nad tym co jest z Twoim caps lockiem.

Pomysle czemu moje przyklady sa oderwane od rzeczywistosci, chociaz sa parafraza Twoich.

I pomysle czy wiem w czym jest problem.

I mysle, ze problem jest w tym ze sie nie zrozumielismy.

Nie uwazam, ze powinien oddawac mandat. I jesli tylko o ten komentarz chodzi to spoko. Nie mam nic w tej kwestii do