Szukam męża. Może być wykopek - jestem na tyle ogarnięta, że nawet przegrywa wyprowadzę na ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Kojarzy ktoś podobne grupy #fb typu:
  Podróżnik/Podróżniczka poszukiwani
  Szukam towarzysza podróży

  pokaż spoiler I dodatkowo jeszcze kojarzę że coś była grupa dla osób z #krakow


  #pytanie #podroze #trekking

 •  

  #raportpokustnika <- tag do obserwowania/czarnolistowania.

  RAPORT SPECJALNY
  Tydzień 11 (15.05 - 19.05 10:00)
  Potwierdzone straty sprzętowe Rosji {klik}
  Potwierdzone straty sprzętowe Ukrainy {klik}
  Większa wersja mapy znajdującej się poniżej {klik}

  INFORMACJE OGÓLNE:

  Trwa 85 dzień ukraińskiej wojny obronnej. Rosjanie kontynuują ofensywę w Donbasie, kapitulują obrońcy Mariupola, Ukraińcy wciąż przeprowadzają kontrofensywę na północ od Charkowa.

  Wg amerykańskich doniesień Rosja zachowała zdolność bojową większości ze 140 BGT przeznaczonych do operacji na Ukrainie, co stoi w sprzeczności wobec wcześniejszych raportów ukraińskich i brytyjskich. Brytyjczycy wraz z Ukraińcami twierdzą, że Rosja straciła już 1/3 sił zaangażowanych w wojnę, jednak Amerykanie oświadczyli, że wywiad USA nie dysponuje takimi informacjami. Ponadto według amerykańskich twierdzeń rosyjskie lotnictwo wykonuje około 250 lotów bojowych na dobę.
  Wzajemna sprzeczność w raportowaniu o sytuacji wśród państw NATO wskazuje przede wszystkim na odmienny interes polityczny w informowaniu opinii publicznej - to Europa ponosi główne koszty nałożonych na Rosję sankcji, a także wspierania Ukrainy, w związku z czym istnieje zdecydowanie większa presja na informowanie społeczeństwa o sukcesach prowadzonej polityki.
  Ponadto nasila się nowa retoryka rosyjskiej propagandy, która zaczęła trafiać na podatny grunt w niektórych krajach europejskich. Prorosyjscy politycy i dziennikarze twierdzą, że pomimo ogromnego wsparcia dla Ukrainy nie zmienia się znacząco sytuacja na froncie, gdyż Rosja wciąż zachowuje potencjał ofensywny i utrzymuje stabilną przewagę.
  Od razu zaznaczam - jest to w znacznej mierze nieprawda, gdyż dzięki zachodniemu wsparciu Ukraina jest w stanie zatrzymywać natarcia wojsk Federacji Rosyjskiej i zadawać im znaczące straty, a rosyjska przewaga w zasadzie zmniejsza się każdego dnia. O ile nie ma większych wątpliwości, że wojna szybko się nie skończy, to jednak czas wyraźnie gra na korzyść obrońców, co wielokrotnie wyjaśniałem już w raportach. Rosjanie już teraz są zmuszeni do ograniczania swoich działań w tej wojnie i coraz to poważniejszej weryfikacji swoich oczekiwań.

  Ukraińcy zapowiedzieli, że na przełomie lipca-sierpnia przeprowadzą wielkoskalową ofensywę na wszystkich frontach. Wykorzystane w tym celu mają być nowo formowane brygady wyposażone w sprzęt dostarczony przez państwa NATO. Strona ukraińska podkreśla przy tym, że obecnie otrzymywane wsparcie nie pozwoli na odzyskanie Krymu i Donbasu.
  Sama ofensywa będzie ogromnym wyzwaniem dla ukraińskich Sił Zbrojnych, zarówno logistycznym jak i operacyjnym, jednak w obliczu znacznej przewagi liczebnej Ukraińców i wyczerpania rosyjskich oddziałów ma szansę odnieść wyraźne sukcesy. Jest to jednak mocno uzależnione od tego jak do lata ukształtuje się sytuacja w Donbasie. W przypadku odniesienia zbyt poważnych strat przez walczący tam kwiat ukraińskiej armii niemożliwym może być przeprowadzenie kilku większych operacji ofensywnych jednocześnie z uwagi na konieczność zastąpienia wykrwawionych oddziałów. Ponadto Rosjanie tworzą głębokie linie obrony na zajętych terenach, aby w razie konieczności móc przejść do defensywy, co wymusi konieczność koncentracji znaczących sił na kierunkach planowanych natarć. Ukraiński Minister Obrony Ołeksij Reznikow po raz kolejny wezwał kraje NATO do jak najszybszego dostarczenia Ukrainie potrzebnej broni. Stwierdził też, że Rosjanie szykują się na długą wojnę na wyczerpanie licząc na rosnące zmęczenie wojną na Ukrainie oraz w państwach europejskich.

  Zwiększenie wsparcia zapowiedział już prezydent Francji Emmanuel Macron, a amerykański Kongres głosuje dzisiaj nad zwiększeniem do 40 miliardów USD wsparcia w ramach Land Lease 2.0. Wspólną politykę wspierania starają się wypracować państwa UE. Komisja Europejska zatwierdziła fundusz w wysokości 500 milionów EUR w ramach współpracy w uzupełnianiu europejskich zapasów broni i amunicji naruszonych w wyniku dostaw na Ukrainę. Ze względów bezpieczeństwa nie podano jednak żadnych szczegółów na co konkretnie zostaną przeznaczone te środki.

  Przedłużająca się wojna wymusiła na Rosji zwiększenie o 40% wydatków na Siły Zbrojne w przeciągu zaledwie trzech miesięcy. Rosyjskie Ministerstwo Finansów odmawia komentarza w tej sprawie, jednak zachodni analitycy finansowi twierdzą, że rosnące koszty inwazji pokrywane są zyskiem ze sprzedaży surowców energetycznych, przede wszystkim do państw europejskich. Sankcje na nie są z perspektywy Europy obecnie zupełnie niewykonalne, co gwarantuje Rosji stabilne finansowanie wojny. Biorąc jednak uwagę narastające problemy rosyjskiej armii, to długotrwałe utrzymanie obecnego zaangażowania prawdopodobnie okaże się niemożliwe i Rosja może być w końcu zmuszona do znaczącego zwiększenia swojej obecności militarnej na Ukrainie, co z kolei wyraźnie zwiększy koszty wojny i utrudni jej finansowanie.

  Finlandia i Szwecja złożyły oficjalne wnioski o przystąpienie do NATO. Na drodze do porozumienia stają jednak Turcja i Chorwacja zapowiadając, że zablokują akcesję.
  Prezydent Chorwacji Zoran Milanović podnosi kwestię braku pomocy sojuszników odnośnie sytuacji mniejszości chorwackiej w Bośni i Hercegowinie, a swoje poparcie uzależnia od zajęcia wyraźnego stanowiska przez państwa sojuszu w tej kwestii. Milanović jest od lat znany z prowadzenia prorosyjskiej polityki, która obecnie stoi w sprzeczności do chorwackiej większości parlamentarnej. Prawdopodobnie więc ratyfikacja traktatu zostanie przegłosowana na tym szczeblu i sprzeciw prezydenta zostanie odrzucony. Działania Milanovića należy rozpatrywać przede wszystkim pod kątem próby zdobycia poparcia wśród Chorwatów poprzez przedstawienie się jako głównego obrońcę interesów narodowych.
  Nieco bardziej skomplikowane jest stanowisko rządu Turcji. Prezydent Recep Tayyip Erdoğan sprzeciwia się przyłączeniu Finlandii i Szwecji do NATO za powód podając wsparcie jakie w tych państwach otrzymują organizacje kurdyjskie, które Ankara uznaje za terrorystyczne. W obu państwach schronienie znalazło kilkudziesięciu prokurdyjskich działaczy opozycyjnych, których ekstradycji Turcja domaga się od lat. Obecnie trwają rozmowy na najwyższym szczycie pomiędzy państwami NATO, a Turcją i można założyć osiągnięcie jakiegoś kompromisu. Turcja żąda m.in. uznania organizacji kurdyjskich za terrorystyczne przez państwa NATO, a także zgody USA na sprzedaż Ankarze samolotów F-16.

  Śledztwo międzynarodowej organizacji Humans Right Watch potwierdza dokonanie przez Rosjan zbrodni w czasie ich okupacji północnych obszarów Ukrainy. Wg wstępnych raportów zbrodni dokonano w 17 wioskach i miasteczkach, gdzie Rosjanie dokonali łącznie 22 masowych egzekucji, 9 innego rodzaju bezprawnych morderstw, 6 porwań, a także 7 przypadków torturowania jeńców. Śledztwo nie zostało jeszcze zakończone, można więc spodziewać się udokumentowania kolejnych przykładów zbrodni wojennych.
  Trwa proces rosyjskiego sierżanta oskarżonego o popełnienie morderstwa na nieuzbrojonym cywilu. Żołnierz w czasie procesu przyznał się do zarzucanego mu czynu. Proces ten ma przede wszystkim charakter symboliczny i jest szeroko relacjonowany na całym świecie. Ponadto wzbudza on oburzenie na rosyjskiej scenie politycznej na której coraz mocniej zaczynają wybrzmiewać głosy o osądzenie za rzekome zbrodnie wojenne ,,faszystów” z batalionu ,,Azow” - wniosek o uznanie ,,Azowa” za organizację terrorystyczną ma 26 maja rozpatrzyć Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej.

  #ukraina #rosja #wojna
  ___________________________
  Jeżeli chcesz być wołany do następnych raportów, to zaplusuj podlinkowany poniżej wpis:
  https://www.wykop.pl/wpis/64085851/daj-temu-wpisowi-aby-byc-wolany-a-do-wszystkich-ra/
  pokaż całość

  źródło: 19.05.jpg

 •  

  Czy w maju/czerwcu woda w morzu na Malcie jest już ciepła czy raczej jak w Bałtyku?
  #malta

  +: chioski
 •  

  wiele rzeczy juz w #it widzialem ale to co sie dzis odwalilo przeszlo wszystko. przyszlo zgloszenie do centrali ze z jednej firmy dostajemy mnostwo maili o dziwnej treści. mianowicie odpowiedzi przychodzily jako skany (pliki bmp) odrecznie pisanego tekstu. zapychalo to skrzynki niemilosiernie (kumaci wiedza ile wazy nieskompresowany plik bmp a4 w 1000dpi). jade na miejsce, ogarniam temat i co sie okazuje? Firma ma tylko 1 skrzynke pocztowa. Codziennie rano oddelegowana do tego osoba odbierala tam poczte i recznie drukowala kazdego maila sprawdzajac do kogo on jest, nastepnie przed robota zanosila na biurko kazdego z pracowników maile które do niego przyszły XD!
  jak sie domyslacie pracownicy na kazdego maila odpisywali z tylu na kartce recznie, nastepnie koles od poczty chodzil po firmie, zbieral to wszystko, skanowal (bo nie chcialo mu sie przepisywac) na default ustawieniach skanera, i wysyłał do poszczególnych odbiorców. z racji tego ze skrzynka maja 100MB to praktycznie codziennie ja usuwał - zero kopi, wszystko na kartkach. archiwum maili maja w osobnym składziku w metalowych szafach w kartonach posegregowane latami...od 2002 roku. MASAKRA XD nic mnie juz nie zdziwi #korpo #ciekawostki
  pokaż całość

  •  

   @jerry56: Się nie śmieję. Kilka lat temu pracowałam w firmie, w której kierowniczka marketingu kazała drukować każdego maila i archiwizować w segregatorach xD Na dodatek sprawdzała marginesy na stronie www (którą jej dział zarządzał), przykładając linijkę do ekranu i latała wściekła, że interlinie i marginesy „się nie trzymają” xD Typ baby lvl40, co wcześniej w jakimś urzędzie pracowała i została zatrudniona po koleżeńsku ¯\(ツ) pokaż całość

  • więcej komentarzy (27)

 •  

  Kurwa, sporo razy czytałem takie wpisy na wykopie, ale nie spodziewałem się, że tak szybko będę musiał napisać swój.
  Dzisiaj rano, o godzinie 7:00 znalazłem nieprzytomną mamę. Sina, zacząłem reanimację. Po około 10 minutach wypłynęła jej krew nosem, najgorszy widok w moim życiu. Po przyjeździe karetki podejmowali akcje przez około pół godziny, ale nic to nie dało. Kobiecina 50 lat umarła na moich rękach.
  Wiecie co jest najgorsze w tym wszystkim? Że oprócz adrenaliny przy reanimacji, nie czułem nic, chociaż kochałem ją jak pojebany( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #zalesie #gownowpis #depresja
  pokaż całość

 •  

  Skoro mireczki chwalą się swoimi zmianami w domu to i ja pochwale się moim gniazdkiem,
  większość prac zrobiona samemu z moją różową z którą się gnieździmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  reszta w komentarzu

  #budujzwykopem #remontujzwykopem #polskiedomy

  źródło: scontent.fktw4-1.fna.fbcdn.net

 •  

  Znacie jakieś fajne miejsce na zorganizowanie ogniska firmowego w Krakowie? Koniecznie żeby obok była jakaś salka/namiot/altana w razie deszczu. Tak na około 50 osób.
  #krakow #pracbaza #kiciochpyta

 •  

  Kawalerka przy Rynku Głównym, 30m2 – 3350zł za wszystko !

  o ja jebie XD
  #krakow

 •  

  #majorka #podroze #podrozujzwykopem #hiszpania
  Pozdrawiam serdecznie z Majorki wyjątkowo piękne miejsce, plaże kradną serca a woda jest tak piękna jak pogrzeb tesciowej.

  źródło: ei_1652679312181.jpg

 •  

  33 lata temu godz 01:25 wychodzę ja. Do dziś za bardzo nie wiem po co ( ͡° ͜ʖ ͡°) ani dzieciaka ani kociaka ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  Pozdrówki dla dobrych Mirków.
  Dajta ze 33 plusy na pocieszenie

  pokaż spoiler Smieciarka dziś koło 12-13, będę czekał w koszu na papier bo wygodniej podobno

  #urodziny

  źródło: 86F73B18-77EC-401C-996C-D3703527BE69.jpeg

 •  

  Czy jest tu ktoś kto regularnie bądź w jakimś niedługim czasie będzie jechał z #gdansk do #krakow ?

 •  

  Kilka ciekawych case study z pozysków #mieszkanie na #wynajem z ostatnich dni i tygodni, wszystko dzieje się w #krakow

  - 40m2, 2 pokoje, na Banacha (obrzeża Krakowa) w bloku z IIIkw. 2021 - pół roku temu standardowa cena przy standardzie wykończenia ikea to 2000zł + opłaty, w tym momencie właścicielka ma taką ratę kredytu (już na stałej) że poniżej 2800 nie może zejść, bo bedzie dopłacać, więc leci 2800 + media

  - 53m, 3 pokoje, Wola Duchacka, nowy fajny kilkuletni blok w zielonej okolicy. właściciele przenoszą się do domu za miastem.
  Na spotkaniu mówie - standardowa cena by była 2400, teraz myslę, że cena 2800-2900. Niestety taką mają rate kredytu ze po podatku muszą brac minimum 3100 (a czynsz, media, internet, tv - ogrzewanie własne gazowe budynku, nie mpec - to +/- 1000zł)

  - 50m2, 3 pokoje, stare budo, blok z lat 60tych, bez mebli, ale z wyposażoną kuchnią i łazienką - 2200 + opłaty, bo nie ma na tym kredytu, nikt nie musi na tym dużo zarabiać, byle nie stało puste i coś tam kapało.

  Konkluzja jest taka i jest to tylko moja opinia, nie analiza rynku:

  W starych blokach, kamienicach, wielkiej płycie, mieszkań 20 letnich i więcej, ceny będa jeszcze normalne, bo nie ma tam kredytu
  W blokach 10-12 letnich jesli jest kredyt to brany na jakieś śmieszne kwoty typu 200-300 tys, więc rata też nie jest już na tyle wysoka (a od lat spłacana) że ceny powinny być akceptowalne
  W nowym budo, gdzie ludzie kupili przy zerowych stopach inwestycyjnie mieszkania na kredyt (2020-2021) kiedy jeszcze były one tańsze, albo niskie raty - teraz często tak mocno wywaliło im raty, że zamiast ROI 8%, mają ROI -20% i musza podnosić czynsz aby nie stracić - chyba ze bez podatku...

  #nieruchomosci
  pokaż całość

 •  

  Rowerower mirki, jakie słuchawki na rower polecacie? Budżet to do 500zł, ale im mniej tym lepiej.

  Wymagania:
  -na blutacza, chyba że się nie da
  -z przewodem łączącym dwie słuchawki, to znaczy nie jak airpods, chcę aby był pasek na szyji, jak słuchawka wypadnie z ucha to aby trzymały się pasków kasku
  -niewygłuszające, tak by było słychać ruch uliczny i samochody
  -jakaś znośna jakość dźwięku, by było słychać normalnie muzykę i bas

  2 lat temu kupiłem takie coś:
  https://aukey.pl/produkt/aukey-ep-b80
  Jakoś dzwięku jest zła. Bardzo złą. Muzyka brzmi zupełnie inaczej niż na moim innym sprzęcie audio. Bateria trzyma tylko 4h, czasmia jak telefon jest na plecach to blutacz nie łapie i muzykę przerywa, nietrwałe, przestała mi działać jedna słuchwka.

  Nie jestem audifilem, ale mam dobre głośniki i wzmacniacz HiFi oraz w miare ok słuchawki nauszne (Sennheiser HD 569).
  Czy wszystkie słuchawki na blutacza mają straszną jakość dziwięku i lepiej kupić coś przewodowego i puszczać z telefonu na plecach? Czy to ja kupiłem straszny badziew i da się coś ok na bluetooth w budżecie do 500 zł? Czy lepiej kupić słuchwaki przewodowe za 100zl?

  #szosa #rower #audio #sluchawki
  pokaż całość

  •  

   @donmateok: @lecho182: tak, mam teraz hujaweje, ale po czasie stwierdzam, że Creative Outlier lepsze pod względem siedzenia w uchu (z hujawejami mam problem nawet jak tylko spaceruję, są za płytkie i miękkie, nawet małe nakładki powodują u mnie na dłuższą metę ból ucha). Pod tym względem polecam Creative Active tak jak @ujdzie: chociaż w nich po gdzieś roku, dwóch użytkowania kabel tracił gumę - dałam zdjęcie w poście cytowanym przez @donmateok:

   Na plus w hujawejach zdecydowanie czas działania - w praktyce jest 11 h. Creative do 4 h.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  Siemanko ratownicze (i nie tylko ;P) świry!
  Rzadko piszę tak długie i tak emocjonalne wpisy, ale dzisiaj zrobię wyjątek, bo to była doskonała akcja.

  W takie dni jak wczoraj i po takiej akcji jak ta, o której zaraz napiszę człowiek nabiera pewności, że mimo całej masy gniotów, pyciarskich wyjazdów, bzdur, pijaków i różnych innych absurdalnych powodów na wezwanie karetki jego praca ma sens!

  Wczoraj dzięki wysiłkowi całkiem sporej grupy osób zaangażowanych w akcję udało się realnie uratować życie! Co wbrew pozorom w tej pracy nie zawsze jest takie oczywiste. Luźny dzień, pierwszy wyjazd po 11, czillera, utopia. Godzina 13:09, 3 osobowy zespół "S", kończymy pisać dokumentację kolejnego pijaczka na blokowisku, drukujemy, podbijamy, akurat rozmawiam z kumplem ze stacji gdzie jesteśmy i kiedy wracamy bo trzeba zrobić ruch w Hirołsach 3, w trakcie rozmowy wpada nam na tablet zlecenie wyjazdu, rzucam okiem i jednocześnie do kumpla "NZK, nara!". Faktycznie, w tablecie informacja o starszym mężczyźnie, który we własnym domu zasłabł i jest reanimowany. Leci śmigło, jadą strażacy. Dystans? prawie 4 kilometry do przejechania w trakcie godzin szczytu. Rzucam tylko do załogi standardowe "zapnijcie pasy". Zaczyna się walka z czasem, to jest ten moment, w którym człowiek wyostrza zmysły i daje z siebie i z karetki wszystko. Dojeżdżamy w mniej niż 10 minut, ciężko powiedzieć w ile dokładnie, nie patrzyłem na zegarek. Szybki podział kto jaki sprzęt bierze. W trakcie dojazdu widzimy nad nami śmigło, przed nami od czoła jadą ku nam wozy strażackie. Dojeżdżamy na miejsce. Wypadamy z karetki ze sprzętem, jednocześnie strażacy pomagają nam wziąć to co najważniejsze. W domu córka reanimuje mężczyznę, starszego pana. Koleżanka, która była pierwsza przy pacjencie podpina elektrody i sprawdza rytm. Ja przejmuję uciski. Lekarz zaczyna wentylować pacjenta. Migotanie, ładujemy defibrylator, pierwszy strzał. Reanimujemy dalej. Za chwilę wpada załoga śmigłowca, lekarz - jeden z najlepszych w Krakowie przejmuje kierownictwo akcją. Koleżanka zakłada wkłucie, szykujemy się do intubacji. Idą pierwsze leki. Wszyscy w całkowitym spokoju robią swoje, analizujemy potencjalne odwracalne przyczyny zatrzymania krążenia. Kolejna kontrola rytmu, znowu migotanie, znowu wyładowanie prądu. Podpinamy wspólnie ze strażakami Lucasa - urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. Kolejne leki. Lekarz ze śmigłowca wykonuje USG. Kolejna kontrola, znowu migotanie, kolejny strzał. Znowu leki. Podpinamy pacjenta pod respirator, odsysamy, zakładamy sondę do żołądka. Kontrola rytmu, rytm potencjalnie dający tętno, badamy. JEST! Mamy to! Kontrolne EKG, kontrolne USG, kolejne leki, płyny. Konsultacja z zakładem hemodynamiki. "Lecimy do Janka! Szykujcie się do transportu." Pada hasło. Zabezpieczamy wszystkie możliwe wkłucia, rurki, wszystko co jest nam potrzebne do tego żeby pomóc pacjentowi a co może się wyrwać. Wołamy strażaków, przekładamy pacjenta na matę transportową, wynosimy na nosze, jedziemy wszyscy razem do śmigłowca. Pacjent żyje, serce pracuje. Trafia do śmigłowca. Szybkie zbicie piątek z załogą HEMS i oddalamy się na bezpieczną odległość. Śmigło startuje i leci do szpitala, gdzie personel będzie dalej walczył o to żeby dać mu szansę wrócić do życia...

  Łańcuch przeżycia zadziałał bardzo sprawnie, ale gdyby nie pierwszy element czyli córka naszego pacjenta, która podjęła skuteczną resuscytację to nasze dalsze wysiłki byłyby bezsensowne, czas dojazdu ZRM, dolotu śmigłowca i dojazdu zastępów straży pożarnej przekroczył kluczowe 5 minut. Po tym czasie jego mózg by zwyczajnie zaczął umierać. Dosłownie w tym samym momencie na miejsce zjechała się cała kawalkada gotowych do ratowania życia ludzi, my z jednej strony, strażacy z drugiej i nad nami do tego wszystkiego jeszcze nasz Ratownik 6. Niesamowite wrażenie, trochę jak w filmie... a w tym wszystkim trzeba zachować sprawność umysłu i działania. Dzięki niesamowitej współpracy z załogą HEMS Kraków i zastępami PSP i OSP udało się w krótkim czasie przywrócić spontaniczne krążenie, rozpoznać prawdopodobną przyczynę zatrzymania krążenia i zabezpieczyć pacjenta na czas transportu do szpitala JP2 przez załogę HEMS.

  Pacjent żyje, personel szpitala walczy o niego, u nas zagrało wszystko tak bardzo jak tylko mogło. Nowoczesna medycyna, współpraca, sprzęt, rozsądne decyzje.
  Takie wyjazdy cieszą, motywują i uskrzydlają nadając sens tej pracy. Zwłaszcza kiedy ma się świadomość, że realnie udało się komuś pomóc. Mireczki warto uczyć się pierwszej pomocy i nie ma co się bać działać, to przede wszystkim działanie tych, którzy są bezpośrednimi świadkami zdarzenia daje szansę przeżycia komuś kto tej pomocy potrzebuje.

  #ratownikmedyczny #ratownictwomedyczne #krakow #999 #112 #koronawirus #truestory #gruparatowaniapoziomu #strazpozarna
  pokaż całość

  źródło: 20220511_135752.jpg

  •  

   @Agemaker: I takie wpisy chce się tu czytać (ʘ‿ʘ) Dzięki, że się podzieliłeś historią. I ogólnie szacun za współpracę i za to, co robisz i co robią Twoi koledzy.

   Pytanko: piszesz o prawdopodobnej przyczynie zatrzymania krążenia - możesz rozwinąć ten wątek? Co mogło być przyczyną?

   PS: Kiedyś sama udzielałam się w stowarzyszeniu przedmedycznym i dzięki temu regularnie odświeżałam kursy pp - raz mi się to przydało (przeprowadzałam rko). Potwierdzam - warto się uczyć pierwszej pomocy. Jak już człowiek podstawy zna, to działa niemal instynktownie. I nie ma tego strachu. pokaż całość

  • więcej komentarzy (48)

 •  

  Chłop co jajko sadzone robi #gotujzwykopem

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: rSaved3705077643626526499.0

 •  

  I tak sobie człowiek chillował w weekend (。◕‿‿◕。) Huta Wysowska - inne zdjęcie w komciu #chillout #citybreak #weekend #malopolska #gorlice #gory #spacer

  źródło: IMG_3192.JPG

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika ismenka

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)