Wpis z mikrobloga

Nigdy nie nazywam siebie niepełnosprawna, bo studiuje, pracuje, mówię, jednym słowem żyje jak przeciętny Polak. Mimo, że mam orzeczenie o niepełnosprawności a mam je bo nie słyszę, a co z tym idzie - nie rozmawiam przez telefon. Tyle tytułem wstępu.
Półtora roku temu potrzebowałam na szybko ubezpieczenia, wzięłam sobie z #mbank online, szybko i wygodnie. Wypowiedzenie juz nie jest takie fajne, nie da się online, tylko trzeba zadzwonić na mLinie. Zdarza się, mają takie procedury, trzeba to zweryfikować i tak dalej. Ale jak we wstępie powiedziałam - mLinia nie jest dla mnie, więc idę we własnej osobie do placówki mBanku, przecież to jeszcze lepiej. Mam dowód osobisty, prawo jazdy, legitymację studencka, kartę z ich banku, facjate taka sama jak na zdjęciu dowodowym, mogłabym jeszcze paszport wziąć, bardziej zweryfikować się nie da. Juz łatwiej podszyc sie na mLini. I zgadnijcie co mi powiedzieli w tym banku - ze nie ma ma możliwości osobiście, tylko telefonicznie :)

#gorzkiezale #mbank #mlinia #niepelnosprawni #gluchota #ironia #polska
  • 101
@anna-zaborowska-73: No cóż, w tym przypadku to jednak pisanie jest moją mocniejszą stroną :) Mam typowy "głuchy" głos, czyli nosowy ale da się mnie zrozumieć.

@Nieinterere: Nawet nie zauważam niespójności w tym zdaniu, ba - sama się w ten sposób innych pytam się. Lubię sytuacje, kiedy znajomi mnie się pytają o ocenę np. nagrania, kiedy doskonale wiedzą, że nie słyszę. Oto tak należy traktować moją głuchotę :)
@Maoryska: po pierwsze zrób wykop o tymi o wołaj. Po drugie ja bym zaraz z jakimś rzecznikiem praw konsumentów i szedł w dyskryminację. W UK gdzie mieszkam to właśnie strach przed konsekwencjami likwiduje takie idiotyzmy. Po 4 wrzuć adres oddziału i nazwisko osoby obsługującej - bo coś noszą te identyfikatory. Dla mnie ta osoba nie jest głupia Tylko leniwa i ma w dupie tak klienta jak i obowiązki. Wołaj jak zrobisz
@Maoryska: Od urodzenia jesteś głucha ale mówisz normalnie, dobrze zrozumiałem? Jak czytasz z ruchu warg, wyłapujesz wszystko co mówią czy co któreś słowo i sklepiasz to w jakąś sensowną całość?
@prawdziwek: takie "wibrujące" basy lubię! Ale dźwięków po założeniu urządzeń słuchowych już nie bardzo :(

@AsiaNaprawia: O! To też jest pomysł :)

@malibu99: tajemne moce :) czytam z ruchu warg

@muchabzz: http://www.wykop.pl/link/2435933/historia-o-tym-jak-procedury-utrudniaja-zycie-nie-przecietnym-obywatelom/

@Supercoolljuk2: tak, wytłumaczyłam to pracownikowi mBanku, w odpowiedzi na to kazała mi poczekać, po czym wróciła po kilku minutach i zostawiła mnie z stwierdzeniem "nie mogę Pani pomóc"