Wpis z mikrobloga

@Unstoppable: Wg. tej definicji golf, ping-pong, czy strzelectwo nie są sportem (bo wymagają do zwycięstwa umiejętności niezwiązanych ze sprawnością fizyczną - bardziej wprawą umysłową w wykonywaniu pewnych czynności). Ja spotykałem się z definicją która mówiła tylko o drugim warunku, czyli rywalizacji.
  • Odpowiedz
@Kalan: Jeśli golf, ping pong czy strzelectwo nie wymagają według ciebie sprawności fizycznej to chyba nigdy nie uprawiałeś żadnego z tych sportów (np koordynacja wzrokowo ruchowa). Jedyne co mi przychodzi do głowy i odstępuje od ww. definicji to przytaczane już szachy czy brydż.

  • Odpowiedz
golf, ping-pong, czy strzelectwo nie są sportem (bo wymagają do zwycięstwa umiejętności niezwiązanych ze sprawnością fizyczną


@Kalan: widać że nie mialeś nic wspólnego z wymienionymi sportami. no elo
  • Odpowiedz
@lazer: Ktory taki? Wejdz pod tag #leagueoflegends i #csgo a zobaczysz ze tam siedza tylko spocone grubasy ktore mysla ze kiedys beda zarabiac, a juz mysla ze sa swietnymi 'sportowcami'. Jest wieksza szansa ze zaczną grac w polskiej ekstraklapie niz beda zarabiac na graniu w takie gry
  • Odpowiedz
Jeśli golf, ping pong czy strzelectwo nie wymagają według ciebie sprawności fizycznej to chyba nigdy nie uprawiałeś żadnego z tych sportów (np koordynacja wzrokowo ruchowa).


@Unstoppable: W jakim stopniu ping pong czy strzelectwo jest zależne od sprawności fizycznej (tzn. siły, szybkości, czasu reakcji itp.), a w jakim od sprawności umysłowej? Czy strzelanie w cs-ie nie wymaga koordynacji wzrokowo ruchowej? Nie widzę powodu żeby wrzucić strzelectwo to tej samej kategorii co piłka
  • Odpowiedz
@whahazhutou: tak samo mogę powiedzieć:
wejdź na jakiekolwiek forum dla gimbusów na offtopic gdzie dyskutują o graniu w gałę, siedzą tam tylko 12 letni amatorzy którzy myślą że kiedyś będą zarabiać, już myślą że są świetnymi sportowcami. jest większa szansa że skończą w zawodówie niż będą zarabiać na graniu w piłkę nożną

  • Odpowiedz
@lazer: Akurat jesli chodzi o pilke to gdy mialem 16 lat zarabialem w A klasie xD Tutaj akurat nie trudno wyrwac 2k na miesiac jesli o chodzi o ten sport to troch nie trafiony przyklad
  • Odpowiedz