Wpis z mikrobloga

W przedszkolu mojego syna dzieci dostały zadanie.
Zadanie polegało na tym żeby narysować sport, który najbardziej lubią.
Dzieci jak to dzieci, ktoś narysował piłkę nożną, koszykówkę, jazdę na rowerze itp
Mój syn narysował stół z czerwonymi i kolorowymi kuleczkami, dwóch panów z kijami i jednego pana obok.
Na pytanie nauczycielki - co to za sport? mój syn odpowiedział -


#truestory
  • 39
@erysipelothrix: No właśnie, póki co mieszkam w niewielkim mieście więc na szkółkę nie ma szans ale mam znajomego który gra półprofesjonalnie w snookera więc wcześniej czy później będziemy próbować. Mój syn matematycznie jest uzdolniony, ma niespełna 6 lat a liczy do 1000, dodaje liczby dwucyfrowe, odejmuje całkiem nieźle. Powoli zaczynam tłumaczyć mu mnożenie. Trochę się chwalę ale jestem z niego bardzo dumny.
@Chinaski To keep going, jak młody zdolny i chłonie wiedzę, jak gąbka :) Fajnie, że są jeszcze rodzice z takim podejściem do dzieci, bo teraz większość dzieciaków wychowuje lodówka i gry komputerowe . Warto szlifować grę w bilard/Snooker , jak Twojego syna to interesuje, a skoro ma dopiero 6 lat to może jeszcze naprawdę dużo w zawodowym snookerze osiągnąć. Życzę Wam wszystkiego dobrego :)
@HuItaj: Moja pierwsza jego książka to Z szynką raz, gdzieś chyba w połowie lat 90-tych. Człowiek był młody i wchłaniał Bukowskiego. A "Hultaj" też niczego sobie, można by powiedzieć, że Bukowski był trochę takim hultajem.
@Chinaski: Szlifuj, w Polsce coraz więcej ludzi gra na poziomie. Jak w tym wieku już ma bakcyla to nic tylko pracować nad tym. Oczywiście bez przesady, 6 latka łatwo zniechęcić. Ale takie obycie z bilami można już robić.
A jak za pare lat obejrzę na eurosporcie młodego Polaka wybijającego breaki >100 to pomyśle o tobie. Pozdro!