Wpis z mikrobloga

Mechanicy i leketrycy samochodowi. O co chodzi?
Nie wiem czy to #mechanikasamochodowa czy może #elektryka w aucie. W moim e36 #bmw są regularne problemy z systemem abs i kontroli trakcji.
Generalnie systemy czasem działają a czasem nie (,) i tu zaczyna się rozpacz szczerze mówiąc. Wszystkie czujniki wymienione, błędów nie ma w komputrze po podłączeniu. Dzieje się taka dzika akcja, że czasami powolutku podjeżdżając do świateł czuję odbijanie abs w pedale, chociaż jest sucho i spoko i nagle zapalają się diody od kontroli trakcji i ABS, czyli systemy przestają działać. I po jakimś czasie same zaczynają działać, czyli diody gasną.
Co może być przyczyną? Wszystkie czujniki wymienione ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 15
@CzarnoCzarny: Nie wróżyłbym dobrze takim czujnikom, lepiej było się spytać mirko i kupić nawet używane ate, a najlepiej nowe :)
Zielone styki - zaśniedziałe, może być tak że przez to że są zaśniedziałe połączenia między kostkami przerywa połączenie z czujnikiem.
@CzarnoCzarny: Zdiagnozuj, porozłączaj wtyczki, oceń wizualnie jak wyglądają, czy nie ma nalotów, nie są zaśniedziałe, zanieczyszczone, jak wizualnie będą ok, wtedy weź multimetr, sprawdź po kolei każdy z czujników (opór, powinien mieć chyba 1,2Kohma - nie jestem pewien, w tym linku co Ci podesłałem to jest), jak będzie ok to kup rezystor, wpinaj po kolei w kostki, zobacz czy zgasną kontrolki przy którejś, jak tak to masz czujniki do wymiany, jak