Wpis z mikrobloga

Mam problem z dietą. Nie wiem co jeść.
Serio, brak mi pomysłów na jedzenie.
Na obiad zazwyczaj jem filet z kurczaka (~150g) i warzywa (~250g)
Nie wiem co mam jeść na śniadania, kolacje, coś lżejszego pomiędzy posiłkami w myśl zasady "częściej, a mniej"
Jadłem jakieś jogurty, serek wiejski lekki z waflami ryżowymi.
Mam pokupowane makaron razowy, ryż brązowy, ale nie wiem w jakich to jeść ilościach i przede wszystkim z czym.

Ktoś jest mi w stanie doradzić jakieś strony ze sprawdzonymi prostymi przepisami?

Unikam śmieciowego jedzenia, słodyczy praktycznie w ogóle, pieczywo jem rzadko, a jeśli to ciemne razowe, owoce okazjonalnie.
Korzystam z MyFitnessPal, loguję, sprawdzam co jem, czasem i ważę. Na pewno brakuje mi systematyczności, bo to raczej efekt tego, że nie jem, niż jem za dużo.

Boli mnie to, że równo dwa lata temu ważyłem ponad 10 kilogramów mniej i byłem zupełnie innym człowiekiem. Kiedyś dużo biegałem i to kochałem, ale idąc na siłownie to potrącił mnie samochód ( sport to zdrowie ( ) ) i od tamtego czasu mam okresy, że dojście do drugiego pokoju sprawia sporo bólu kręgosłupa. Jedynie z aktywności próbuję pływania, ale i to mnie wyklucza na jakieś 2-3 dni ze wszelkich ruchów, więc muszę to zrobić przez dietę, zanim kompletnie popadnę w depresję.

#dieta #silownia #mikrokoksy #depresja
kuba - Mam problem z dietą. Nie wiem co jeść. 
Serio, brak mi pomysłów na jedzenie. ...

źródło: comment_1IAB64dpyOG72ULWP72SHLwxmgSAwhrW.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@kuba: liczysz zapotrzebowanie kcal i pakujesz co tam chcesz, kasza jaglana/peczak, ryz brazowy, makaron razowy pieczywo wasa, kurczak/indyk/tunczyk, warzywa, płatki owsiane (albo mix) na sniadanie,
  • Odpowiedz
@kuba: ja na śniadnie #!$%@? coś w takim stylu: 1 całe jajko + 6 białek, do tego 100 gr płatków owsianych, banan i łyżeczka wiórków kokosowych. Wszystko miksuję przez kilka sekund w mikserze kielichowym, wrzucam na suchą rozgrzaną na minimalnym ogniu patelnię i smażę kilka minut z obu stron.
  • Odpowiedz
@kuba: Też mam ten problem i już mi kurczaki bokiem wychodzą. Osobiście polecam omlety, można je zrobić na wiele sposobów, a samych jajek i jajecznicy też już miałem dość, a omlety, o dziwo, wchodzą całkiem nieźle. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Osobiście jadam albo ze szpinakiem, albo jakimś mięsem, od czasu do czasu na słodko z jakimś dżemem.
  • Odpowiedz
@kuba: Podrzucę Ci trochę pomysłów. Po pierwsze wafle ryżowe i wafle podpłomyki w różnych kombinacja. Te pierwsze są średnie w smaku, ale dobrze zabijają głód. Drugie są smaczne, dobre na słodko lub na zwyczajnie (z szynką, ketchupem, musztardą itd).
Poza tym ja prawie codziennie jem na śniadanie owsiankę. 80g płatków owsianych, 400ml mleka, 10g migdałów lub orzechów włoskich, 10g miodu i banan. Bardzo pożywne i smaczne źródło węglowodanów na poranek. To
  • Odpowiedz