Wpis z mikrobloga

Boję się iśc do psychiatry/psychologa (a jestem pewien, ze będę miał coś zgiadnozowane), bo reakcja rodziców będzie nieciekawa. .. Jak coś mi jest i idę do lekarza na własną rękę to raz słyszałem, że oni znają lepszego lekarza, albo lepszy przykład "ty masz niedoczynnośc tarczycy? to ja powinnam raczej mieć bo XYZ" itp itd. Zresztą teraz będzie jeszcze gorzej bo dobrze się maskuję więc nawet nie uwierzą i stwierdzą, że lekarz chce ze mnie zrobić świra itp... :(

#feels #psychiatria #psychologia #depresja
  • 18
@coolcooly22: dobrze zbadać najpierw tarczycę, ale to psychiatra może stwierdzić. Zależy to też od czasu trwania objawów i ich historii.

Jak masz bodajże 16+ lat to możesz iść na własną rękę bez przejmowania się zdaniem rodziców do jakiegokolwiek lekarza. Nie idź z nastawieniem na diagnozę. Powiedz co ci dolega i jak się czujesz - i tak być może będziesz ubarwiał swoje wypowiedzi, bo widząc zdanie "reakcja rodziców będzie nieciekawa" sądzę, że
@coolcooly22: Idź do lekarza. Nikt nie każe Ci od razu kupować nawet przepisanych leków (co oczywiście będzie wskazane, jeśli Ci je przepiszą). Przynajmniej będziesz miał diagnozę i się dowiesz, czy coś Ci jest, czy tak nie do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@coolcooly22: pójdź na rozmowę do dobrego psychologa, poza tym jeśli wybierasz się do psychiatry to tylko prywatnie, bo wtedy nigdzie nie jest odnotowane że "leczyłeś się psychiatrycznie" a niekiedy do roboty jest potrzebne zaświadczenie że z garem wszystko ok. Każdy ma lepsze dni i gorsze, trzymaj się!
@coolcooly22: U psychiatry przy pierwszej wizycie wypełniasz jakiś tam szybki test i pod spodem jest rubryka, w której wpisujesz dane osób, które mogą być informowane o twoim stanie zdrowia. Nie musisz tam wpisywać nic, wtedy też nikt im nic nie powie.
Pamiętaj też, że pójście do psychiatry nie jest powodem do wstydu, wręcz przeciwnie - jest to ogromny krok w stronę lepszego życia.
@coolcooly22: ale nie dostaniesz żadnych leków, jeśli nie chcesz ich dostać! Żaden lekarz od dusz tak nie działa, że przychodzisz mówisz jak #!$%@? się czujesz a on ci daje od razu xanax. Psycholodzy mimo, że nie są lekarzami mają swoją wiedzę i potrafią pomóc jeśli człowiek sam sobie nie daje rady.