Wpis z mikrobloga

ostrzegam przed https://electrocenter.net/ dzisiaj szukałem pomysłu na prezent w internecie i wpadłem na ich stronę, wszystko w zaskakująco niskich cenach (co już wzbudziło moje podejrzenie), zdecydowałem się zamówić produkt za pobraniem i tutaj własnie już upewniłem się co do ich niecnych zamiarów, otóż wysyłka z przedpłatą jest darmowa natomiast koszt dostawy w przypadku płatności przy odbiorze wynosi 150 zł !!!
  • 1335
  • Odpowiedz
@marta1991: Tak sie zastanawiam tylko jak zweryfikujemy czy nie przylaczy sie do grupy ktos z tej szajki oszustow zeby wyciagac dane. Czy przesadzam? :) Tak czy inaczej pora stad wybyc bo za duzo ludzi ma dostep do tego o czym piszemy.
  • Odpowiedz
Grupa zamknięta to chyba zły pomysł, bo kto ma czas na weryfikowanie kto jest poszkodowany i chodzi tez o to żeby zgłosiło się jak najwiecej osób.
  • Odpowiedz
@mimi_25: Mogła bym się udać ale czy to coś nam da? moze najpierw zadzwonie i zobacze czy uda mi się coś dowiedziedzieć telefonicznie,a na hallera sama patola mieszka i nikt tam terz nie zna takiej osoby,przed chwilą sprawdzone.
  • Odpowiedz
Ja tez się chce dolaczyc, niestety nie zrobiłam wczoraj print screena ale mam nadzieje wystarczy potwierdzenie przelewu i dane tych oszustów, czy możecie poinformować o grupie zamkniętej na Facebook zebym mogla dolaczyc,jestem słaba w tym wszystkim, dopiero odkryłam jak pisać na Wykopie, dzięki za pomoc
  • Odpowiedz
Wczoraj też dzwonił mąż do banku gdzie robiliśmy przelew i powiedzieli że tylko policja może do nich się zwrócić o dane kogo to kąto bo to ich klient i to że,robi ludzi w konia to ich to nie interesuje i danych nam nie udzielił,tylko potwierdził że nasz przelew przyszedł.
  • Odpowiedz
A jednak obawy okazały się prawdą..Też chętnie dołączę się do pozwu...

Niestety również wczoraj nie zrobiłam screena zamówienia, które miało zmieniony status na wysłane..dzisiaj strona już się nie wyświetla..i posiadam jedynie informacje z maila...

Oczywiście zero kontaktu mailowego ze strony "sklepu", podany telefon nieczynny..
Niestety dokonałam przelewu bezpośrednio na konto Credit Agricole..na dla mnie sporą kwotę ok 1300 pln..

Zamówienie 13.06.2016...odstąpienia nie wysłałam mając nadzieję, że obawy są niesłuszne..Przyznam, że
  • Odpowiedz
Ja zglosze to dopiero jutro lub w poniedzilek najpozniej. Ale pisze sie na pozew zbiorowy. Trzeba jak najbardziej rozglosnic ta spraw. Im wiecej szumu tym lepiej dla nas. Ustalmy jak mozemy zebrac nasze dane. Moze jest ktos chetny kto nas poprowadzi. Niektorzy sie wypowiadali ze byli u znajomych prawnikow moze ci prawnicy powiedza nam co mamy zrobic?
  • Odpowiedz
@dalliiwarr: Tak jak pisałem wcześniej mogę się tym zająć tylko muszę znaleźć miejsce gdzie to umieścić by było przejrzyste i dostępne dla każdego. Co do pozwu zbiorowego to nie wybiegajmy za daleko w przyszłość. Najpierw policja musi znaleźć winnego. Niech każdy zgłosi sprawę na policję. Protokół najlepiej spisać w domy by uniknąć czekania. Ktoś wyżej wysyłał wzór. Ja osobiście zajmę się tym w weekend, a dane poszkodowanych zacznę zbierać już dzisiaj.
  • Odpowiedz
Dokładnie tak, jak pisze Don_Donald - najpierw trzeba ścigać tych co za tym stoją, a żeby to zrobić trzeba składać zawiadomienia o możliwości pop. przestępstwa i najlepiej dołączać w formie załącznika listę, która mamy zamiar zrobić, żeby zobrazować skale przestępstwa (moim zdaniem nie musi być szczegółowych danych. Jak się za to wezmą to sami do nas dojdą, wystarczy numer zamówienia, towar, wartość i jakiś kontakt np. email lub login ze "sklepu")
  • Odpowiedz