Wpis z mikrobloga

ostrzegam przed https://electrocenter.net/ dzisiaj szukałem pomysłu na prezent w internecie i wpadłem na ich stronę, wszystko w zaskakująco niskich cenach (co już wzbudziło moje podejrzenie), zdecydowałem się zamówić produkt za pobraniem i tutaj własnie już upewniłem się co do ich niecnych zamiarów, otóż wysyłka z przedpłatą jest darmowa natomiast koszt dostawy w przypadku płatności przy odbiorze wynosi 150 zł !!!
  • 1335
Najgorsze jest to, że zaraz powstanie kolejna taka strona i ludzie dalej będą się nabierać dopóki ceneo, nokaut, skąpiec, opineo nie zaczną weryfikować stron.
Ja również korzystam z opinii ludzi, którym (zazwyczaj) można zaufać, a nie jakimś automatycznym maszynką, gdzie każdy właściciel sklepu może sobie napisać co chce, to jest już skandal co się dzieje. Powinni te serwisy albo ogarnąć do stanu używalności, albo zamknąć wszystkie po kolei. A strony, które "Szukają tanich produktów", typu nokaut, czy ceneo powinny weryfikować swoich klientów, bo później takie kwiatki wychodzą.
Na forum PCLab tak samo, ale tam już wchodził nie będę. Nie była tam miła konwersacja.
Moje IP było porównywane z właśnie tym gostkiem po mojej "Neutralnej opinii", to był dopiero skandal. Człowiek wśród hejtu nie może być neutralny, zjedzą go.
@majloszel To pewnie był ten sam, może chciał się jeszcze na allegro pokręcić.
A może warto również zaskarżyć tpay, na drugi dzień po złożeniu zamówienia wydzwaniałam do nich i pisałam e-mail odpisali mi:
anowni Państwo,

Transakcja TR-R0R-B54FZX została poprawnie zaksięgowana z datą 12:26:52 19/06/2016, a środki automatycznie przekazane do sprzedawcy.

Weryfikacją Sprzedawców zajmuje się nasz Dział Bezpieczeństwa.
Jako pośrednik tpay.com nie jesteśmy jednak stroną w umowie kupna-sprzedaży,
zawieranej przez Klienta ze sprzedawcą.

Jednakże również jako pośrednikowi płatności zależy nam na bezpieczeństwie transakcji Klientów
i dokładamy
Kurde mam teraz problem bo zamówiłem sobie zegarek za 125 zł (niby mało ale jak na ucznia 1 technikum to jednak spory wydatek), niby mam trochę screenów ale jutro niestety wyjeżdżam na trochę i nie będę miał jak złożyć doniesienia na policję. :/
Właśnie T-Pay też może mieć w tym winę, jest ono niby tylko "pośrednikiem", ale kto wie? Zadzwonię jutro i się zapytam.
Mam zamiar zażądać zwrotu swoich pieniędzy, które to ONI przekazali oszustom, więc ich wina też jest... Mogli ich sprawdzać, a nie ślepo we współpracę wchodzić.
Tez zapodałem temat przez kontakt ze strony TVN Biznes. Moze się zainteresują, sprawa wygląda dość poważnie, zasięg ogólnokrajowy... zobaczymy.
Takich oszustw nie można tolerować. Dasz oszustowi dużo swobody to znowu się wywinie i dalej będzie kontynuował swój proceder. W kółko.
Jeśli tv się zainteresuje trzeba będzie jakoś spisać wszystkich poszkodowanych. Ma ktoś pomysł jak to zrobić? Będziemy się kontaktować przez e-maile czy jak?
Dobrze byłoby zrobić jakąs listę tylko wolałabym nie podawac tutaj swoich danych. Da się utworzyć jakieś forum? Albo nie wiem? Grupę na facebooku?
Jeżeli by się zainteresowali, to najlepiej byłoby, aby spisać osoby poszkodowane, lecz od jakiejś kwoty. Po co spisywać kilka osób, które straciły po 100 zł, lepiej będzie spisać osoby, które straciły 500, 1000, 2000 i więcej. Moim zdaniem tak byłoby najlepiej, zawsze to jakiś pomysł.
Dobrym pomysłem byłoby utworzenie grupy na facebooku, zamkniętej oczywiście. Musi się zająć tym najlepiej ktoś zorganizowany, ja taki niestety nie jestem.