Wpis z mikrobloga

@Crowlek: no to jeśli plaża miejska, Stare Miasto, Kortowo czy Jezioro Długie jest dla ciebie depresyjne to nie mam pytań, sosnowiec na pewno dużo lepszy ;)

głupie dziurawe drogi w centrum miasta, PRL wszędzie, ten dworzec XD. To miasto to żart


No czyli tak jak myślałem - wymieniłaś te miejsca, o których wspomniałem. To fakt i nie ma wątpliwości, dworzec najbrzydszy w Polsce chyba, drogi (głównie Partyzantów) jedne z gorszych. Ale
@Crowlek A co się dziwisz skoro to najwolniej rozwijający się region w Polsce? Jakie dofinansowanie przypada na Warszawę, Kraków a jakie na Warmię i Mazury? Tu są piękne miejsca, piękne regiony, jeziora, lasy jakich nie ma nigdzie indziej... tylko trzeba to potrafić dostrzec. W sumie można by to wykorzystać turystycznie, ale po co? Lubię ciszę i spokój, niepotrzebni mi tu turyści.
Moim zdaniem, nie jest najgorzej, są gorsze miasta. Biedniej wygląda mi
Z kolei moim znajomym podoba się ta atmosfera "PRLu" i z chęcią zostaną tu a studia


@Crowlek: chciałbym wiedzieć o które miejsca dokładnie chodzi - nie licząc oczywiście obrzydliwego dworca. Najgorsze jest to, że banda głupków wnioskuje o wpisanie dworca na listę zabytków, co uniemożliwi wyburzenie i budowę nowego.

Biedniej wygląda mi np. Łódź.


@Siaa: no o Łodzi nie ma co mówić nawet, wydaje mi się bardzo brudnym miastem wizualnie.
@Crowlek Świętokrzyskie nie są tak biednym województwem. Warmia i Mazury - owszem. Poza tym, robią tutaj głupie inwestycje - np. tramwaje. Rozkopali miasto, zostawili dziury, zrobili większe korki... Czyja to wina? Oczywiście, że starej władzy Olsztyna, którzy to zatwierdzili. Teraz widzę że coś tam robią - np. dojazd na S7 na Warszawę, obwodnicę (na trasie Olsztyn - Szczytno). To też są inwestycje...
Oczywiście, że starej władzy Olsztyna, którzy to zatwierdzili.


@Siaa: stara władza wciąż rządzi ;) Grzymowicz nie bez powodu ma ksywkę Beton.

obwodnicę (na trasie Olsztyn - Szczytno). To też są inwestycje...


@Siaa: to powinno być zrobione 10 lat temu, ale w końcu się doczekamy ;)

Dobrą inwestycją było też lotnisko w Szymanach, pozornie nie miało szans się utrzymać a dobrze idzie nawet.
@Siaa: @Nagor:
No i wlasnie o to chodzi ze pakują forsę w niepotrzebne inwestycje zamiast zająć się tym co odstrasza ludzi
Mają podobno plan na nowy dworzec (co roku to samo słyszę)
Faktem jest że kiedyś Olsztyn nie był przystosowany na napływ ludzi do miasta i pakowali domu i bloki gdzie się dało (np Nagórki) albo wieżowce na Osinskiego.
@Nagor Oczywiście. Lotnisko bardzo spoko. I fajny dojazd szynobusem.
Poza tym, tę drogę Olsztyn - Szczytno trochę wyprostowali.
To miasto nie jest dla mnie smutne. Trzeba tylko potrafić znaleźć fajne miejsca. W sumie... polubiłam mieszkanie tutaj. Mam od niedawna widok z okna na jezioro. Przy wschodzie czy zachodzie słońca robi wrażenie...
No i wlasnie o to chodzi ze pakują forsę w niepotrzebne inwestycje zamiast zająć się tym co odstrasza ludzi


@Crowlek: z ostatnich inwestycji głównie tramwaje się pod to kwalifikują, ale remont plaży miejskiej to strzał w dziesiątkę - znam ludzi przyjeżdżających nawet z Elbląga.

@Nagor: Szymany to zaraz bedzie drugi Radom, przeciez juz powoli upada to lotnisko


@Crowlek: dlatego coraz więcej połączeń się pojawia i ilość pasażerów przewyższa zakładaną?