Wpis z mikrobloga

@Detergent ja zaczynałem od stażu za 1000zl (z czego 500zl szło mi na paliwo) , co prawda nie instalacje tylko konstrukcje. Porobilem tak kilka mscy, pokazałem że kumaty jestem i teraz kasa jest już fajna. Trochę patologiczne to jest, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)
@kiszczak: jeszcze nie, okaże się za pare dni :P Ale nastroje wśród absolwentów są raczej na dzień dzisiejszy takie, ze mało będzie ludzi którzy pójdą na to stanowisko za mniej niż 2k, tak wynika z nastrojów i rozmów. Już w Polsce B mi bez doświadczenia proponowali 1,5k na okres próbny a potem powyżej 2k wiec jestem dobrej myśli jednak. Mam nadzieje ze na okres próbny te 1800 się by dało gdzieś
@Detergent:
Budowa:
Jak trafisz do dużej firmy to z 2.000-2.500 dostaniesz, jak trafisz do jakiegoś janusza biznesu do 1.460 na rękę i z 600-1000 pod stołem

Biuro:
Do dużych biur ciężko bez doświadczenia - chyba że sam coś umiesz to dostaniesz 2.000 - 2.300 PLN
Małe biura takie 1-3 osoby 1.460 i do 600 PLN pod stołem

Jak nie masz parcia na budowę lub biuro to polecam szeroko pojęty handel lub
@Nunusik: @synek_: No do projektowania to nie idę, byłem miesiąc i taka nuda i #!$%@? ze pod koniec to już nie mogłem wytrzymać xD Na budowie chce spróbować, fajnie by było dojść do poziomu uprawnień budowlanych wykonawczych i potem albo zarządzanie projektami albo mając kontakty iść w handel, nie wiem, ale chce na pewno coś gdzie mam kontakt z ludźmi a nie 8 godzin przed kompem i się #!$%@? ze
@synek_ no i tu muszę się z tobą zgodzić. Handel daje najlepszą kasę. Mam znajomego, z którym pracowałem jako konstruktor ślusarki aluminiowej, okna, drzwi, fasady, ogrody zimowe. W wykonawstwie całe nic płacili, a on poszedł do producenta systemów aluminiowych i dostał dużo więcej, plus premie, benefity dodatkowe, itp.
@Detergent: w projektach masz ten plus, że siedzisz sobie czysty - jesz kanapkę przed kompem, możesz jechać rowerem do pracy i się nie napinasz jak masz wyluzowanego szefa to przyjdziesz na 9 do 17 lub na 7 do 15. Na łeb się nie leje, czasami zostaniesz dłużej. Budowa: #!$%@? z gładzi i gipsu, wdychasz wełnę mineralną i wszystko cie swędzi. Robisz kanały na dachu przy +35 gorąco... kopiesz sieci błoto, leje
@synek_: No własne, sztywno, ostatnie moje doświadczenie pokazało ze ludzie mieli jakiś kołek w tyłku :/ pewnie w małych biurach jest o nie o lepiej tylko tam już kasa słaba. A jeszcze co do wykonawstwa, zawsze pracuje się powyżej 8 godzin, 10-12? Z czego to wynika? podejrzewam ze za granica są inne praktyki :/
@Detergent: Byłem na kilku rozmowach kwalifikacyjnych i dyrektor jednej dużej firmy powiedział mi, że inżynier budowy to stanowisko kierownicze które nie ma normowanych godzin pracy. Ale płacił jak w lidlu na kasie, jak mu o tym powiedziałem to nie wierzył.
Inne firmy nic nie mówią, inne od razu, że robisz po 10-12h. Jak trafisz do firmy na S. lub B. czy też E. to tam jest 8h. Zazwyczaj pytaj już na
@synek_: No nie powiem ze mi się ten czas pracy podoba, ale nic, na razie to tylko rozmowa kwalifikacyjna to i tak nie wiadomo co z tego wyjdzie a na kilka miesięcy jak będzie możliwość to spróbuje, zobaczyć czy się spodoba itp., do handlu tez składam cv ale pójdę tam gdzie mi się szybciej idą załapać
@Detergent:

pewnie w małych biurach jest o nie o lepiej tylko tam już kasa słaba

Tutaj zależy od szefa, jak będziesz obrotny to zarobisz. W małym biurze dostaniesz temat i będziesz go dziobał od a do z łącznie z wyjazdem na budowę i obroną projektu - przez co szybko się nauczysz całego know-how projektowania i jak zrobisz papiery zaczniesz sam działać bez obawy, że wtopisz. W dużym biurze zrobisz prestiżowy projekt
@synek_: @Detergent: dobrze prawicie, plusy i minusy dobrze przedstawione :) ja byłem w biurze projektowym gdzie było 25 osób z czego dwie powyżej 30 roku życia. Atmosfera taka śmieszkowa że do dziś wspominam to jako najlepszy klimat pracowniczy jaki spotkałem pomimo częstej napinki i stresów związanych z projektami. Następnie budowa w BX... idź Pan z tym. Brud, kurz, dużo prostych chłopów, od 7 rano gotowy do startu, do 17 minimum.
@Detergent: @synek_: Taki człowiek od wszystkiego. Poprawki w rysunkach i dokumentacji, weryfikacja zapytań i wstępna analiza, sporo logistyki między budowami. Szeroki zakres obowiązków więc przydaje mi się doświadczenie z każdej poprzedniej roboty po trochę.
Gdy byłem na płatnych praktykach 5 lat temu dostałem na umowie zlecenie 1800 brutto. Jednak od tego czasu naprodukowano trochę inżynierów ze względu na "kierunek zamawiany" i z tego co słyszę na start nic się nie