Wpis z mikrobloga

17989,30 - 13,66 = 17975,64

Czas na mój coming out. W wolnych chwilach, gdy nie biegam - walczę z jakimiś dziwakami, co jeden to bardziej odjechany, a gdy ich już pokonam to spalam ognistym podmuchem.
Tak, w końcu niestety przestało wiać i trzeba się zabezpieczać. Dziś #smog w #krakow w pełnej krasie - PM10 200%, PM2,5 400% czyli taka codzienność, nadal daleko od rekordów. Powietrze śmierdziało spalinami samochodowymi, a po biegu koszulka zamiast potem śmierdziała wędzarnią.
Ruszyłem tuż po 5 na spokojne 13km. Szło średnio, bo jak to w masce - w pewnym momencie człowiek się łapie na tym, że skupia się nie na biegu a na kontrolowaniu oddechu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Owszem, nie spieszyłem się, ale tempo 5:13/km jest o klasę niżej niż to co zwykle udaje mi się wyciągnąć...
Nic to, czekamy na wietrzne dni. A póki co trzeba się męczyć.
Miłego!

#sztafeta #biegajzwykopem #bieganie #enronczlapie #ruszkrakow #pokazmorde
enron - 17989,30 - 13,66 = 17975,64

Czas na mój coming out. W wolnych chwilach, gdy ...

źródło: comment_S5Dm1iiuSljchgmaRTJVWY4taTKdlQ8t.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@enron: odczuwasz różnice jak np pobiegasz kilka dni w masce i kolejny bieg bez? Ja biegam w Buffie i po ściągnięciu dostaje większa dawkę powietrza i całkiem inaczej mi sie biegnie.

Biegasz 300km miesięcznie, a widze ze kawał chłopa z Ciebie!
  • Odpowiedz
  • 3
@volodia: sprawdza się, rekordowo to nawet 2,5h z nią biegałem przy -10 stopniach. Na zewnątrz maski wisiały sople lodu, wewnątrz było mokro ale nadal dało się sprawnie oddychać - oczywiście specjalnie przyjemne to nie było i zdjęcie maski było przyjemnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@CyganskiKsiaze: chyba musiałbym cięgiem biegać w niej przez miesiąc, żeby zadziałał efekt wysokościowy. Tymczasem ja sam z siebie na tyle nierówno biegam,
  • Odpowiedz
@Pszesmiewca: myślałem że z kontekstu wynikało to jednoznacznie :) Jak najbardziej przeciwsmogowa - owszem, istnieją maski mające symulować bieganie w rozrzedzonym powietrzu, ale to już jest sprzęt dla wyczynowców którzy żyją tylko bieganiem (czy ogólnie sportem) i jest tanią alternatywą wyjazdu na obóz treningowy w Tybecie ;)
  • Odpowiedz
@enron: Jak z wygodą? Ja mam Rzmaska i trochę mnie męczy to, jak wisi na nosie i ciągle próbuje się zsunąć. Marzy mi się taka z zapięciem z tyłu głowy, a nie na karku.
  • Odpowiedz
@enron: wrzuć fotę maseczki po biegu jak wygląda #!$%@? spalinami


@zaspoon: to tak szybko się nie syfi, poza tym jest z węglem aktywnym przez co sama w sobie wygląda na pobrudzoną - więc niewiele widać. Ale założyłem dziś świeży filtr, pstryknę fotkę i porównawczą po miesiącu.
  • Odpowiedz
@Zeugma: konstrukcyjnie bardzo podobna do RZmask. Ale nie mam takiego problemu jak Ty, może dobrałeś za mały rozmiar? Jak bym porobił cuda z wyginaniem pyska to by mi też się pewnie rozpięła z tyłu... ale zsuwać mi się nie zsuwa. Fakt, zapięcie (takie z większym zapasem) na tyle głowy by było fajniejsze.
A co do komfortu - przy moim permanentnym katarze jest taka maska dość uciążliwa, dość szybko mam wyłączony nos
  • Odpowiedz
@enron: Nie tyle mi się rozpina, co próbuje się zsunąć w dół nosa, chociaż oczywiście nie może bo mój nos jej przeszkadza. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety, sprawia to że mój nos czuje się raczej niekomfortowo. Mam taki ambitny zamysł żeby doszyć sobie dodatkowe zapięcie na tył głowy, ponad uszami. Kto w ogóle wpadł na pomysł żeby mocować maskę na nosie i karku, zamiast na brodzie i
  • Odpowiedz
@Zeugma: nie wiem, ale z jakiegoś powodu 99% masek tak wygląda ;) No chyba że głupie naśladownictwo i podejście "miliony much nie mogą się mylić"...
Ciekaw jestem tych masek a'la "Breaking Bad", które czasami reklamuje sklep Julia - np. coś takiego: https://www.jula.pl/catalog/odziez-i-artykuly-bhp/bhp/sprzet-ochrony-drog-oddechowych/maski-i-polmaski-oddechowe/polmaska-ifiltr-abek1p3-000335/
Duży wentyl, dwa filtry o sporej powierzchni... może by się nadało? Próbował ktoś takiego cuda?
enron - @Zeugma: nie wiem, ale z jakiegoś powodu 99% masek tak wygląda ;) No chyba że...

źródło: comment_3AeiingAetAoN1yDEcHoH6Ai58W4Nn30.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@enron: Kusiło mnie żeby taką kupić, ale nie lubię zwracać na siebie uwagi bardziej niż muszę, a wyglądanie jak Sub Zero jest trochę lepsze od wyglądania jak Walter White. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wypatrzyłem w internecie maski Dragon, te się mocuje za uszami, wyglądają mniej solidnie, ale o niebo wygodniej niż moja, tych bym spróbował.
  • Odpowiedz
@Zeugma: moje myśli krążą wokół takich półmasek ze względów higienicznych - w typowych antysmogówkach filtry przylegają do twarzy, lęgną się tam na potęgę bakterie... niezbyt fajne combo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale bardzo mi się spodobał komentarz @420_ w tej sprawie - by użyć srebra koloidalnego. Mam sporo to i będę stosował :)
  • Odpowiedz
@enron: Tak w ogóle bardzo mało jest w internecie informacji na temat różnych masek, a jakichś porządnych testów i porównań to chyba nie ma w ogóle, więc przy wyborze maski to czysta loteria. (°°
  • Odpowiedz