Wpis z mikrobloga

[Pomysł] Ulewam się jak piękna świnka; jestem szczęśliwym posiadaczem 20 % BF; w lutym chcę rozpocząć redukcję i zejść w niej niżej niż rok temu dodatkowo mniej rozwalając sobie zdrowie. Chciałbym przeprowadzić z tego relację na wykopie; jednak dostaję raka, gdy widzę takie rzeczy na FB/Dziennikach treningowych. Po prostu nie chcę, aby to się opierało na pokazywaniu formy co tydzień i suchych pierdołach.

Niestety większość takich akcji jest, aby "się pochwalić" lub mieć "motywującą presję"; bo to akurat mam głęboko w 4 literach. Chcę, aby to było czymś sensownym dla odbiorców, którzy by mogli wyciągnąć z tego coś merytorycznego.

Myślę, że to może być dość ciekawe, bo zaczynałem z bardzo #!$%@? stanu i na własnej skórze przeszedłem drogą, którą ma większość osób siedzących za biurkiem i nagle się obudziła z rozwalonym zdrowiem.

Mielibyście jakiś pomysł na to? W jaki sposób taka relacja mogła by być wartościowa? Z pewnością chcę dawać wyniki badań - wyjaśniać dlaczego tak a nie inaczej na tej podstawie z dietą i tak dalej.

Uprzedzając - jestem amatorem; typowym Januszem; nie mam klatki piersiowej i ogólnie moja forma nawet na koniec redu może być dla wielu śmieszna, nie wspominając o początkowej; więc będzie lekkie pośmiewisko ¯\_(ツ)_/¯ no ale jestem gotowy.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #odchudzanie #chudnijzwykopem #fullborsukworkout
  • 23
@Kasahara mysle, ze dla #mikrokoksy liczy sie co robisz, jak robisz i efekt. Zauwazylem, ze na tym tagu suche fakty sie licza najmocniej. Poza tym, masz jebitna wiedze n/t diety, wiec to moze byc poprostu cenne zrodlo informacji. Bede redukowal w przyszlym roku, pewnie kolo marca, wiec mi napewno sie taka wiedza przyda ;)
@orlando74: Na 5 repów mogę co jakiś czas testować lub na wyższy zakres, maksów jednak na redukcji się boję, szczególnie pod koniec; ale to pomoże być fajny pomysł może robić wykres z samą objętości + jak spada siła z % deficytu.

Skoki - niestety jestem kaleką. Bym się zabił i znam jednego takiego co skakał miał spadki ( )
@odwrocone_ytrewq: z jednej strony wiem, bo powinienem spokojnie teraz z 2 lata sobie masować z mini-cutami; ale po prostu chcę sobie zrobić prezent na 30 urodziny i dociąć tak jak sie nie udało w tym roku i dopiero po tym sobie wrzucić 2 lata na luz tym głodzeniem
@Kasahara wpływ postępów na szeroko pojęte zdrowie - gdybyś się przyłożył mógłbyś nawet potem strzelić poemat czy inna książkę na ten temat (bo chyba brak takiego contentu z suchymi faktami + badaniami itd)
@Kasahara: nie ścinaj jakoś #!$%@?. o wiele bardziej interesujące dla nas, a i pewnie bardziej przydatne dla ciebie byłoby zejście do 10-13%, a potem kontrolowana masa. i pod względem wyników, i sylwetki, bo do momentu, w którym się nie ma definicji, ciąć do 1digit nie ma sensu.
@poliqueen: być może to ma sens. Poniżej 10 % ostatnio wywaliło korki. Po prostu zejdę bez parcia do 10 %, bo do tego poziomu optymalnie utrzymuje zdrowie i hormony, później zdecyduje co dalej. Nie będę sobie stawiał konretnego celu czy to poziomu BF czy wagi, aby nie potrzebnie nie nakładać sobie presji, która mogłaby prowadzić do głupiej decyzji,
@Kasahara: bez dużej ilości masy mięśniowej schodzenie do ~6% to głupota. wygląda się wtedy gorzej, nie mówiąc już o zdrowiu. patrząc na ciebie to masz przed sobą jeszcze spokojnie kilka(naście) kilo do zrobienia, dlatego nie przesadzaj z redukcjami. nie popełniaj mojego błędu.
@Kasahara: Kurde mirku zawsze wiesz co i jak z dietą i ogólnie siłownią to byłem pewien, ze forma dobra, a ty piszesz, ze słabo. Rob co jakiś czas badanie %BF na tych magicznych urządzeniach i wrzucaj foty żeby pokazać jak bardzo sie potrafią mylić żeby uniknąć postów takich jak dzisiaj był na tagu "3% tłuszczu SKONSULTOWANE ZE SPECJALISTĄ"
@shymon: Hormonalnie właściwie ostro w góre poszło SHGB oraz Estradiol (stąd też retencja była duża); testosteron o dziwo nie był tak tragiczny; libido spadło tylko minimalnie
@Kasahara: idealny poziom tkanki tluszczowej pod sport, wydolnosc i sprawnosc intelektualna to 12-15% tkanki tluszczowe-organ endokrynny.
Ja na Twoim miejscu zrobilbym rekompozycje na przestrzeni roku (12-15% TT), dokladajac kg na sztange oraz popracowal nad gestoscia miesni-ukierunkowanie treningu silowego. :)
Powodzenia :)