Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do wegan, wegetarian: zastanawiałem się kiedyś nad tym, czy jeżeli macie np. psa lub kota. To czy wy też dajecie mu wegańskie, czy tam wegetariańskie jedzenie niepochodzące od zwierząt?

Zastanawiało mnie to ostatnio, ponieważ chyba takie zwierzęta ciężko zmusić do tego, żeby nie jadły mięsa (o ile to nie jest szkodliwe dla nich). Tylko z drugiej strony jeżeli takie osoby karmią swoje pupile jakimiś tam karmami (które swoją drogą pochodzą od chamskich wytwórni mięsnych), to czy to nie jest hipokryzja?

Jak to wygląda? Jestem bardzo ciekawy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #zwierzaczki #weganizm #wegetarianizm #truestory
  • 69
@Midnight_MindDriver: nie zgodzę się, że z dziećmi jest tak samo. #!$%@?ć dziecko można na wiele sposobów. Dziecko może mieć rodziców prawaków, i choćby go codziennie karmili tatarem, to dziecko wychowane w prawackiej rodzinie i tak wyrośnie na debila i #!$%@?. To prywatna sprawa, jak kto dziecko karmi i wychowuje, bo do dzisiaj nie udowodniono, że wegetarianizm czy prawactwo grożą śmiercią. Ze zwierzętami sprawa jest prostsza. Wiadomo, że psy i koty to
To jest w #!$%@? szkodliwe i tylko #!$%@? tak robią. Już były przypadki, że jacyś #!$%@? właściciele karmili psa zieleniną i pies wziął i umarł


@Midnight_MindDriver: karmienie mięsem jest #!$%@? szkodliwe dla krów, świń i kur, z których jest karma, 100% zwierząt przerobionych na karmę wzięło i umarło. Umierają w tempie kilku zwierząt na jednego karmionego psa rocznie. Dlaczego tego nie bierzesz pod uwagę i martwisz się wyłącznie o psa?
@desensitization: ciekawe jak lekarz weterynarii Dotota Sumlińska uzasadnia podawanie drapieżnikowi przetworzonej mąki oraz przetworzonego nabiału? Debili w weterynarii nie brakuje, to że ktoś jest DOKTUR to nie znaczy, że jest dobry. To nie XIX wieczna wieś.
@smyl Taki jest naturalny cykl. Jedź do Afryki albo na Sawanne i podyskutuj z lwem o tym, że mamy XXI wiek i nie powinien jeść mięsa. Gdy ludzie stworzą w przyszłości jakiś pełnowartościowy zamiennik mięsa, który będzie przyswajalny dla mięsożernych gatunków hodowlanych to spoko - do tego czasu, daruj sobie. Krowy są roślinożerne, więc nie rozumiem powiązania?
@desensitization: specjalne makarony dla psów... tak, te makarony oprócz mąki zawierają dodatkowo olej roślinny oraz prażone ziemniaki, co jest na pewno dla psa jego naturalnym pokarmem. Wiadomo, że pierwotne dzikie psy lubiły sobie przypichcić w głębokim tłuszczu ziemniaczka, i jebnąć sobie aljo e oljo przy piąteczku. Boże, kretynów naprawdę nie brakuje.
Krowy są roślinożerne, więc nie rozumiem powiązania?


@Midnight_MindDriver: przecież piszę o krowach przerabianych na karmę.

Taki jest naturalny cykl


@Midnight_MindDriver: Pedigree w plastikowej misce białego pudla na ósmym piętrze bloku nie ma nic wspólnego z naturą. Nie masz najwyraźniej żadnego sensownego wyjaśnienia dlaczego życie psa jest ważniejsze od życia kilku kur, świń, krów rocznie, że piszesz takie bzdury.