Wpis z mikrobloga

Jedną z rakowych grup społecznych są Rolnicy, którym zawsze cienszko i tak, wszystkie wsioki ode mnie z uczelni, biorą
stypendium(zasiłek) socjalny, chociaż co drugi ma kupione mieszkanie w pobliżu razem z autem, a Ty człowieku przekraczasz o 100zl stawkę na osobę wiec taki #!$%@?, a jak to się dzieje?
-Nie wykazują dochodu, ze sprzadaży swoich cennych japcoków( ͡° ͜ʖ ͡°)
z resztą mojej rodzinie ze wsi, było zawsze źle, dlatego pomimo 40h gospodarstwa, biorą dodatkowo zasiłek społeczny
Bo "Przecież wszyscy tak biorą, a jak dajo to trzeba brać hehe nosacz.png"
Jeśli wiec chce mieć na swoje wydatki, w takie dni jak dziś(pojedyńcze wykłady) chodzę do pracy.
Pozdro
#rolnictwo #zalesie #gownowpis #takaprawda
  • 25
@dejwis: Popieram. Sam jestem ze wsi, ale rodzice już pracują zawodowo bo mała ilość ziemi nie wystarcza by przyzwoicie żyć. Nie ma bardziej oderwanej od rzeczywistości grupy zawodowej niż polscy rolnicy ! Nie mają bladego pojęcia o nowoczesnym biznesie. Podstawowym dochodem gospodarstwa jest w większości przypadków dopłata unijna, na którą czekają z zapartym tchem bo bez tego ich budżet traci ogromną część. Pieniądze z tego pchają w nieopłacalną lub w najlepszym
@rekt_: Powiem szczerze, że po części się zgodzę. Minęły czasy gdy na gospodarce zostawał ten najgłupszy, ale obiektywnie to bardzo dobrze.

Z tym kokonem i oczekiwaniem unii na dorównanie zachodowi to opowiadanie bzdur. Dopłaty powodują jedynie windowanie cen ziemii czy pozostawianie pola odłogiem w oczekiwaniu na czysty zysk z dopłat. Dopłaty nie dają szansy na wyrównanie poziomu, bo np. w Niemczech są wyższe o 50%, a w Holandii o 100% i
@taboreton: z tymi cenami ziemi trafiles w samo sedno, w 2003 roku mozna bylo kupic 4-5 klase za 3k pln, a teraz, 40-50 na prywatnym rynku. Dopłaty #!$%@? #!$%@? i bedzie cacy, zostana tylko ludzie ktorzy sie tym umieja zajac a reszta zbankrutuje. Jakby nie te chore ceny ziemii to w tym momencie spokojnie operowalbym arealem ponad 2k ha.
@dejwis ale #!$%@? xd niemozliwe jest dostanie zasilku przy 40ha chyba ze maja 20 osobowa rodzine... ale to nie wina rolnikow ze pod uwage przy dawaniu stypendium jest sredni plon i srednia cena zboza z hektara...
@siodemkaxx: XD, chyba w dupie byłeś..i Ty już wiesz co dalej( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mowie Ci, że korzystają ze wszystkich dopłat, nawet do obiadów dla Dzieci w szkole i jeszcze przy zacnym obiedzie
potrafią o tym mówić, "że jak Kwii państwo daje to rzeba brac"
@dejwis: no chyba ty w dupie byłeś i gówno widziałeś a o wsi masz takie pojęcie że kiedyś przez nią przejeżdżałeś... mieszkam na wsi w polsce b i mając już ponad 10 ha nigdy nie należała mi sie żadna pomoc z mopsu, żaden zasiłek, dopiero na studiach stypendium socjalne, dzięki czemu jest przynajmniej za co opłacić stancje, ale ty masz ostry ból dupy...
Gdzie w 2003 mialeś po 3 k za hektar 4-5 klasie.Mój ojciec brał pod koniec 90 lat 60 hektarów to płacił po 5 k za hektar.


@miszczunio14: wszystko zależy od rejonów... na mazurach to i na poczatku lat 2000 po pgrach mozna bylo kupic 1ha za 2k dobrej klasy, a w tym samym czasie w grójeckim ceny juz dochodzily do 100k za hektar...

Przy 40 hektarach nie da się dostać socjalnego?