Wpis z mikrobloga

@Ju_ras: Co daje metoda Wima
1. kondycje- uczy prawidłowo oddychać
2. lepszą psychikę
3. zdrowie- gdy na pare dni odstawiłem prysznice pojawił się katar :V a gdy wróciłem do niej od razu ustąpił
4. spala tłuszcz
5. odnosze wrażenie, że pozwoliło mi nie tyle co zerwać z moimi pewnymi złymi nawykami co mam wrażenie że dzięki niej mocno je ograniczyłem
6. Ponoć potrafi leczyć depresje
7. skóra- nigdy nie miałem lepszej
@Ju_ras: To kiedyś napisałem do jednego mirka

https://youtu.be/gKgUE76udK4 tutaj dosyc dobrze jest wytlumaczone bez bajdurzenia.
Po drugie jak ja to robie
1. Klade sie i stawiam stoper w zasiegu mojego wzroku
2. Oddychanie przeponą- ja akurat oddychanie przeponą wczesniej cwiczylem wiec to dla mnie zadna tajemnica ale dla poczatkujacego moze byc to problem. W skrocie oddychasz przepona kiedy podnosi ci sie brzuch a nie klatka piersiowa. Najlepiej sie tego nauczyc w
@ImInLoveWithTheCoco:
Mam jeszcze pytanie o te punkty:

Co daje metoda Wima

2. lepszą psychikę

5. odnosze wrażenie, że pozwoliło mi nie tyle co zerwać z moimi pewnymi złymi nawykami co mam wrażenie że dzięki niej mocno je ograniczyłem

6. Ponoć potrafi leczyć depresje

7. skóra- nigdy nie miałem lepszej skóry.

Jesteś pewien że to przez tą metodę a nie przez dietę i posty które stosujesz? Najbardziej interesuje mnie punkt 7 :)
@RebeliantT-1000

@ImInLoveWithTheCoco

Wczoraj pierwszy raz spróbowałem całej metody. Nie używałem lodowatej wody ale takiej po prostu chłodnej. Bardzo ciekawe jest to, że najpierw był taki jakby szok, a po około 10s woda zrobiła się tak jakby ciepła :O. W ogóle nie czułem dyskomfortu, byłem wręcz w szoku :D.
Dziś walczę dalej bo ciekawi mnie ta sprawa.

A no i śpię jak zabity po wieczornych ćwiczeniach oddechowych.
@Arturrow dalej stosuję tą metodę i mam:
- dużo lepszy sen i hmmm... tak jakby percepcję(nie umiem tego inaczej nazwać). - Jestem mega spokojny, ciężko mnie wyprowadzić z równowagi, dostrzegam i zapamiętuje więcej rzeczy i danych ze świata. Szybciej znajduje słowa, których brakowało mi podczas rozmowy. Ogólnie tak jakby "mózg był na sterydach" ale lekkich ;)
- Mam stresującą robotę(jak każdy w tych czasach ( ) )
@Ju_ras dziękuję za tak satysfakcjonującą odpowiedź. Dzisiaj poraz pierwszy spróbowałem treningu Wima i muszę powiedzieć że człowiek czuję się bardzo odprężony, dodatkowo będę w najbliższym czasie próbował medytacji. Zobaczymy jakie efekty to przyniesie.
@Arturrow jasne.
Wszystko jest mega spoko ale z jednym zastrzeżeniem ➡jestem chrześcijaninem więc jakieś tam dorabianie filozofii do oddychania i pseudo buddyjskie mantry sobie darowałem. Metoda działa bez tego, a najważniejsze jest zrozumieć, że Bóg mówi do czlowieka w ciszy, a nie w zgiełku.
To tak na marginesie dla Ciebie, a dla mnie jest najważniejsze :) i powinienem to napisać od razu. Otwieranie się na jakieś dziwne siły i nieznane moce bywa