Wpis z mikrobloga

Tl:dr: ! Bylem na symulatorze, gralem w project cars i się zawiodłem.
Mam pytanie. Myślałem poważnie o zaczęciu przygody z symulatorami typu AC. Na yt, wyglada to zajebiście, ogólna opinia że można się nauczyć dobrze jeździć w warunkach domowych i dużo tańszych niż samochodem spowodowały ze byłem bliski wydania prawie 10k na cały sprzęt. (Muszę kupić praktycznie wszystko, od konsoli, po fotel).
Poszedłem na płatny symulator w celu spr. Jak to jest na prawdę i jestem mocno zawiedziony. Sprzęt zbliżony do tego co ja chciałem kupić, czyli kierownica thrustmaster t300, duży ekran, i VR. Na VR nie było dynamiki. Wrażenie jak by wszystko było w zwolnionym tępie. Na ekranie już lepiej, ale za to zero wyczucia i dziwnie słaba grafika. Tzn spodziewałem się ze będzie trochę bardziej zbliżone do jazdy autem.
I teraz pytanie do osób jeżdżących: właściwie czego taki symulator uczy? Kręcenia kierownica w odpowiedni sposób, i toru jazdy? Czy jest szansa ze było takie kiepskie odczucie przez konkretne ustawienia i symulator ( project cars)? W ustawieniach były włączone jakieś ułatwienia (niestety nie pamietam jakie). Mialem wrażenie też ze przy uciekającym tyle- kierownica sama kontrowała na samym początku. Co mnie strasznie rozbijało. W teorii w ustawieniach była wyłączona pomoc przy kierowaniu. W ogóle bym tego nie porównał do jazdy autem, a jeździłem trochę A45 Amg, czy tez w drifcie (nie golfem, trochę w zimę i na asfalcie). Dzięki za każdą pomoc! #assettocorsa #simracing #projectcars2
  • 23
@Pazdzierz: to samo to to nie jest, simy wymagają trochę wprawy jeśli nie masz perfekcyjnie ustawionego zestawu. Wyczucia prędkości itp. W aucie wsiadasz i już wszystko czujesz, tu jest trochę gorzej. Najgorzej właśnie z wyczuciem prędkości. Ale jak się złapie dryg to sprawia mega dużo przyjemności a uczy jazdy sporo. Jak się układać do zakrętu, jak hamować, jak operować kierownica. Mi sporo dały te setki godzin za wirtualnym kołkiem. Co do
W ustawieniach były włączone jakieś ułatwienia (niestety nie pamietam jakie)


@Pazdzierz: to miał być test przed wydaniem 10tyś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Idź tam jeszcze raz, poproś o AC, wyłącz wszystkie asysty i wtedy coś będziesz mógł ocenić.
@Leniek: konsole wybrałem przez wzgląd na wygodę (plug and play) oraz nienawiść do PC/ Windowsa itd. Jest aż tak źle?
Zestaw który chciałem kupić:
-ps4 pro
-vr do ps (choć teraz po tej jeździe mocno się zastanawiam czy jest sens bo poza tym ze nie czułem dynamiki, to mój organizm kiepsko przyjął taka zabawę, błędnik itd. )
-kierownica + pedały thrustmaster t300
-skrzynia manualna
-fotel playseat
-ewentualnie ręczny do dirta
-wcześniej
@Pazdzierz: jak chcesz pojeździć sensownie to przeproś się z PC

na konsolach zero modów, wiec i pewnie multi ubogie, a i z porównań wychodzi że fizyka słabsza na konsolach, bo brakuje im mocy (multi i jakosci fizyki nie jestem w stanie potwierdzić bo nie miałem możliwości porównania tego co ogrywam na PC do wersji konsolowych)

do tego praktycznie zerowa mozliwość rozbudowy sim riga jeśli się kiedyś na to zdecysujesz,

problemy z
@Pazdzierz: co do riga

Sam korzystałem z T300 Alcantara + T3PA Pro + TH8A zamontowane na Playseat Alcantara.

T300 działała 2 lata bez problemów po czym zdechła xD miesiąc przed końcem gwarancji (wydaje mi się że kondensator wystrzelił, pomimo ustawienia wentylatora na Always-on)

Prawdopodobnie będę robił upgrade do TS-PC albo T-GT

O ile uważałem opinie o awaryjności T300 za przesadzone, tak zmieniam zdanie że chyba jednak zasilacz wbudowany w bazę nie