Wpis z mikrobloga

Wielu ludzi wykazuje wyższość nauki nad religią.
W takim razie zastanówmy się co nam dała nauka, a co religia.
A więc dzięki nauce mamy
-Bronie konwencjonalne
-Bronie masowej zagłady
-Masową inwigilacje
-Przyczynianie się do globalnego ocieplenia
-Niszczenie środowiska
-Czarnobyl
-I wiele innych "wspaniałych" rzeczy

Tymczasem religia nam dała
-Uniwersalny system moralny
-Wartości oparte na wspólnocie
-Sens życia
-Poczucie bycia kochanym
-Poczucie bezpieczeństwa
-I wiele innych "okropnych" rzeczy
Ktoś pewnie wspomni o zamachowcach islamistach i inkwizycje ale przypomnę, że przecież maszyny tortur i bomby również powstały dzięki technologi.
Wniosek jest prosty
Religia>nauka
#gimboateizm #ateizm #religia #katolicyzm #chrzescijanstwo #kosciol #bekazpodludzi #bekazateistow #bekazdebili #nauka #technologia #wiara
Pobierz Al-3_x - Wielu ludzi wykazuje wyższość nauki nad religią. 
W takim razie zastanówmy ...
źródło: comment_WHWCVD6ZAJjP7m1xQ6QWo2CW5bqQxsAv.jpg
  • 48
-Uniwersalny system moralny


@Al-3_x: Uniwersalny system moralny? Bo pęknę, od kiedy nietolerancja względem np. osób homoseksualnych albo osób o innych poglądach jest moralna? Do tego demonizowanie seksualności czy skazywanie ludzi na wieczną karę w piekle. Bardzo to moralne.
Więcej nie odpisuję bo to musi być zarzutka, a jeśli nie to współczuję.
@UrbanShadow:

od kiedy nietolerancja względem np. osób homoseksualnych albo osób o innych poglądach jest moralna?

O jakiej znowu nietolerancji mówisz?
Uważamy, że czynią źle ale i dla nich znajdzie się miejsce w kościele. Osobom grzesznym się pomaga i nawraca poprzez dyskusje. Oczywiście kiedyś dochodziło w tej kwestii do wypaczeń ale to było średniowiecze. Takie czasy.

Do tego demonizowanie seksualności czy skazywanie ludzi na wieczną karę w piekle.

Uważasz, że karanie zbrodniarzy
@Al-3_x: Zarzutka 2/10, bo odpisałem. xD Tak wybiórczo odpowiadając, to religia dała nam też krucjaty i masakry urządzane przez inkwizycję. A katastrofa w Czarnobylu to wynik ludzkiego błędu. Ech czemu odpisuję na b8.()
@mich_uj: O inkwizycji wspomniałem. Widać nie doczytałeś do końca. Pewnie przeszkodziło ci w tym pieczenie czterech liter xD
Krucjaty by się nie odbyły gdyby tamci nie mieli machin oblężniczych, mieczy, statków i innych tworów nauki xD
@Al-3_x: Dobra, jednak odpiszę...

O jakiej nietolerancji? W myśl KK homoseksualiści nie są karani za samo bycie nimi ale za "czyny homoseksualne" już tak. Czyli jeśli jesteś gejem to nie możesz mieć partnera, uprawiać z nim seksu bo to jest grzech. Jako że masturbacja też jest grzechem to nie możesz być aktywny seksualnie w żaden sposób. Chciałbyś tak żyć i mieć wybór albo samotność albo skazanie na piekło? Już nie wspomnę
@Al-3_x: A ja jestem ciekawa, czy faktycznie religia jest potrzebna, aby ludzie mieli sensowny system moralny? Naprawdę potrzebujemy zakazów i nakazów, żeby być nawzajem dla siebie mili? Jakie to byłoby przykre...

Poza tym, dlaczego nie zabijasz albo nie gwałcisz? Bo tak Ci Bóg kazał? Dla mnie to okropne robić komuś coś, czego ja bym nie chciała doświadczyć albo w ogóle co jest wbrew woli tej jednostki (o ile ona swoim zachowaniem