Wpis z mikrobloga

@krisak13: musi być bo inaczej nie dość, że łazienka będzie jeszcze mniejsza (i tak jest tam ciasno już teraz), to jeszcze nie spełni ona wymagań do zawieszenia tam kotła. No ja się właśnie dziwię, dlaczego ta ściana działowa od dwóch pokoi nie jest zrównana ze ścianą konstrukcyjna, dolny pokój miałby co prawda jeszcze większe "wcięcie" ale za to ten wyżej zyskałby większa przestrzeń i myślę, że przestrzennie od środka wyglądałoby to
@krisak13: w mniejszym pokoju dałbym szafę na lewą ścianę. Jesteś pewny co do wanny w łazience? Sporo miejsca zajmuje, a łazienka malutka. Zresztą całą łazienkę bym przesunął kosztem przedpokoju i aneksu, większe pokoje lub łazienka.
@krisak13: no to jest trochę lepsze pod kątem układu i pod kątem ekspozycji, ale w tym z kolei razi mnie przemieszanie funkcji. W tamtym poprzednim układ był jasny - strefa prywatna/nocna po jednej stronie, strefa dzienna/publiczna po drugiej przez co np. dziecko może spokojnie wrócić do domu i wejść do swojego pokoju nie przeszkadzając w spotkaniu ze znajomymi w salonie. W tym drugim mamy to przemieszane, pokój z jednej strony, potem
@Aerin: W drugim układzie oba problemy które opisałeś są MNIEJSZE.

Bo wchodząc do domu, czy wychodząc z łazienki NIE POJAWIASZ się w salonie, tak jak ma to miejsce w układzie pierwszym.
Tam strefa komunikacji jest w 100% połączona z salonem.
@graf_zero: faktycznie, pojawiasz się w nim ale wchodzisz z nim w mniejsza kolizję. W pierwszym mieszkaniu możesz wyjść z łazienki i wejść do pokoju nawet nie obracając się w stronę salonu, w drugim nie masz za bardzo takiej możliwości. Ale nie mówię, że pierwszy układ jest lepszy, to są szczegóły więc pytanie co dla kogo jest ważniejsze
@krisak13 nie ma sprawy :)
@Aerin: Ale to jest jedno i to samo pomieszczenie.
Osoba biegająca po przedpokoju nie przeszkadza, bo to inne pomieszczenie.

@krisak13: Jeszcze jedno.

W drugim układzie kuchnia i osoba która w kuchni urzęduje jest w centrum domu.
To MOŻE być zaleta.

Ja powiem tak.
Jeśli masz/zamierzasz mieć rodzine i prowadzić tradycyjny polski dom - zdecydowanie układ drugi, bo jest naturalny dla życia rodzinnego.

Jesli natomiast od założenia rodziny dzieli się nie